En Yakın Öğretmen Ataması Ne Zaman Olacak?

Geçtiğimiz Eylül ayında belli bir sayıda öğretmen atanmıştı. Bu atamanın ardından açıkta kalan öğretmenlerin en çok merak ettiği şey; bir sonraki öğretmen ataması ne zaman olacak?

Eylül 2015’te otuz beş bin yüz altmış bir öğretmen atandı. Bunun haricinde yeni bir göreve atanamayan öğretmenlerin, önümüzdeki Şubat ayında atanması bekleniyor.

2015 yılı için kalan sürede herhangi bir öğretmen ataması yapılması beklenmiyor. Bu yüzden herhangi bir göreve atanmamış binlerce öğretmen 2016 yılı Şubat ayı için öğretmen alımı yapılıp yapılmayacağını, eğer yeni bir öğretmen atama süreci başlayacaksa; kaç adet öğretmen alınacağı sorusuyla yaşıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı daha önceki yıllarda şu şekilde atamalar yapmıştı: 2009 yılında 8237 öğretmen ataması gerçekleşmişti. Bundan 3 yıl önce 2012 yılında 17 bin öğretmen ataması gerçekleşmişti. Geçen sene ise 2014 yılında 10 bin öğretmen ataması gerçekleşti. 2015 yılında ise geçtiğimiz Eylül ayı hariç 15000 adet öğretmen atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Şubat ayında daha önce benzer bir öğretmen ataması gerçekleştirmediği için binlerce öğretmen adayı en yakın sürede bu konunun açıklığa kavuşmasını bekliyor.

23 thoughts on “En Yakın Öğretmen Ataması Ne Zaman Olacak?”
 1. yeni öğretmenler atanması yeni insanların iş güç sahibi olması ve yeni ufuklar anlamına geliyor.

 2. Bakanımızı da dediği gibi atanamayan öğretmen yoktur!
  atanamayan Öğretmen ADAYLARI vardır. Buna bende katılıyorum

 3. lütfen görün artık şu atanamayan öğretmenleri.. kendi işimizi yapmak istiyoruz bu ülkenin öğretmen açığı var.. alımlar sıklaştırılmalı..

 4. Ne kadar atama yapsalarda türkiyede ögretmenlere verilmesi gereken deger verilmiyor. Herkes ne ümitlerle bekliyor herkes için hayırlı olması temenliğiyle.

 5. atamaların en kısa zamanda en iyi şekilde yapılması gerekiyor kimsenin hakkı yenmemesi gerek

 6. öğretmenlik okuyup işşiz kalanlara Allah yardım etsin en yakın öğretmen atamaları olsa bile herkes yerleşemiyor ne yazık ki

 7. öğretmenlere gerken değer verilmiyor ama bazıları şanslı atanıyor bazıları senelerce bekliyor

 8. tüm öğretmenlerimiz inşAllah en kısa zamanda atanır ve insanlara eğitim verirler

 9. akrabalarımızda birçok öğretmen var ama hala atama bekliyor 15 seneden beri desek yeri olur herhalde demekki öğretmen olmayacaksın

 10. zamanımızda okumak zor okuduktan sonra bir yere atanmakta çok zor durum. bu yüzden işşiz kalanlar çok

 11. şu öğretmen atamalarını yapsalarda 2. kontejandan yerleşsem artık umut fakirin ekmeği olduk tabi torpillilerden vakit olursa

 12. en yakın öğretmen atamasının şubat ayı içinde olacağının sinyallerini veriyorlardı umarız bizi hayal kırıklığında bırakmazlar

Sizin Yorumunuz