Yaz Saati 2014 Uygulaması Ne Zaman?

Yaz saati uygulaması başlıyor. Tabi ki amaç elektrik tasarrufu yapmak ama benim için kötü bir yanı daha var. Özellikle bu yaz saatinin en çok, ileri alınmasından hiç hoşlanmıyorum. Bilmiyorum bende mi bir tuhaflık var? Yoksa sizin için de kötü oluyor mu? İleri alırken kötü oluyor, geri alındığında ise sanki bize yılda bir kez de olsa bir saat hediye edilmiş gibi geliyor bana. Yani düşünsene pazartesi gününe denk gelen yaz saati uygulaması pazartesi sabahı bir saat daha erken çıkmamıza sebep olacak. Akşamdan saatimi ileri almakta fayda var. Güzel yanı artık akşam işten evimize gelirken hava kararmayacak ve sabah erken de yola çıksak karanlık bir havada çıkmayacağız. Sabah karanlıkta yola çıkmak bir tuhaf oluyor ne yalan söyleyeyim. Ben yaz mevsimini daha çok seviyorum.

Gelelim yaz saati uygulaması ne zaman yapılacak sorusunun cevabına. Yaz saati uygulaması 31 Mart 2014 tarihinde pazartesi günü yani sabahı saat 03.00’dan itibaren 1 saat ileri alınacak. Evet maalesef bu noktayı üzülerek belirtmek istiyorum ileri alınacak 🙂 Pazartesi günü bir saat daha erken kalkacağız, bu yaz saatine alışana kadar. Bu yıl yaz saati uygulamasına bir gün geç girilecek. Sebebi ise bu pazar ülkemizde seçimlerin olması. İnsanlar saatleri karıştırırlar ise yani kimisi alır, kimisi almayı unutur dolayısıyla ne olmuş olacak. Saatlerini güncellemeyi unutan insanlar oy kullanmaya geç kalabilirler. Böyle bir durumdan dolayı sıkıntı yaşanmaması için saatlerin değişme tarihi de bir gün ileri alınmış, bence de gayet mantıklı düşünülmüş, sonuçta illaki saatlerini geç değiştirenler oluyordur.

Bir ara yaz saati uygulaması yapılmayacak artık, bu sene son dense de hâlâ devam ediliyor. Bence de elektrik tasarrufu yapılacak ise devam da edilmeli.

One thought on “Yaz Saati 2014 Uygulaması Ne Zaman?”
  1. verdıgınız bılgıye tesekkur ederım. fakat buna ragmen ınsanlar akıllı telefonların otomatık olarak saatı ılerı alması ıle secımde baya sıkıntı cekmısler

Sizin Yorumunuz