Facebook Hesabını Tamamen Silmek

İnternet Siteleri okan

Facebook hesabınızı silmek mi istiyorsunuz? Sabah uyanınca facebooka girip kim ne yapmış diye bakmaktan biktiniz mi? Facebook siz de bir hastalığa mi donuştu? Facebook hesabınızı dondursanız da dayanamayıp geri mi acıyorsunuz?

Çaresi çok basit: facebook hesabınızı silin!!!11!!1!1!

Zükerberk bizler gibi müşterilerini kaybetmek istemediğinden facebook silme isini biraz çetrefilli bir hale getirmiş. Facebook hesabını tamamen silmek istiyorsanız yazının devamını okumaya devam ediniz…

Öncelikle facebook hesabi dondurma ve silme farklı şeylerdir. Dondurduğunuzda her şeyi geri getirebilirsiniz ama sildiğinizde geri donuşu yoktur.

Öncelikle facebook hesabınıza yüklediğiniz fotoğrafları yedekleyin yani bilgisayarınıza indirin. Tek tek indirmek uzun sürecektir. Facebooktaki tüm fotoğrafları tek seferde indirmek için, genel hesap ayarları sekmesine girip facebook verilerinin kopyasını indir dediğinizde her şey ziplenip tek parça halinde inecektir.

Artık bir çok uygulama ve web siteler giriş seçeneği olarak facebook hesabıyla bağlan seçeneği sunuyor bu girişlerimiz facebook hesabımızda kaydolur. Bu tip girişlerinizi görmek için ayarlar sayfasında uygulamalar kısmına girin. Facebook hesabınızı sildiğinizde bu site ve uygulamalara girmeye devam edebilmek için yeni kullanıcı kayıtları yapın.

Facebook hesabınızı silmeden önce facebook uygulamalarını silmek de önemlidir. Uygulamalar sayfasında uygulama isminin yanındaki çarpıya basmanız yeterlidir.

Facebook hesabınızı sildiğinizde o ana kadar yapmış olduğunuz yorumlar, bildirimler gibi paylaşımlar silinir. Silinir fakat esasında silinmez, facebook isterse bunları reklam amaçlı kullanma hakkına sahiptir. Bu sebeple tamamen yok olmak istiyorsanız üşenmeyip hareketler dökümünden her şeyi tek tek silin. Beğenilerinizi beğenmekten vazgeçin.

Tüm bunları yaptıktan sonra facebook silme sayfasına gelin. Kullanıcı bilgilerinizi şifrenizi girerek onaylayın. Ardından size bir eposta gelecek, bu epostayı aldıktan sonra 14 gün sildiğiniz facebook hesabınıza giriş yapmayın. En az 1 en çok 3 ay içerisinde facebook hesabınız tamamen yok olacaktır.

“Facebook Hesabını Tamamen Silmek” üzerine 3 yorum

  1. Science Moon dedi ki:

    Bu yöntem ile tamamen siliniyor mu, yoksa günün birinde tekrar açılmak istenirse, aynı hesaba ulaşmak mümkün mü?

  2. mustafa dedi ki:

    Facebook çok kötü bir bağımlılıktır ama çok şükür webmaster olduğumuz için pek bağlanmadık ve önemsemiyoruz facebook adresimi sileceğim zaman bana oldukça yardımcı olacak

  3. Reco dedi ki:

    Bence dondurmak ile silmek aynı şey sonuçta bir daha girmeyecek olan için ne fark eder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir