Uçak Yolculuklarında Bavula Konulması Yasak Şeyler

Her insan yurtdışından ülkesine geri dönerken kendi yasadığı yere göre ucuz olan şeyleri alıp götürmek ister. Ya da bir yere seyahate giderken bizim için önemli olduğunu düşündüğümüz veya orada bulamayacağımız şeyleri yanımıza almak isteriz. Fakat uçak yolculuklarında bagaj sınırları ve taşınabilecek maddelerde belli kriterler vardır. Tabii ki bu hususlar her ülkede değişkendir. Ülkelerin gümrük yasalarına göre belli kuralları vardır. Bu sebeple bir ülkeye giderken bagaj kanunlarını incelemenizde fayda vardır.

Havayolu güvenliğinden sorunsuzca geçmek istiyorsak özellikle hazır paketlenmiş ürünleri açıp kontrol etmeliyiz. Ürün yasak olmayabilir fakat yanındaki aksesuarı vb bir içeriği sebebiyle bagajınız açılır ve süreç uzar.

Uçak yolculuklarında bavula koyulması yasak şeyleri saymak gerekirse; tabii ki tahmin edeceğiniz gibi her türlü ateşli, kesici, delici, patlayıcı vb silah yasak.

Sağlık problemleri sebebiyle seyyar oksijen tüpü kullanıyor olabilirsiniz ama uçakta yanınıza alamazsınız keza bavula da koyamazsınız..

Manyetik, radyoaktif, zehirli, oksitleyici maddeler,
Boya, çakmak gazı, tiner, kamp gazı, sprey gibi maddeler,
Kibrit gibi kolayca tutuşabilen, cıva-asit gibi aşındırıcı maddeler,
Biber gazi gibi püskürtülen sersemletici savunma ürünleri,
Alarmlı çanta, kutu, dosya vb ürünler,
Reçetesiz ilaçlar,
1 litrenin üzerindeki içecekler

Uçak yolculuğu için bavullara koyulamaz.

Sizin Yorumunuz