Şikayetvar.com’un Gücü

Şikayetvar.com’un gücünü hepiniz biliyorsunuzdur. Ama ben yine de bunca sorunumu çözen sikayetvar.com hakkında bir yazı yazmayı kendime borç bildim açıkcası. Sonuçta hala daha gücünü tatmayanlar vardır illaki.

Stressiz, sıkıntısız, tartışmadan bir sürü sorunumu çözdüm bu site sayesinde. İlk şikayetimi yazdığımda arkadaşımın iknası ile çok da umudum yoktu. Nasıl olacak, nasıl dönecekler ki falan derken sorunlarım halloldu. Siteye cep telefonunuza gelen bir şifre ile kayıt oluyorsunuz. Kaydolurken yazmış olduğunuz cep telefonunuza şifre geliyor. Yani anlayacağınız bir kişinin bir hattı var ise bir kez üye olabiliyor. Bu numara üzerinden de firmalar size ulaşıyor, şikayetleriniz çözülüyor. Böylece hem boş ve yalancı hesaplardan korunuyor hem de yanlış bilgi girmemizin önüne geçiliyor.

Yanlış bilgi girerseniz firma size ulaşamaz ve sorununuz çözülemez. Şikayetçi olunan firma da, şikayetin sürekli orada kalmasını istemez. O yüzden sistem çok güzel düşünülmüş. Ben sikayetvar.com’u en zor ve kendim halledemediğim zamanlarda ayrıca hakkımın yenildiği zamanlarda kullanmayı tercih ediyorum.

Arkadaşlar çok mükemmel bir site; ne şikayetiniz var ise en kısa süre de çözülüyor. Üstelik karşınızda şikayetinizi kaldırmanız için çoğu sorununuzu halletmeye hazır bir ses tonu oluyor. Yani mağdur olan onlarmış gibi konuşmaya başlıyorlar bu sefer. Sikayetvar.com’un gücü o kadar büyük ki firmalar o kadar korkuyorlar ki anlatamam.

Yaşayanlar bilirler, artık firmalar insanların internet üzerinden yazdıkları şikayetleri temize çıkartmak, sorunları halletmek için departmanlar kurmaya başladı ve bir çoğu da kurdu. Bu işin en büyük öncüsü bana göre sikayetvar.com ‘dur. Ben ne sorunlarımı çözdüm bir bilseniz. Bir de hoşunuza gidiyor. Arıyorlar sizi ve bu kez onlar sizin peşinizde sizin sorununuzu çözmek için koşuyor. Bu da kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor. Ben çalıştığım yerin, 6-7 sene önceki uğramış olduğu haksızlığı sikayetvar.com sayesinde çözüme kavuşturdum. Size bu kadarını söyleyeyim gerisini siz anlayın. 6-7 sene önceki sorunu hallettik ya bu nasıl bir güç. Elimizde olan bu gücün farkında olalım. Hemen herşeyi yazmayalım elbette ama kendi başımıza halledemediğimiz ve bizi uğraştırdıkları işlerde başvurulması gereken muazzam bir site.

Ayrıca bu sitede firmaların şikayet sayıları, şikayetleri çözme hızları gibi kullanıcıya bilgi veren ve yönlendiren içerikler de mevcut. Mesela ben ve arkadaşım, çok da tanımadığımız bir ürün alacaksak veya çok da tanımadığımız bir firmadan bir şey alacaksak, önce firma adı veya ürün adını yazıp sonuna şikayet yazıyoruz ve google’da aratıyoruz. O ürün veya firma ile ilgili bir şikayet var ise, bunları sikayetvar.com sayesinden alışveriş yapmadan öğreniyoruz. Alışveriş yaparken risklerini göz önünde bulunduruyoruz. Bu da bizi daha dikkatli olmaya itiyor. Çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Yazdığımız her şikayet belli kontrollerden geçirilerek yayına hazırlanıyor üstelik. Arka tarafta bizim için çalışan bir ordu var anlayacağınız, onlara teşekkür ediyoruz.

Yazı yazma alanımız biraz daha fazla olabilir. Bence karakter sayısı çok az tutuluyor; vardır bir sebebi ama bazen şikayeti açıklamadan bitiyor karakter sayısı. O konuda bir çalışma yaparlar ise seviniriz açıkcası. Sikayetvar.com firmalara da büyük yararlar sağlıyor aslında bakarsanız. Firmalar hatalarını anlıyor ve müşteri kaybetmeden bu hataları çözebiliyor. Eksiklerini görüyorlar.

Arkadaşım bu site sayesinde yerinden kalkmadan, arızalanan telefonunu değiştirdi. Şu rahatlığa, şu güzelliğe, şu güce bir bakar mısınız?

4 thoughts on “Şikayetvar.com’un Gücü”
  1. Araştırmak için ben de siteyi mutlaka kullanıyorum ama sorun çözümünde bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum. Kısa süre önce bir firma ile ciddi sorun yaşadık. Şimdi sorunu kısmen çözüyorlar. Acaba yazsam olumlu mu olur olumsuz mu bilemedim.

  2. yolu yordamı bilinceçözülmeyecek bir şey yok şikayetim varda bunu kendine özgü yöntemler olan kamuoyu güçünü iyi kullanıyor.

  3. Şikayet siteleri bence çok iyi müşteriler için. çünkü adı sanı bilinen kurumlar bile vatandaşı mağdur edebiliyor.

Sizin Yorumunuz