Banka Hesabımı Kapatmazsa Ne Yapabilirim ?‏

Merhaba arkadaşlar ben bankacınız recepozan. Bir finans yazısı ile bir kez daha sizlerleyim. Bu gün yine merak edilen başka bir konudan bahsedeceğim sizlere. Ben bile bir kez karşılaşmıştım bu sorunla. Az da olsa karşılaşan başka insanların olduğunu da biliyorum.

Bugünkü sorunumuz Banka Hesabımı Kapatmazsa Ne Yapabilirim ?‏ Sizlere bu sorunun cevabını vereceğim. Tabi ki bu sorun bankanızın hesabınızı neden kapatmadığı ile de alakalıdır.

Ben hiç bir sorun yokken, hiç bir borcunuz ve ilişkiniz kalmamışken, banka hesabınızı buna rağmen kapatmaz ise ne yapacaksınız ondan bahsedeceğim.

Bu konu ile ilgili seçenekler çok. Borcunuz vardır, Kiralık kasa hesabınız o hesaba bağlıdır. Yani hesabınızı kapatmıyor ise banka, mutlaka bankadaki hesabınızın başka bir şey ile bir ilişkisi vardır. Ama hiç bir borcunuz yok, her şeyi temizlediniz veya hiç bir işlem yapmamıştınız daha sonra kapatma kararı aldınız, bu durumda banka hesabınızı kapatmak zorunda.

Hesabınızı nasıl kapatacağınızı buradan öğrenebilirsiniz. Eğer en son yazı içerisinde verdiğimiz linki denediniz ve buna rağmen bir sonuç alamadıysanız yazımızı okumaya devam ediniz lütfen. Benim başıma gelen olayda, bir banka hesabımı bulamadığını ve kapatamayacağını söyledi. Neyse bir kaç atışmadan sonra işimi halletmediler; çıktım bankadan. Bankacı olarak böyle bir şey ile ilk defa karşılaşmıştım. Hesabımın var olduğu belli ama hesabımı bulamıyorlarmış. Bu konu ile ilgili ne yapabileciğimi düşünürken. Sikayetvar.com aklıma geldi. Bu siteden daha önce 1-2 şikayetimi halletmiştim. Fakat bu durum farklıydı, daha zor bir işlemdi, hesabım bulunamıyordu. Karışık ve zor bir işlemdi açıkcası, bu sorunumu sikayetvar.com dan halledemeyeceğimi düşünmüştüm.

Sizlere şu anda birkaç yolu olan “banka hesabımı kapatmaz ise ne yapabilirim” sorusunun cevaplarından en basitini anlatıyorum. Bu işlem daha önce benim tarafımdan denenmiş ve sonuç alınmıştır. Dediğim gibi birkaç yolu var ama sizi en az yoracak olan, sizi en az uğraştıracak olan yolu bu. Yoksa bankanın müşteri şikayetleri hattını arasan bir dünya telefon faturası gelecek. BDDK’ya yazsan zaman alacak, uğraşacaksın. Bimer’e yazsan gene diğerlerine göre basit bir yol ama en basiti bence sikayetvar.com a bu şikayetinizi bildirmeniz. Ben şahsen öyle yaptım. O kadar çok sorunlu, eski, büyük ve normalde o firma ile yüz yüze yapamayacağım işleri yaptım ki anlatamam sizlere yani. Sikayetvar.com’un gücü hakkındaki yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bankadaki hesabımı bulamamışlardı ve kesinlikle kapatamayız dedikleri hesabımı bu yöntemle kapattım arkadaşlar. İşlem sonuçlandığında ise sikayetvar.com’un gücüne artık inanmıştım, vay be dedim içimden sikayetvar.com’un gücünü düşünerek. Bu gerçekten mükemmel bir şeydi. Hiç yorulmadan sorunumu çözmüştüm, üstelik karşımdaki ses benden çekiniyordu. Bu müşteri açısından çok güzel bir şey.

Böyle bir sorunla karşılaştığınızda bu yolu denemenizi tavsiye ederim. Umarım sorunuzun cevabını verebilmişimdir. Unutmayın bankacılıkla ilgili tüm sorularınızı yorum olarak yazabilir ve cevap alabilirsiniz.

10 thoughts on “Banka Hesabımı Kapatmazsa Ne Yapabilirim ?‏”
 1. merhabalar, maaş hesabımın bulunduğu şubeden(İş Bankası) kredi çekmiştim. kurumum başka bir bankayla anlaştı. benim durumumda olupta hesabını kapatmak isteyen bir arkadaşıma, kredi ödemesi olduğu gerekçesiyle zorluk çıkarılmış ve hesabı kapatılmamış. bankaya başvurduğumda aynı gerekçeyle karşılaşacağım, bu durumda ne yapmalıyım. teşekkürler.( kredi ödemesini elden veya eft ile gerçekleştirebileceğim için bu bahane gerçekçi gelmiyor)

  1. Zorluk çıkarmış olabilirler ama Özgür bey haklılar. Çünkü bir bankada kullandığınız bir ürün var ise özellikle vadesiz hesapla bağlantılı ürünler var ise ki sizin krediniz varmış bundan dolayı hesabınızı kapatamazlar. Bu olay hangi bankada olursa olsun kapatmazlar bu böyledir. Zaten buna sistem izin vermiyor onların yapacağı bir şey de yok. Borcunuzu kapatabilir ondan sonra hesabınıza da kapatabilirsiniz veya çok da istiyorsanız, yeni maaş müşterisi olduğunuz bankadan kredi çeker onu kapatır ve hesabınızı kapatırsınız. Tabi bunun için ekstra dosya masrafı çıkmış olur cebinizden ama faiz oranlarına bir bakın belki faiz olarak avantajınız olabilir. Bazı bankalarda vadesiz hesaba para yatar kredi oradan çeker onu bazı bankalar da ise direk kredi hesabına yatırabilirsiniz. Bu sistem olarak farklılık göstermektedir. Öyle bile olsa yine yukarıda dediğim gibi önce borcunuzu kapamalısınız.

 2. 10 sene önce garantide bir yatırım hesabım vardı. en sonra bir hisse senedi almışım bir şekilde nedenini anlamıyorum 0.6 lot kalmış. içeride duruyor. 1 lottan aşağı işlem yapamıyorsun. öylece 10 senedir duruyor. defalarca müracaat ettim hala hesabımı kapatmadılar. ne olacak bilmiyorum. ne kadar doğru olur bilmiyorum ama noterden ihtar çeksem mi diye düşünüyorum?

  1. Aklımda bir iki fikir var ama doğrusunu söyleyebilmek adına araştırıp döneceğim size. Sitemi takip etmeye devam edin…

   1. bu arada yorum yazarken maıl adreslerınızı dogru adreslerınızı yazarsanız sıze ulasabılırım saygılar

    1. Serkan Bey sorunuzun cevabı aşağıdaki gibidir.

     Sermaye arttırımlarından yada takas saklama masraflarından dolayı hisse tutarı küçülmüş olabilir.

     Kapama yapabilmesi için yatırım hesabımdaki 0,6 lot ‘un garanti yatırımın küsürat hesabına aktarım yapılması diye talimat geçilmesi halinde işlem gerçekleştirilir.

 3. merhaba;
  iş bankası kredi kartım avukatlık ve sonra icralık oldu.icralık olan kredi kartımın borcunu ödemeden bankaya gidip mevduat hesabımın kapatılmasını istedim.borcumdan dolayı kapatamayacaklarını söylediler.ne zaman icralık olan borcumu ödersem ancak ondan sonra mevduat hesabını kapatabileceklermiş.acaba bankanın bana söyledikleri doğru ve yasalmı? bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

 4. zıratan kredi cektim ödeyemediğimden icralık olduk şuan maaşımdan her ay zıraata içra kesindisi var anlamadığım nokta zıraataki bütün hesaplarıma bloko koymışlar bunların kaldırma yolu yokmu

 5. Merhaba sadece bankacılık için değil genelde de kullandığım bir yöntemdir şikayet var.Elinde ki gücü iyi kullanabiliyor açıkçası.

Sizin Yorumunuz