Etiler Polis Okulu’nun Yerine Ne Yapılacak?

İstanbul Etiler Polis Meslek Yüksek Okulu İstanbul’daki, konum olarak, en güzel okullardan biriydi. Her ne kadar bu okulda verilen eğitim sonucunda polis yetişiyor olsa da bir eğitim kurumunun daha kapatılmış olması can sıkıcı.

İstanbul haricinde, Türkiye’nin en değerli yerlerinden birisidir Nispetiye Caddesi. E hal böyleyken böyle değerli bir yerdeki araziden para kazanamamak hükûmetin uykularını kaçırıyordur. Sonuç olarak bu okul bakanlar kurulu kararınca kapatıldı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına devredildi. 23 bin metrekarelik bu arazinin değeriyse 430 milyon olarak belirlendi.

Peki bu arazideki okul yıkılıp yerine ne yapılacak? Bunun cevabini tahmin etmemek için ya saf ya da Mars’ta yaşıyor olmanız gerek:)

Etiler Polis Okulunun yerine tabii ki alışveriş merkezi yapılacak. Avm yani sıra, rezidans ve otel de olacak. Böylece İstanbul şehrinin önemli bir açığı daha bu vesile ile giderilmiş olacak.

4 thoughts on “Etiler Polis Okulu’nun Yerine Ne Yapılacak?”
  1. katılıyorum cevabını herkes bilir. alışveriş merkezi yapılacağını düşünmekteyim. sonuçta ekonomik…

  2. Avm avm bir daha avm ne varsa bu avmde.. Hani yazamıyorum çok şey söylerim şimdi ama…

  3. Avm gündemdeydi yalnız çok taşlandığı için fikir anlamında devlet oraya başka bişeyler yapma planına gidiyor

  4. İstanbul eskiden güzeldi artık neredeyse yaşam alanları sadece lüx kesimlerde o yüzden ne yapılır oraya bilinmez ama birazda bellidir

Sizin Yorumunuz