Puk Kodunu Kaybettim Nereden Bulabilirim?

Bildiğiniz üzere puk kodu hattı aldığınızda gsm operatörünüzden size verilen kartın arkasında yazar. Kartın arkasında hem pin kodunu hem de daha uzun olan puk kodunu bulabilirsiniz.

Pin kodunun ne işe yaradığını zaten biliyorsunuz. puk kodu da pin kodu üç defa yanlış girildiği zaman gerekli olan bir koddur. Eğer pin kodunu üç defa hatalı girdiyseniz; cep telefonunuz sizden telefonu açmak için puk kodunu isteyecektir, dediğim gibi. Hattınızı aldığınızda cep telefonunuza takmak için hattı kırıyorsunuz ya işte o büyük kartın arkasında puk kodunuz yazmaktadır.

Eğer siz de benim gibi o kartı taşımaktan veya saklamaktan hoşlanmıyorsanız ve o kartı şu anda bulamıyorsanız veya kırıp çöpe attıysanız puk kodunuzu öğrenmenizin bir yolu var. Hattınızı almış olduğunuz gsm operatörünüzü (Avea Türkcell veya Vodofone) aramak böylece müşteri hizmetlerinizden kaybetmiş olduğunuz kodunuzu alabilirsiniz. Kodu size vermeden önce güvenlik amacıyla müşteri hizmetleri yetkilisi birkaç soru soracaktır. Doğum tarihi vs gibi… O soruları cevapladıktan sonra puk kodunu sizinle paylaşacaktır.

Puk kodunuzu bu şekilde istediğiniz her zaman, her yerden müşteri hizmetlerinden rahatlık ve kolayca alabilirsiniz sakın kartı kaybettiniz için üzülmeyin

5 thoughts on “Puk Kodunu Kaybettim Nereden Bulabilirim?”
  1. önemli bir sorun çok sağolun aydınlatam için güzel bir sorun çözücü yazı olmuş

  2. Puk kodunun nerede olduğunu bulmak zor olabiliyor 🙂 Kaybettiğimizde her yerden müşteri hizmetlerinden kodu öğrenmek güzel bir kolaylık.

  3. artık puk kodları kolay kolay kullanılmıyor bu yüzden de kolay unutuluyor .imdadına yetiştiniz insanların

  4. PUK kodu dert olmaktan çıktı çünkü online işlemlerden bile alınabiliniyor artık

Sizin Yorumunuz