Minoxil Forte %5 Deri Spreyi

 

Şimdilerde moda biliyorsunuz; herkes saç ektiriyor.Yollarda, otobüs duraklarında, metrobüste ya da herhangi bir esnafa girdiğimizde çok sık görür olduk bu kafası kırmızı kırmızı, nokta nokta olan insanları.İlk başlarda komik geldi; kimimiz kahkaha attık, kimimiz tebessüm ettik ama artık alıştık.Artık herkes sağlığı için daha fazla vakit ayırıyor.İleride aynı şeyleri yaşamak istemiyor belki de kim bilir.Tuhaf olan bunun da bir sektör olması.Tuhaf demeyeyim de yani bizim girişimciler sağ olsunlar nereden nasıl para kazanacaklarını iyi biliyorlar.İhtiyacı müşteriye nasıl sunacaklarını çok iyi biliyorlar.Bakıyorum yapılan işlem aynı ama rakamlar farklı ve hani desen ki ufak bir şey oynuyor bir şey demeyeceğim. 2 milyara yaptıran da var 7 milyara saç ektiren de ve sebep sonuç ilişkisi gene aynı kızarık bir kafa, nokta nokta olmuş ikisi de.İkisinin de bekleme süresi aynı; o zaman bu aradaki fark neden buna bir türlü anlam veremiyorum.Tabii ki sorduğunuzda pahalıya bu işlemi yapan kişilere mantıklı cevapları verilecektir ama gene de beni tatmin edeceğini sanmıyorum.Ne söylerse söylesin aradaki fark 5 milyar eder mi bilmiyorum Yaşayan tecrübe edinen varsa lütfen söylesin.

 

Cem Yılmaz’ın dediği gibi bende buraya bu kadar para verecek pozisyon yok. Umarım anlamışsınızdır; daha açık yazmak istemiyorum izleyenler bilir zaten. İnsan haliyle alternatif yollar arıyor. Biz erkekler için de önemli konu hani, babamız gibi olmak istemiyoruz. Aslında bazı kişilere yakışıyor, belki saçları olsa o kadar düzgün durmayacak ama biz gene de işimizi şansa bırakmayalım. İstediğimiz zaman sıfıra kazıtmak bizim elimizde ama istediğimiz zaman saç uzatamayız, peruk dışında.

 

Size burada reklam yapmayacağım. Bu blog bizim kendi yaşadıklarımız, düşündüklerimiz ve tecrübelerimizden derlenen bir blog. O yüzden reklam sanmayın lütfen amacım yazmak, yazmayı seviyorum. Belki biri girip okur da birine bir faydamız olur, belki bizim gibi düşünen insanlar vardır, belki de birileri bizi duyar da bir şeyler yapar diye yazıyorum.

 

Evet bir çok ilaç denedim, duydum, gördüm. Kullanan insanlardan dinledim, yorumları okudum. Herkes bir şeyler diyor. Herkes kendi kullandığı ilacın en iyi olduğunu veya iyi taraflarını söylüyor; sanki firma onunmuş gibi, sanki o firmanın ürününü alsam para kazanacakmış gibi. Ama bizim insanlarımızda vardır biliyorsunuz; ben yapıyorsam veya kullanıyorsam en iyisidir havası vardır hep bizlerde.Sanki uyanıklık akıllılık yapmışız gibi lanse ederiz ya hep başkasına bir şey anlatırken. Sanki başka kimse düşünememiş de sadece biz düşünmüşüz gibi yaparız ya işte ondan bahsediyorum. Ben nedense hiç bir zaman öyle olamadım. O sebeple her ne kadar etraftan okuduklarımı gördüklerimi kulak arkası etmesem de benim için her şeyden önce kendi tecrübelerim gelir. İnsan kendi yaşadığını kendi daha iyi bilir. Bir musibet bin nasihatten iyidir misali.

 

Hangi ilacı kullandıysam sonuç alamadım, verdiğim paralar gözüme gelir oldu. Hoş sigaraya ayda 300 lira veririz, o göze gelmez ama bir ilaca verirken nedense zor geliyor. Artık ümidi kesmiştim. Komple dökülünce, ben de diğerleri gibi 3-5 neyse verip saç ektirecektim. Çıkarmıştım kafamdan artık saçlarımı. Taaki geçen bayram amcamlar bize gelene kadar. Amcamın saçları yoktur. Kenarlarda vardır sadece ama ortada yoktur bir iki tane sallanır öyle, o kadar yani. Konu nereden geldi bilmiyorum amcamın oğlu içeri girince saçlardan açıldı konu.Onda da açılma varmış. Daha sonra ilaçlardan açıldı konu; herkes kendi kullandığı ilacı anlattı.Dediğim gibi kendim kullanmadıktan sonra inanmam kolay kolay bu tip şeylere ama amcamın oğlu kullanmaya başlamadan önce resim çekmiş ve kademe kademe bunu sürdürmüş.Resimleri görünce tarih tarih ve sonucu da önümde olunca inandım.Çünkü kanıtlar elindeydi.Hatta amcam bile ilacı yanlışlıkla kullandığını söyledi 2-3 kere başka bir ilaç sanmış o diye onu sürmüş. Şimdi ilerlemiş yaşına rağmen amcamın kafasında bile tek tük de olsa çıkmaya başlamış, görünce çok şaşırdım. Amcamın oğlu da öyle deyince ilk fırsatta edindim bir tane Minoxil Forte. 52 TL fiyatı var. Nette daha ucuzu var ama güvenemiyorum her zaman aldığım yerden alıyorum. Zaten 50 lira vermeyi gözden çıkarmışım 10 lira aşağı 10 lira yukarı çok da fark etmez benim için. Hele ki sahte balların, telefonların, tablet bilgisayarların cirit attığı şu piyasaya güvenemiyorum; o yüzden sürekli aldığım yerden 52 tl karşılığı alıyorum. Amcamın oğlu sabah 5 kez akşam 5 kez sıkmamı söylemişti fakat eczacı günde bir kere 5 defa sıkmamı 2 sefer yaparsam fazla gelebileceğini söyledi.Ben de aynen amcamın oğlunun bana söylediği şekilde kullanıyorum, dördüncüyü kullanıyorum.Şu ana kadar gözlemlediğim kadarıyla sonuçlar iyi ufak ufak kapanmalar oluyor.Ama uzun süreli bir şey olduğu kesin.Kelleşme olan bölgeye 5 defa üst üste sıkıyorum ve masaj yaparak yayıyorum.İyice yediriyorum.Gün içinde de boş kaldıkça aklıma geldikçe o bölgeye masaj yapıyorum, okşuyorum, tarıyorum. Çünkü bu söylediklerim çıkmasına yardımcı oluyormuş. Hakikaten de öyle, şimdilik memnunum.Ara vermeden kullanmak lazım.

 

Bakalım 5-6 ay daha kullanacağım bu ilacı; eğer belirgin gözle görülür şekilde bir tatmin olmazsa bundan da soğurum gibime geliyor.

 

4 thoughts on “Minoxil Forte %5 Deri Spreyi”
  1. Bence bu spreyler tamamen satış için üretilmiş saça bi gram faydası olmayan hatta zararı olan ürünler ben bir süre kullanıp baktım faydası yok bıraktım

  2. Ben tavsiye üzerine kullandım daha dogrusu amcamın sacı çıktı diye kullandım ya amcamın yanlısı var veya bende işe yaramadı uzun süre kullan dedi 4 ay kullandım ve kullandığım dönem de sac dökülmesi arttı baktım çıkartmıyor bıraktım bir tüpü 52 liraydı

  3. Ben bu tip şeyleri tavsiye etmiyorum. doktor kontrolünde doktorun tavsiye ettiği şeyler kullanılmalı

  4. Bence bu tip şeylere itimat edilmemeli. doktor kontrolunde çeşitli şeyler kullanılabilir.

Sizin Yorumunuz