Facebook Otomatik Oynatma Kapatma

Facebook en son güncellemesiyle Vine’i kıskanıp videolarına otomatik oynatma özelliği getirdi; yani facebook sayfanızda aşağı doğru indikçe arkadaslarinizın paylaştığı videolar kendi kendine oynamaya başlıyor. İnsaf edip sesini kapatmışlar.

Bu özelliği seven vardır illa ki bence hoş değil. Üstelik hem de ADSL kotanızdan ya da cep telefonunuzun internet paketinden bos yere yiyecek olması da cabası. Internet paketlerini en çok sömüren şey bence zaten facebook e bu özeliğiyle de sizin o 1 GB paketiniz uçup gidecek.

Facebook otomatik video nasıl kapatılır?
Eğer bilgisayar vasıtası ile facebook hesabınıza giriyorsanız, facebook ayarlar sayfasına girin. Bu sayfanın en alt sol kösesinde videolar baslığı var. Bu baslığın altında ise video ayarları. Video ayarları baslığı altında videoları otomatik oynat seçeneği var, bunu kapatmanız yeterli.

Facebook hesabınıza cep telefonu ile giriyorsanız, yukarıdaki işlemlerin aynisini yapabilirsiniz.

Iphone facebook otomatik video kapatma işlemi iphone uyuz bir cihaz olduğu için tabii ki farklı. Önce ayarlara girin ve facebooku secin. Sonra facebook’un ayarlarına girin ve auto-play özelliğini off yapın. Sonra facebok uygulamasına girin ayarlar’a buradan da app settings’e girip video auto-play özelliğini kapatın.

Ya da en güzeli facebook’a girmeyin. Facebook hesabi nasıl silinir merak ediyorsanız tıklayın.

5 thoughts on “Facebook Otomatik Oynatma Kapatma”
  1. Artık lanet bir hal almaya başladı. Zaten Facebook iyi durumda değil. En azından ben öyle düşünüyorum. Dün 3 saat byunca bağlanamadım. Zaman zaman da hatalar veriyor. Çok paradan olsa gerek

  2. artık twitter ve facebookta bazı sallantılar olmaya başladı. umarım çaresi bulunur

  3. Videoların otomatik açılmasından bende rahatsızlık duyuyorum ama hiç değilse ses otomatik açılmıyor.

Sizin Yorumunuz