Soundcloud Nedir?

Soundcloud elinizdeki ses kayıtlarını, müzik dosyalarını ya da postcastlerinizi depolayıp, dinleyicilerle paylaşabileceğiniz bir medya sitesidir. Soundcloud’a ses yüklemek oldukça basit, üye olup upload butonuna basmanız yeterlidir. Henüz Türkçe dil seçeneği yok fakat yönlendirmeleri çok güzel tasarlandığından eksikliğini hissetmiyorsunuz.

SadeceOn güvencesinde soundcloud hesabınızdaki dinleyici sayınızı kolayca arttırabilirsiniz. Müziklerinizin daha fazla insana ulaşması için hemen SadeceOn’a gelerek soundcloud dinleyici arttırma alabilirsiniz. Dilerseniz de müzik listeleriniz için beğeni satın alabilir, popülerliğinizi arttırabilirsiniz. İhtiyacınız olabilecek tüm soundcloud hizmetlerini SadeceOn’da bulabilirsiniz. 10 Liradan başlayan fiyatlarla güvenli ve kaliteli hizmet alma fırsatlarını kaçırmayın!

Yazının başında belirttiğim gibi sadece müzik için kullanmaya yönelik şartlanmamış bir site. Evet müziklerinizi, yapmış olduğunuz remixlerinizi burada paylaşıp takipçilerinize sunabilirsiniz ama bunun yanında sadece konuşmuş olduğunuz ses dosyalarını da ekleyebilirsiniz. Örneğin pasaj pasaj kitap okuyup sesli kitaplar okuyabilirsiniz. Hem kitap okumaya vakti olmayanlar hem de görme engelliler takipçiniz olacaktır. Bunun yani sıra haberleri, güncel olayları yorumlayıp kendi haber bültenlerinizi oluşturabilirsiniz.

Soundcloud takipçilerin yorum yapması olayına bir değişiklik yaparak yorum yazma penceresi yerine çalan ses dosyasını kullanmış. Yani oynattığınız sesin istediğiniz bir saniyesine yorumunuzu yazabilirsiniz.

Soundcloud indirAmatör sarkıcıların müziklerini paylaşmak için güzel bir ortam sunuyor Soundcloud. Elbette bu paylaşımları youtube üzerinden de yapabilirsiniz ama Soundcloud sitesinde olan kişiler daha ciddi yorumlarda bulunan derdi müzik olan kişiler.

Dinlediğiniz müzikleri beğenebilir, yorum yapabilir, kendinize listeler oluşturabilirsiniz. Ayrıca eğer müziği yükleyen kişi paylaşıma açmışsa dinlediğiniz şarkiyi indirebiliyorsunuz.

Tek şarkilerin yani sıra tek parça olarak yüklenmiş radyo programları, hatta unlu djlerin full setlerini tek parça olarak dinleyebilirsiniz.

Soundcloud temelde dinlemek ya da depolamak için ücret talep etmiyor ama tabii ki bir kotası var. 100 adet ses dosyası depolayabilirsiniz. Bu rakamdan fazlasına sahip olmak isterseniz aylık 3€, yıllık 29€.

Soundcloud temel kullanım için ücret almıyorken sitede reklam görmemem güzel bir durum.

7 thoughts on “Soundcloud Nedir?”
  1. Sanırım bunlar son dönemlerde çok meşhur olmaya başladılar. Gerçi hala ne işe yaradığını çok da fazla merak etmiyorum ama..

  2. birçok müzisyeni kendi bestelerini paylaştığı ve bu müzisyenlerin teliflerini de koruyan bir ortam. gayet başarılı

  3. Souncloud shazam dan önce kullandığım bir uygulamaydı tavsiye ederim.gerçi shazamdan soundclound a dönme zamanı geldi

Sizin Yorumunuz