Motosikletlileri Fark Edin mi?

Al sana empati yapmayan bir kitle daha. Ben demiyorum ki üstlerinden geçelim. Ama elinizi böbreğinize koyun, bunların yani genelinin kullanma tarzı, hoş mu? Motosiklet olabilirsin ama bu sana aralardan, derelerden gitme hakkı vermiyor A grubu ehliyetine mensup sayın sürücü! Tamam motorların başımızın üstünde, altında, her yerinde yeri var ancak lütfen siz de bir boy aynasında şöyle bir kendinize bakın. Sağdan sollamalar, aralardan makas atmalar, sıkışık trafikte aynalara çarpa çarpa gitmeler, şerit çizgisi üzerinden yolu takip etmeler, sanki emniyet şeritleri onlara ayrılmış bir yol gibi gitmeler; bunlar çok enteresan şeyler değil mi?

Yoksa ben mi abartıyorum söyler misiniz?

Kask takmayarak bir kere seni yaralayan veya öldüren adamın bilerek veya bilmeyerek bir şekilde, hem hayatıyla oynuyorsun hem de vicdanında boğulmasına sebep oluyorsun. Adamlar tutturmuş bir slogan, takmışlar kafalarının üstüne bir kamera, sürücülerin hatalarını çekiyorlar. Tamam son derece şavşenk hapishanesinde yatması gereken, yavşaklık kültürü fazla kaçmış araç sürücüleri de mevcut; yok değil ama onların ölme ihtimalleri motora göre daha az en azından. He bir de onlar araçları fark edin demiyorlar. Siz hem ölüyorsunuz, hem tepkinizi, sloganınızı her kanaldan paylaşıyorsunuz ama aynaya bakmıyorsunuz. Her türlü sürüş tekniğini delik deşik ederek, hunharca motosiklet kullanın, hızlı bir şekilde araçların arasından patır patır geçin, size çarptıklarında da bas bas bağırın. Olur mu canlar?

Normalde motosikletler de diğer motorlu araçlar gibi şeritleri ortalayarak, normal bir araç gibi kullanıyor olmaları lazım. İki tekerlekli olmaları, onlara aralardan kaçma hakkı vermiyor maalesef.

Lütfen arkadaşlar, kimseyi düşünmüyorsanız annenizi, babanızı, eşinizi, çocuğunuzu düşünün. Karşı tarafa haksız yere çektirmiş olacağınız ve öbür tarafta da çekmeye devam edeceğiniz acılar yaşatmayın kimseye. Kanunlarımız da kanun değil biliyorsunuz. Bir ekmek çalan 7 yıl, adam öldüren 3 yıl yatıyor. Şekil itibari ile siz haksızken, kanunlarda haklı çıkarak, karşı tarafı hüküm altında bırakarak, onun hayatının bokunu çıkartmaya kimsenin hakkı olmasa gerek.

Kask takmıyorsan, sonuçlarına katlanman gerek.
Zik zak yapıyorsan sonuçlarına katlanman gerek.

Sen öldün gittin, orada da kamera yok ve görgü tanığı kimse yok. Yazık değil mi o adam derdini anlatana kadar kim bilir kaç yıl yatacak?

Lütfen abuk sabuk sloganlar atmadan önce, kendimize bir bakalım ve çok rica ediyorum sizlerden; şu motorlarınızı hakkını vererek ve insanları rahatsız etmeyecek şekilde kullanın.

7 thoughts on “Motosikletlileri Fark Edin mi?”
  1. bu husus iki taraflı. Motorcuların çoğu cidden sinir bozucu hareketler yapıyorlar yolda. Bazı elit kesim motorcular saygı duyuyorum adamlar kuralına göre gidiyorlar. Bunun dışında otomobil soforlerının coğuda motorcuları hiçe sayıyor ama dediğim gibi bu durum iki taraflı

  2. Taner’in yorumun aktılıyorum, insanın olduğu her yere hata da var, saygı da var saygısızlık da. Malesef ki bunun ülke kültürü ile gelişmişlikle alakalı olduğunu düşünüyorum. Biz trafikten anlayan, öncelikle özsaygısı olan bir toplum değiliz.Malesef. Hem B hem A2 ehliyetim var, ölümcül kaza da atlattım. Gerçekten motor kullanmak büyük şehirler içinde çok tehlikeli.Ben iyi kullanırım safsatasına güvenmeyin.Yazık edersiniz.

  3. Valla dikkat etmeden ve artistlik yapmak için ön kaldırıp giden motorculardan nefret ediyorum. Hem kendi hayatlarını hemde başka insanların hayatlarını düşünmeden hareket ediyolar.

  4. Maalesef haklisiniz bende motor kullanan biri olarak cogunluk kurallara uymuyor motor kullananlarin

  5. çok güzel bir konuya değinmişsiniz. motorlar bize makas atar oldu kazaya davetiye çıkartmaktan başka bir şey değil. trafikte herkesin sorumlulukları var.

  6. Motosiklet kullanmak ayrı bir zevk.Motosiklet kullananlara araç sürücüleri gerekli toleransı göstermelidir.Tabi onlar arasında da rastgele dikkatsiz kullananlar var.

  7. Daha dün şahit oldum motorla giderken araçların nasıl kontrolsüz ve şuursuzca davrandığını uzun zaman sonra arkadaşımla beraber motorla yolculuk yaptık İstanbul trafiğinde abartmıyorum %95 bizi görmüyor bile ki kurallara uymamıza onlara bir motorcu olarak saygı göstermemize rağmen pat diye önümüze direksiyon kırmalar falan cidden sinir bozucu

Sizin Yorumunuz