Renault Kangoo Sürgülü Kapı Kapanmama Sorunu 

2006 model Reno Kango çift sürgülü araca sahibim. Bu aracın sol sürgülü kapısı ara sıra, yani 10 kere kapatsak 5 tanesinde kapanmıyor ve açık kalıyor. Tam yerine oturmuyor. Arka kapının yolda giderken açılma ihtimali oluyor. Bundan dolayı sol kapı kilidi değiştirmeniz gerekiyor.

Kangoo’nun sol kapı kilidi g&a marka, yan sanayi marka 180 liraya alabiliyorsunuz. 180 liraya parça maliyeti var. 100 lira da kapı kilidi değiştirmek için veriyorsunuz ve 280 lira gibi bir rakama aracınızın sol kapısı kilidini değiştirmiş oluyorsunuz ve kapı kilidi değişince artık kapı kapanmaya başlıyor.

Toplam ortalama 300 lira gibi bir maliyeti var. Kapı kapanma olayı çok önemli çünkü arkada ve özellikle çocuk oturursa kapının açılma ihtimali var ve aynı zamanda sol kapıya bilmeyen birisi yaslandığı zaman yolda giderken kapı açılabiliyor. Bundan dolayı değiştirmek önemli. 

Kapı kilidi değişim maliyeti parçası ile beraber 300 lira diyebiliriz. Bilgi amaçlı yazdım, sizin de böyle bir sıkıntınız varsa eğer çözüm olmak amaçlı ne kadar gerekli, ne kadar para gider diye bilin diye yazdım. Umarım yararlı bir makale olmuştur, sorunuza cevap olmuşumdur. Yorumlarla bana destek olabilirsiniz, kendinize iyi bakın.

İyi yolculuklar diliyorum, aracınızı güzel günlerde kullanın.

 

Sizin Yorumunuz