Her Gördüğün Sakallıyı Adsens Sanma

Herkes bir şeyler yapma, yeni şeyler öğrenme çabasında. Tabi bu süreçte başkalarını da takip ediyoruz kim ne yapıyor nasıl yapıyor diye.

Öncelikle bu yazıyı yazmamdaki amaç; bir sürü forumda olsun veya sitelerde olsun herkes adsens hakkında yorum yazarken şöyle diyor: Mesela adam uğraşmış uğraşmış adsens alamamış onun için araştırma yapıyor. Bir sürü site denemiş olmamış tutmamış. Bir gün sitelerde gezerken veya forumlarda bir bakıyor işte örneğin dizi sitesinde adsens reklamları var veya ne bileyim adsense’e uygun olmayan içerikle dolu sitelere denk geliyor bakıyor ki aa adsens koymuş, nasıl oluyor da bu site adsens alabiliyorken ben kendi siteme alamıyorum diye düşünmeye başlıyor bu sefer. Bu yazıyı onlar için yazıyorum. Pes etmesinler diye yazıyorum. Çünkü gerçekten güzel bir şeyler ortaya koyunca oluyormuş onu görmüş olduk.

Zaman harcamadan, emek vermeden hiç bir işte para kazanamazsın. Bırakın siz saçma sapan internetten para kazanma yollarını, hangi yol olursa olsun çalışacaksın, çalmayacaksın! Kıskanmayacaksın sadece çalışacaksın. Araştırma yapabilirsin onda bir sıkıntı yok. Ama pes etmemelisin. Adsense’e uygun olmayan sitelerde gördüğün o adsens reklamları hani sağ üst köşelerinde i harfi olanlar var ya üstüne gelince google reklamları yazıyor o reklamlar aslında adsens reklamları olarak gözükse de adsens reklamları değil. Zaten adsense uygun olmayan içerik olan sitelerde adsens olmaz vermezler kesinlikle. O reklamların görüntüleri adsens reklammış gibi olsa da aslında onlar adsens reklamları değil. Aracı reklam firmaları var. O reklamlarda onlardan alınıyor.

Adsense’e göre reklamların sitenizde gösterilmesi için izin vermeleri çok çok daha kolay ve basit. Yani adsens kadar google kadar kasmıyorlar. Hemen sitenizi onaylıyorlar ve reklam göstermeye başlıyorsunuz. Bu sitelere örnek vermek gerekirse mesela sitenize reklam almak istiyorsanız wordego sitesini ziyaret edebilirsiniz. Reklamları sitenize koyduğunuzda google adsens reklamlarından bir farkının olmadığını göreceksiniz. Fakat iş paraya geldiğinde adsense ile hiç bir alakası yok bu sitelerin.

Örnek veriyorum adsense’den tıklama başına 0,25 kuruş alıyorsun ama o reklamları koyduğunda örnek veriyorum 0,5 kuruş falan alıyorsun. Reklamı kolay veriyor ama az kazanıyorsun anlayacağın. Onlar da arada kazanacak çünkü olay bu. O yüzden her sitede gördüğün adsense reklamlarını adsense sanmayın. Bu site nasıl almış koymuş demeyin. Aslında her gördüğünüz reklam adsens değildir. İlla google reklamları yazıyor diye adsens almış bu site anlamı çıkartmayın yani onu demek istiyorum.

Arkadaşlar umarım yararlı bir yazı olmuştur. Yorumlarınızı veya sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

Sizin Yorumunuz