Sürekli Gelen Maillerden Nasıl Kurtulurum?

Artık hepimizin hayatında, akıllı telefonlar başköşeyi almış durumda. Hâl böyle olunca da bildiri mailleri sıkıcı bir duruma dönüşebiliyor. Hele ki işlerinizi internet üzerinden idare ediyorsanız, mail trafiğiniz bir hayli yoğun olacaktır. Bunca önemli mailin arasında, sizleri sürekli taciz eden, gereksiz mailler de olacaktır elbet. Bu mailler, hem ilgi alanınıza girmemekte hem de zamanınızı çalmaktadır. Virüslü maillerin de olduğunu göz önünde bulundurursak bu durum bir hayli can sıkıcı bir noktaya doğru ilerleme kaydetmektedir.

Yreklam-mail-iptali-nasileni çıkan kanunlar gereği, izinsiz yapılan bu reklam şekilleri yasak olsa da bunları, şikâyet edecek gücü ve zamanı kendimiz de bulamadığımız da bir gerçek.

Bu durumda istenmeyen maillerden nasıl kurtulabilirsiniz?
Gelmesini istemediğiniz maillerin içine girip, en alt kısımda yer alan, bültenden veya üyelikten ayrıl butonunu kullanarak, mail aboneliğinden çıkabilirsiniz. Böylece bir daha bu firmadan, mail almamış olursunuz. Ayrıca bu firma kurumsal bir firma ise şikayetinizi ve durumdan kaynaklanan, mağduriyetinizi dile getiren bir şikayet yazısını, sikayetvar.com adresinde paylaşarak da bu dertten kurtulabilirsiniz.

Gece gelen mail seslerinden rahatsız oluyorsanız ve uykunuzu yarıda bölmek zorunda kalmak istemiyorsanız bu gerçekten önemli bir konu. Telefonun sesini de kısamadığınız için mecbur gece gelen mail sesleri rahatsız edici bir hal alıyor maalesef.

6 thoughts on “Sürekli Gelen Maillerden Nasıl Kurtulurum?”
  1. Eskiden bu kadar rahatsız etmiyordu fakat şimdi her mail için telefonu elime alıyorum ve bazen çok sinir bozucu oluyor

  2. benim de sık yaşadığım bir sıkıntı ne yaptıysam kurtulamıyorum, artık okadar ki iş mailine bile dadandılar nasıl oluyor bilmiyorum….

  3. çiddi bir sorun dıt dıt gece gündüz ötüveriyor doz kacıyor ama istikrar için tebdir almalıyız

Sizin Yorumunuz