Konut Kredisinin Avantajları

Kira vermekten bıkanlar, ev sahibi olmak isteyenler ama birikmişi olmayanlar için en güzel seçenek kuskusuz konut kredisi. Keşke herkesin birikmiş nakibi olsa, miras kalsa, toplu para kazansa ve yıllarca borçlu kalmasa. Ama iste herkesin şartları bir olmuyor. Kira vermek yerine kendi evinin taksitini ödemek tabiî ki çok güzel bir şey ama yıllarca borç ödeyecek olmak da insanin gözünü korkutuyor.

Konut kredisiyle ev alıp pişman olana rastlamadım ben henüz. Sonuçta ev sürekli değerlenen yatırım. Bunun yanında ödediğiniz taksit sabit kalırken aldığınız maaş artan bir şey. 3 4 yıl sonra aldığınız maaşın yarısı bile taksitinizi ödemenize yetebilir.

Konut kredisine vereceğiniz faiz elbette üzücü bir durum.ama kira olarak verdiğiniz paralarla karşılaştırırsanız her halükarda karda çıkarsınız. 10 yıl kira verdikten sonra elinizde hiçbir şey olmaz. Kiranız sürekli artar ama kredi taksitiniz artmaz.

Tanıdık borç alabileceğiniz bir hayırsever varsa şanslısınız. Ama kimsenin al bu 100000 lirayı, ayda 1500 1500 ödersin diyeceğini sanmıyorum. Borç istemek ayrı zor, ödemek ayrı zor. Ama bankaya borçluysanız mecbur ödüyorsunuz düzenli. Evinizi doğru seçtiğiniz taktirde evin değeri taksitler bittiğinde total kredi borcunuzu amorti edecektir.

3 thoughts on “Konut Kredisinin Avantajları”
  1. Merhaba sitenizden tanıtım yazısı almak istiyoruz. İletişim forumu olmadığı için sitenin yorum kısmına yazmak zorunda kaldım. İş için talep ettiğiniz ücreti mail adresime yazabilir misiniz?

    İyi çalışmalar…

  2. Yazı gerçekten bilgi verici olmuş, konut kredisi almadan önce denk geldim, tatmin edici bilgiler mevcut. Teşekkürler

  3. yazı çok iyi amaşu sıralar biraz kredi fazileri yüksek gibime geldi. döviz kurları da hat safhada

Sizin Yorumunuz