Virman İşlemi Nasıl Yapılır ?

Virman işlemini yapmak çok basittir. Virman işlemini yapmanız için bir çok yöntem vardır. Tek tek sıralamak gerekirse, banka hesaplarınızda virman işlemini, ister cep telefonunuzdaki mobil bankacılık uygulamanızdan, ister internet bankacılığınızdan, ister telefon bankacılığınızdan, ister atm den, isterseniz de şubeden talimat vermek suretiyle bu işlemi yaptırabilirsiniz.

İnternet bankacılığınız var ise virman yapmak saniyelik iş. Eğer o şifreniz yok da telefon bankacılığı şifreniz var ise oradan yapmak da çok kısa sürecektir. Fakat telefon da biraz beklemeniz gerekebilir. Fatura şokuyla karşılaşmayın bir virman yapıcam diye. O da mı olmadı ? Atm kartınız ile atm’ye giderek de virman işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Atm’den para transferleri ve daha sonra hesaplarım arası transferler seçeneğini kullanarak virman işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Eğer yolunuz şubeye düştüyse, kısa bir talimat ile veya bazı bankalar talimatsız olarak da yapabiliyor, sonuçta iki hesap da sizin, kısa bir süre de virman işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Virman işlemi çok çok lazım olan, önemli olan bir işlem değildir. Daha çok örneğin krediniz diğer hesaba bağlıysa veya otomatik ödemeleriniz diğer hesabınıza bağlı ise o durumlar da para aktarmak, virman yapmak önem kazanır. Çünkü işlemler o hesaba bağlı olduğundan diğer hesap da paranız olsa da, o hesap da olmadığından otomatik gerçekleşen işlemleriniz gerçekleşmeyebilir ve siz de gecikmeye girebilirsiniz.

Virman işlemini hangi kanaldan yaparsanız yapın, yapacağınız parayı gönderen yani paranın çıkacağı hesabınızı seçmek, ardından da paranın gideceği hesabı seçmektir. İşlem bu kadar basit. Hesap numaralarınızı ezbere bilmenize gerek yok zaten, internet bankacığı olsun diğer kanallar olsun, nereden yaparsanız yapın, zaten orada hesap bilgileriniz otomatik olarak listelenmektedir.

Son olarak yapacağınız virman işlemlerinden hiç bir banka masraf almamaktadır. İki hesabınız arasındaki bu transfer işleminden, farklı bir durum olmadıkça masraf alınmaz.

2 thoughts on “Virman İşlemi Nasıl Yapılır ?”
  1. bir arkadaşımda azda olsa hissem (gözaltı pazarında işlem gören bir kağıdın) var.aynı yatırım danışmanlık şirketinde (halk yatırım) yatırım hesabı açtırdım.arkadaşımın hesabından benim hesabıma hisseleri virman yapmamız için ne yapmamız lazım.ve bir ücreti oluyormu bu işlemin.teşekkür ederim..

    1. Halk yatırıma istinaden bir talimat dokdurmak yeterli olacaktır. Ücreti olmaz

Sizin Yorumunuz