Chatrandom Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternet çağındayız malum sadece iş, eğitim vb için değil eğlenmek, vakit geçirmek için de sanal âlemi kullanıyoruz. Chatrandom  diye bir site var, kullansak mı kullanmasak mı araştırmak istedim?

Eminim herkesin aklını karıştırıyordur bu sorular. Ben de sizler için bir araştırdım ve edindiğim bilgilere yazımda yer veriyorum. Tamamen ücretsiz, beş  farklı  sohbet yolu ve saatlerce  eğlence sunuyorlar. Sitede her zaman bir çok insan online ve anında ulaşabiliyorsunuz. Herhangi bir hesap açmanıza veya bir ödeme yapmanıza gerek yok, tüm özelliklerin kullanımı ücretsizdir. Chatrandom  özellikleriyle internetteki en büyük ve en iyi Chatroulette alternatifi haline gelmiş durumdadır. Chatrandom’u kullanmayı denemek için eminim herkesin bir nedeni vardır. Chatrandom’u bir çok amaçta kullanabilirsiniz; başka ülkelerden arkadaş edinebilir, yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Herşeyin avantajı ve dezavantajı vardır. Bana soracak olursanız eğer bu sistemin ücretsiz olması ve anonim olması sitenin en güzel avantajlarındandır. Benzer bir çok site bulunmaktadır ama bence rakiplerinin arasından sıyrılıp tercih edilme oranı en yüksek site olmuştur. Neden diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Neden mi? Çünkü her an milyonlarca kişi online durumda; istediğiniz şekilde paylaşımda bulunabileceğiniz milyonlarca kişi. Size çok benzeyen ya da sizden tamamen farklı insanlarla tanışabilir, hoş vakit geçirebilir, bilgi alışverişinde bulunabilir, pek çok şey yapabilirsiniz. Yaş sınırı olan bu sitede, isterseniz sadece kızlar butonuna tıklayarak, olası sürprizlerden de korunmuş oluyorsunuz.

Yukarıda bahsettiğim özellikleri tabii gerçekten chat yapmak isteyenler için geçerli. Evet mantıken çok güzel sistemler ama biliyoruz ki amacından sapıyor.  Açıkçası çok da tavsiye edemiyorum bu yüzden. Bu tip siteler boşa vakit kaybetme anlamında olsun, pornografik anlamda olsun, karşınıza çıkacak şeyler her zaman arkadaş canlısı olmayabiliyor. Bir kere girdim bir daha da girmem herhalde. Siz de fazla takılmayın zamanınıza yazık.

Ben size avantajından dezavantajından öğrendiğim ne varsa bahsettim. İsterseniz siz de bir inceleyin. Çağımız internet olmuş. Arama motoruna sitenin adını yazıp elinizde bir bardak kahveyle inceleyebilirsiniz. İyi günler dilerim.

Sizin Yorumunuz