Kredi Kartı Puanı ile Alışveriş Yapılan Siteler

Merhaba,
Geçenlerde bir şey dikkatimi çekti yazmak istedim. Alışveriş yapmayı, internette sörf yapmayı ve kredi kartı kullanmayı seven bir milletiz, bu üçü bir araya geldiği zaman internetten alışveriş ortaya çıkmaktadır zaten. İnternetten yapılan alışverişler hızla artmaktadır bildiğiniz üzere. İnternet alışverişlerinde en çok kredi kartları kullanılıyor. Bu konuda öncelikle güvenilir sitelerden alışveriş yapmanızı tavsiye ederim. Hatta sanal kredi kartı kullanımını alışkanlık haline getirmemiz, yararımıza olacaktır. Her zaman için, ne olur ne olmaz…
Malumunuz kredi kartları ile alışveriş yapıldığı zaman, alışveriş miktarına ve alışveriş yaptığınız yere göre kredi kartlarınıza belli oranlarda puanlar yüklenmektedir. Öyle ki internetten alışveriş yaparken artık hangi site ne kadarlık alışverişe, ne kadar kredi kartı puanı veriyorsa o internet sitesini tercih ediyoruz. Maliyetlerimize kredi kartlarımıza alacağımız puanları da ekler olduk.
Büyük internet sitelerinin bankalarla yapmış olduğu büyük anlaşmalar neticesinde sizlere daha çok kredi kartına puan verme imkanı sunmakta, dolayısıyla böyle büyük internet sitelerini daha çok tavsiye etmekteyim.
Bedava alışveriş baldan tatlı oluyor hakikaten; o kadar kredi kartı puanını biriktirmek için, o zamana kadar yapmış olduğumuz alışverişler hiç aklımıza gelmiyor. Ama o 100 lira puanı harcarken, sanki o puanı biriktirmek için 3000-5000 lira harcama yapan biz değilmişiz gibi, sanki hiç fuzuli harcamamız yokmuş gibi, o kredi kartı puanlarında birikenleri harcamak ne kadar zevkli oluyor değil mi? Yalan değil ben de aynı duygular içerisindeyim.
Kredi kartı puanlarımızı kullanırken bazen zorluklarla karşılaşıyoruz.
Bunlardan bazıları örnek vermek gerekirse mesela bir dükkandan alışveriş yaptığımızı düşünelim, O dükkanda bizim kredi kartımızın posu olması gerekiyor ki kredi kartınızın puanlarını kullanabilelim. Başka bankanın kartının bonusları, başka banka pos cihazında kullanılamıyor. Posun dışında bizim kullandığımız kredi kartı puanları dükkan sahibinin maliyetlerini değiştiriyor çünkü bir kısmı dükkan sahibinden kesilmekte bu puanların. Türk lirası karşılığı. Ben çoğu dükkanda alışveriş yaparken bu sıkıntıyı yaşıyorum açıkçası. Puandan çekmek istemiyorlar.
Aynı şekilde kredi kartı puanlarımızı kullanabileceğimiz e-ticaret sitesi de bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az şu anda. Düşünün ben bir internet adamı olarak bu zamana kadar sadece hepsiburada.com da karşılaştım ve yazmak istedim. İnternet adamı derken, fıldır fıldır alışveriş yapan biri değilim, ama internette çok gezenlerdenim ancak, çoğu pazar yerine üye de olsam, puanla ödeme yapma seçeneğini görmedim.  siteler Yeterli derecede bu anlamda reklam yapmıyorlar sanırım. Bilemem belki onların da işine gelmiyordur, kredi kartı puanlarımız ile alışveriş yapmamız. Belki de ondandır. İlla ki etkiliyordur ama bahsettiğimiz siteler çok büyük siteler olduğundan, onlara dokunmaması lazım aslında.
Bence bir site çıksa ve şöyle bir reklam yapsa, kredi kartı puanlarınız ile alışveriş yapabilirsiniz dese, bir reklamında göz ile görülür bir fark olacaktır mutlaka, işlem hacimlerinde.
Kredi kartımın puanlarını kullanabildiğimi gördüm geçenlerde. hepsiburada.com da bir alışveriş yaptım kart numaramı yazdığım zaman sistem, hangi bankadan hangi kredi kartı ortaklığın olduğunu anlayıp, hatta kartımda biriken puanı bana göstererek şaşırttı beni. İstemem halinde yapmış olduğum bu alışverişte, kredi kartı puanımın da yaptığım alışverişin rakamından düşünebileceğimi sundu bana. Bu ilk defa karşıma gelen bir şeydi çok şaşırdım ve çok hoşuma gitti açıkçası bundan dolayı kredi kartı puanımı kullanmak istediğimde bu tip internet sitelerini tercih etmem gerektiğinin farkına vardım.
Sadece puanımı kullanmak için gereksiz alışveriş yapmam ama yapacağım zaman buradan yaparım. Bu bir reklam yazısı değildir. Zaten hepsiburada’nın da reklama ihtiyacı yoktur 🙂  Ben sadece sizin de ihtiyacınız olabileceğini düşündüm. Belki bu zamana kadar siz de fark etmemişsinizdir. Aklınızda olsun hepsi burada.com da kredi kartı puanlarınızla alışveriş yapabiliyorsunuz. Kredi kartı puanlarınızla alışveriş yapabileceğiniz diğer internet sitelerini de yine ekonomist.co sitesinin yardımıyla, sizlerle paylaşmak istedim. Eğer sizin de bildiğiniz böyle başka internet siteleri varsa yorum olarak yazarsanız, bizleri bilgilendirirseniz ve diğer insanlara bu anlamda yardımcı olursanız sevinirim; yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Hepsiburada.com

Bonus ve AsyaCard puanları kullanılabiliyor. Ayrıca, Advantage puanları ise yalnızca alışveriş tutarının tamamını karşılaması şeklinde kullanılabiliyor.

N11.com

Akbank (Axess), Finansbank, Garanti Bankası ve Halkbank’a ait kredi kartlarında biriken puanlarınızı bu alışveriş sitesi üzerinden kısıtlama olmadan kullanabiliyorsunuz.

e-bebek.com

Akbank Axess ve Garanti Bankası Bonus kredi kart puanlarınızı kullanabiliyorsunuz.

Markafoni.com

İşbank (Maximum Kart Özellikli Diğer Banka Kartları), Garanti (Bonus Kart Özellikli Diğer Banka Kartları), Akbank (Axess Kart Özellikli Diğer Banka Kartları), Finans (Cardfinans Kart Özellikli Diğer Banka Kartları) ve Yapıkredi (World Kart Özellikli Diğer Banka Kartları) ile puan kullanarak alışveriş yapabiliyorsunuz.

SanalMarket.com.tr

Migros’un alışveriş sitesi Sanal Market üzerinden de Money Bonus kredi kartı puanlarınızı kullanarak alışveriş yapabilmeniz mümkün.

Sizin Yorumunuz