Yılbaşı Tatili Kaç Gün Olacak?

Sene sonuna gelirken artık geriye pek tatil kalmadı. Elimizde bir tek yılbaşı tatili var ve herkesin merakı 2016 Yılbaşı tatili kaç gün olacak?

31 Aralık’ta ve 1 Ocak’ta okullar, bankalar, işyerleri, tatil olacak mı? Buyrun birlikte bakalım;
Bu sene 31 Aralık, perşembe gününe denk gelmekte. Peki bu durumda yılbaşı tatili kaç gün olacak?

Normal şartlarda bir gün olması beklenen resmi yılbaşı tatili beklentiye göre 1 Ocak cuma gününde tatil devam edecek. Cumartesi ve Pazar günleriyle birleştirilip dört günlük bir tatil olacak. Tabii henüz yılbaşı tatili 4 gün olacak mı sorusu resmi olarak açıklanmadı.

Geçtiğimiz senenin yılbaşı tatilinde 31 Aralık 2014 günü çarşamba gününe denk geliyordu. Bu sebepten sadece Çarşamba günü yarım gün ve Perşembe günü tam gün tatil yapılmıştı. Fakat bunların yanı sıra geriye sadece Cuma günü kaldığı için bugün de tatile dahil edilip beş gün boyunca yılbaşı tatili sürmüştü.

27 thoughts on “Yılbaşı Tatili Kaç Gün Olacak?”
  1. Ben bir iki gün önceden izin alıp tatilimi her sene uzatarak harika bir yılbaşı tatili geçiriyorum

  2. bir devlet memuru olarak yılbaşı tatilinin kaç gün olacağını merakla bekliyorum

  3. yazılan acıklamadan anlaşıldığı gibi yılbaşı tatili 4 gün olucak resmi olmasada acıklama normal işleyişe göre zaten 4 gün tatil olmuş olucak

  4. biz bu sene leyleği havada gördük galiba bol bol tatil yapıyoruz bayram tatil secim tatil yılbaşı tatil bu gidişle tembel bir millet olcaz

  5. ne olsa tatil yapar olduk milletin %90’ı tatilde evinde oturuyor zaten köle gibi çalıştırılmaktan kazanılan tek zaman bu.

  6. tatiller çok olnca aslında zararı da bize olyor iş güçü kaybı eğitimde kayıplar gibi düşünebiliriz.

  7. bizim zamanımızda böyle ballı börek gibi tatiller yotu cmartesi günü yarım günde der vardı zaman değişti nesil çok daha şanslı.

  8. yılbaşı tatili aslında beni pek ilgilendirmiyor ama ilgilendiren insanlar vardır elbet

  9. Bir an önce açıklansada bizde tatil yapacak mıyız yapmayacakmıyız ona göre ayarlasak artık kendimizi

Sizin Yorumunuz