İcra Takibine Düşmüş Kredi Borcu Sorgulama

Eğer ki kredi borcunuzun icra takibine düştüğünü düşünüyorsanız bunu öncelikli olarak kredi aldığınız ya da kredi kartını kullandığınız bankanızın şubesine giderek öğrenebilirsiniz. Müşteri adres değişikliği yapmışsa banka yazılı bildirim yapamamış olabiliyor ya da postada kayboluyor ve haberdar olamıyorsunuz. Aman nasıl olsa bana bildirmediler diye umursamamazlık etmeyin, borcunuz zaman geçtikçe katlanır.

Banka şubenize gittiğinizde TC no ile adınıza olan tüm işlemleri sorgulayabilirsiniz, prosedür uzun sürer diye çekinmeyin. Bazen bankalar kendileri uğraşmak istemeyip icralık islerini varlık şirketlerine devreder. Böyle bir durum olduğunda da size gerekli bilgilendirmeleri yaparlar. Kredi borcu icra takibini hangi şirket devralmışsa internet sitesinden sorgulayabilirsiniz veya müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Bankanız borcunuzu varlık yönetim şirketine devretmişse eğer bu şirketler bazı durumlarda size ödeme planları oluşturabiliyorlar. Yani tek seferde ödemek yerine vadeye bölebilirsiniz. Tabii bankanızla birebir görüşün öncelikle; ödeme planınızı bankanizla belirlemek her zaman daha karli olacaktir.  Borcunuzu hangi miktarlarla odeyebilecekseniz açık açık belirtin. İcra son çare olsun.

One thought on “İcra Takibine Düşmüş Kredi Borcu Sorgulama”
  1. Bu faydalı bir makale olmuş dediğiniz gibi birçok banka aracı kuruma devretmiş durumda

Sizin Yorumunuz