Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler

bmw-3-on-tampon

 

BMW 3 serisi otomobiller yenilendi. BMW’nin en çok satılan modeli olarak öne çıkan 3 serisinin görünümü teknolojik olarak ve donanımsal olarak yenilendi.

Peki BMW 3 serisinde yapılan yenilikler neler?

C serisi otomobiller arasında yapılan karşılaştırmalarda sürekli BMW 3 serisi sınıfının en iyisi olarak öne çıkıyor. Ancak bugüne kadar ki 3 serisi otomobiller tam olarak  premium olarak öne çıkmıyordu. Özellikle Bmw 3 serisi araçların iç mekanı fiyat olarak beklentinin çok altında kalıyor, Bmw imajına pek yakışmıyordu.

Bu durumlar fazla şikayet almaya başlayınca, Bmw Auto Bild  dergisini davet etmiş; 3 serisi araçlarında kalite kontrolü yaptırmış. Dergi ekibi Bmw 3 serisi arabaların içine girmiş ve beğenmediği noktaları post-it olarak yazıp arabanın içini komple post-itle kaplamış.

Bmw 3 serisi aracını teknolojik olarak donanımsal olarak yenilenmiş gözüküyor. Bmw 3 serisinde parlak ışıklar dikkat çekiyor. Hem gündüz farları hem de gece farları keskin bir şekilde tasarlanmış. Yeni 3 serisi günümüzdeki arabalarla aynı özelliklerde. Hem tutumlu bir sürüş imkanı hem de konforu sunuyor. 3 serisindeki araçların arka tarafında da durum aynı; stoplar ve sinyaller, geri vites lambası değişmiş. Fakat aracın karoserinde herhangi bir değişiklik yapılmamış.

yeni-bmw-3-ici

Kokpite bakacak olursak; orta yüzeyi oldukça parıltılı tasarlanmış. Bunun sebebi ise krom çerçevelerin fazla sayıda kullanılmış oluşu. Bunun yanı sıra daha zengin renk seçenekleri ile birlikte piyasaya çıkmış.

Bugüne kadar ki 3 serisi araçlar, dışarıdan oldukça kaliteli gözükse de aracın içine girdiğinizde aynı durum söz konusu değildi. Bu yeni yapılan düzenlemeler ve kullanılan malzeme ile birlikte artık tam bir premium araba denebilir.

Bmw 3 serisi  kullandığı navigasyon cihazını da yeniledi. Artık daha hızlı haritalara sahip ve 4g desteği ile güncellemeleri 3 yıl boyunca ücretsiz bir şekilde sunacak.

bmw-3-arka-tampon

Genel olarak donanım özelliklerine yorum yapacak olursak; her modelinde kol dayanağı, yağmur sensörü, led gündüz farları kendisi için artı olsa da alüminyum jantı sadece yüksek paketinde vermesi puan kaybettirdi.

Bmw 3 serisi bir araca sahip olmak isteyen kişiler şu an Almanya’da station tercih ettikleri takdirde  1700 euro, 4×4 tercih ettikleri takdirde ise 2500 euro fazla ödüyorlar.

Yeni 3 serisinin motoru eski motorların aynısı fakat fabrika verilerine göre daha tutumlu ve daha güçlü. Aracın şanzımanı daha optimize edilmiş bir halde satışa çıktı. Yeni şanzıman yüzde 3 tasarruf sağlıyor; otomatik şanzımanın düşük devirli kullanıma izin verip vermeyeceği henüz muamma.

11 thoughts on “Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler”
  1. bmv bana göre isim olarak bir esane olmuş marka ona yakışanda o kalitede üretim yapmak hatalarını gördülerki böyle bir düzenlemeyi yaptılar.

  2. Şikayetleri dinleyip yapılması gerekenleri düzenlemesi bence çok iyi birşey her firma yapmaz.

  3. Yeni direksiyon harika olmuş eski kaba direksiyonlardansa bu gerçekten cuk oturmuş diyebilirim.

  4. Güncelleme 3 yıl ücretsiz olacak Peki ya sonra aylık ya da senelik ücret olarak kim bilir ne kadar isteyecekler

  5. özgn tasarım yapısından dolayı bütün bwm ler aynıymış gibi geliyor bana nedense

  6. Popi arabası olmuş,parası 5 serilerine yetmeyenler için boyutları büyütülmüş sanırım

  7. bence yoltutuşu mükemmel fakat çok yakıyor almayı düşünsemde param yok malesef alamam heralde 😀

  8. Yeni 3 serisinin dolu modelini almakta fayda var fiyat farkı artıcak ama kaliteside artıyor.

  9. bmw zaten harika bir bir firma ne çıkarsalar tutuluyor bu yeni özelliklerde exstra beğenilir

  10. BMW hiç sevmediğim marka iken BMW 3,5,7 serisş berbat ama i serisi ile güzel bir stil yakaladı

Sizin Yorumunuz