Özel Sigorta Ameliyat Masrafını Ödemezse

Altına imza attığınız her şeyde olduğu gibi, sigorta poliçenizi de dikkatlice okumanız çok önemlidir. Evet ufacık puntoyla yazıyorlar evet sayfalar dolusu oluyor ama buna harcayacağınız zaman ileride harcayacağınız maddiyattan fazla olmayacaktır. Tabii bu tür poliçelerin terminolojisi genelde pek anlaşılır olmuyor, okusanız da sizin için zararlı olan bir maddeyi anlamayabilirsiniz. Bu tür bir durum yaşarsanız bir danışmana başvurmanızda fayda vardır. Farkında olmasaniz da sağlık sigortası poliçenizde ameliyat ile ilgili bir madde olabilir.

Bu koşulları kontrol ettikten sonra sigorta şirketinize ameliyat masraflarınızı karşılaması için faks veya eposta ile başvurabilirsiniz. Göndereceğiniz iletide ameliyat masraflarını poliçenizdeki hangi maddeye dayanarak karşılamadığını sorunuz. Bunun ertesinde olumsuz cevap alırsanız sigorta şirketinizi dava edebilirsiniz.

Sigorta şirketine dava açmadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Öncelikle sağlık sigortanızın limitini aşıp aşmadığınızdan emin olun. Olduğunuz ya da olacağınız ameliyat, sigorta yaptırmadan önceki bir rahatsızlığınızdan mı kaynaklanıyor bu da önemlidir. Aksi bir madde yoksa sağlık sigortanız onceki durumlardan kaynaklı işlemleri karşılamaz.
Bu koşulları kontrol edip dava açar ve kazanırsanız, sigorta şirketiniz ameliyat masraflarınızı ve mahkeme, avukat giderlerinizi faiziyle birlikte öder.

2 thoughts on “Özel Sigorta Ameliyat Masrafını Ödemezse”
  1. Hocam böyle bir sorunumuz vardı sayenizde çözcem sanırım ; teşekkür ederim paylaşım için

  2. Şu ufak puntoyla yazma olayını kaldırcaklardı ya da kaldırdılar diye biliyorum ama uygulamada kontrol edilmeyince neye yarar ki. dikkatli olmak lazım bu tarz durumlarda.

Sizin Yorumunuz