WordPress Yazı İçi Adsense Reklam Yerleşimi Nasıl Yapılır?

Merhaba yayıncılar. Hemen hemen tüm site sahipleri ve reklam yayıncıları olarak adsens reklamlarını biliriz sanırım. Adsens reklamları olması şart değil çoğu reklam yayıncılığında blog açarsınız ve reklam alırsınız. Gösterim başına veya tıklama başına bir ücret alırsınız. Tutan site yapmak çok zor evet zaten herkes başarılı olsaydı kimse çalışmaz herkes bu işi yapardı. Her işte olduğu gibi sadece başarılı bloglar reklam yayıncılığında öne çıkıyor. Bu süreçte yazdığınız yazılarda reklam yerleşiminin önemi çok büyük. Hatta bunları ölçen özel bilgisayar ekranları bile var.

İnsanın bir web sitesine girdiğinde en çok nerelere baktığını gösteren bir haberde görmüştüm. Sanırım TRT HD’de TEKNO HD programındaydı. Adsens reklam yerleşimi çok çok ama çok önemli. Sonuç olarak insanların bloğunuza giriyor olabilir ama reklam yerleşimini doğru yaptığınızda sonuçların farklı olacağını göreceksiniz. Adsens için en iyi reklam yerleşimi hakkında bir şey söyleyemem sizlere çünkü temadan temaya değişebilen şeyler ama şunu söylemeliyim ki mutlaka yazı içlerinde de reklam bulundurmanız. Siteniz belli bir hite ulaştığında reklam yerlerini değiştirerek sizin için en uygun olanının hangisi olduğunu tespit edebilirsiniz. Bunu yaparken reklam yerleşimlerinin yerlerini farklı yerlerde denediğinizde hitlerin birbirine yakın olmasına dikkat edin. Yoksa doğru sonuca ulaşamayabilirsiniz.

Örnek veriyorum siteye 1000 kişi girdi sen reklamı sağa koydun 10 kişi tıkladıysa, başka bir gün o reklamı sola koy ama o günde ortalama 1000 e yakın kişi girmiş olsun aksi halde 500 kişi girdiği gün üzerinden değerlendirme yaparsan yanılabilirsin ve sağlıklı bir sonuç ortaya çıkmaz.

Adsens reklamlarını almak hiç de kolay değil bildiğiniz üzere. Reklamların yanlış yerlere koyulması bile adsens hesabınızın iptal edilmesine sebep olabilir.

Sizlerin bu konuda yanınızda olacak bir eklentiden bahsedeceğim sizlere. Easy Adsens eklentisi. Bu eklentinin premiumu da var. Bu eklenti hep sizlerin sitenizde yazıların iç kısmına adsens reklam kodlarınızı koymanıza olanak sağlarken aynı zamanda da sitenizin veya adsens hesabınızın banlanmasının da bir nebze de olsa önüne geçmektedir. Easy adsens eklentisini wordpress bloğunuzda eklentiler bölümünde arattığınızda göreceksiniz. Kurulumu kullanılması çok kolay. Biraz deneme yanılma yöntemiyle kullanmayı kısa sürede öğreniyorsunuz. İster yazı başına, ister yazı sonuna, isterseniz de yazı ortasına adsens reklamlarınızı koyabilirsiniz. İster yazıyla bütünleşik isterseniz de ayrı olarak konumlandırabilirsiniz adsens reklamlarınızı. Böylelikle hem reklamlarınız göz önünde olacak hemde daha güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır. Tabi ki gelirinizin de bu doğrultuda artması muhtemeldir.

7 thoughts on “WordPress Yazı İçi Adsense Reklam Yerleşimi Nasıl Yapılır?”
  1. öncelikle çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim bu reklam kodunu konu içerisine atabilmek için convert etmek gerekiyormuş. sadece bu adsense reklam kodları için mi yoksa hepsi için mi geçerli. Şimdi benim sitemdemde wordego reklamları var ancak yazı içerisine nasıl yerleştireceğim konusunda bir fikrim yok nasıl yerleştireceğim. siteme bir göz atıp bana buradan bilgi verirseniz sevinirim.

    1. Convert eklemenıze bahsettıgım eklentıyı kullandıgınız zaman gerek kalmıyor. Eklentıyı kurun easy adsens eklentısını kurun ve eklentı ıcerısındekı kod yerlerıne ıstedıgınız reklam kodunu kopyalayın reklamlarınız yazı ıcerısınde cıkacaktır. Denedıgınızde yıne olmaz ıse sıze ulasabıelcegımzı bır maıl adresı ıle tekrar konu altına yorum yazabılırsınız.

  2. Bu çok önemli bir konu aslında. Hem daha kazançlı olmak için de Adsense’deki yerimizi garanti altına almak için.

  3. Yazı sonuna eklemeyi düşünüyorum şöyle bir hafta falan kalsın görelim sonuçlar nasıl.

  4. WordPress kullanan arkadaşlara Adman eklentisi tavsiye ederim. Adman eklentisi ile yazılarınızın başında, ortasında ve sonunda reklamlarınızı sergiliyebilirsiniz.

Sizin Yorumunuz