Whatsapp’ta Mavi Tiki Kapalı Olan Kişiyi Görme

Whatsapp’ın yeni özelliklerinden biri bildiğiniz gibi kişinin yazdığımız mesajları okuyup okumadığını görebilmek. fakat bu özellik whatsapp ayarlarından kapatılabilmektedir.

whatsapp’ın gizlilik ayarlarından eğer gibi mesajı okuduğunuzu karşı tarafın görmesini istemiyorsanız mavi tik özelliğini kapatabilirsiniz. eğer ki bu özellik kapalıysa, size mesaj yazan kişi okuyup okumadığınızı bilmiyor ve karşı tarafa mavi tik gitmiyor.

 

 

watsap-mavi-tik-kapatmastalk yapmayı seven insanlar mavi tikin kapatılabilmesinden oldukça rahatsız olmuşlardı. fakat geçtiğimiz günlerde dijital gelecek hareketi temsilcisi özgür uğur bu engeli aşan bir açık buldu.

bu açığa göre siz karşıdaki kişiye bir ses dosyası gönderirseniz, gönderdiğiniz kişinin mavi tik özelliği kapalı olsa bile ses dosyasını dinlediğinde mavi oluyor. ama yazı yazdığınızda, resim ya da video gönderdiğinizde mavi tik olmuyor.

bu sayede kimlerin mavi tiki kapalı kimlerin mavi tiki açık görebiliyorsunuz.

11 thoughts on “Whatsapp’ta Mavi Tiki Kapalı Olan Kişiyi Görme”
  1. ilginç ama güzel bir paylaşım mavi tik olayını sevmemiştim zati….

  2. Gerçekten iyi bir açık bulmuşlar.Bu sayede mesajı okumuş mu hemen anlarız.

  3. hoş bi yazı olmuş bu mavi çizgi başa bela ya 🙂 görsen dert görmesen dert

  4. Güzel taktikmiş valla 🙂 bundan sonra böyle kontrol ederim.denemesi bedava teşekkür ederim 😉

  5. bunlarla kafayı yemiş insanlara Belki bir çare olacaktır Ama mavi tik okumuş mu okunmamış mı diye önemsiyorsanız açın telefonu daha iyi

  6. o kadar kafa yordum sonunda bırı adam gıbı acıklamıs su olayı tesekkurler payladım için

  7. Bu bilgi süper oldu işte 🙂 Aslında sitede geziniyordum arasam bulamayacağım bir konu oldu 🙂

  8. Bu paylaşımınızdan dolayı sizi tebrik ederim 🙂 Böyle bir şey olduğunu ilk defa duydum ama çok yararlı oldu teşekkürler.

Sizin Yorumunuz