Krediyi Ödemezsek Ne Olur?

Hayat şartları hepimizi zorluyor. Elle tutulur bir seyimiz olsun diyerek kredi çekip borç altına giriyoruz ama hep korku içinde yasıyoruz. Kredi taksitini ödemezsek ne olur? hayatımızdaki en önemli sorulardan birisi.

Bankayla kredi için anlaşıp parayı çektiğinizde en büyük yükümlülüğünüz sözleşmede belirtilen düzene uyarak ödemeleri gerçekleştirmeniz. Eğer ki kredinizi ödemez ya da ödeyemezseniz banka ilk olarak yüksek faiz uygular. Eğer ki sözleşmenizde belirtilmişse tek bir taksit bile ödemeyip geciktirseniz banka geriye kalan tüm borcu sizden tek seferde talep edebilir.

Bunların haricinde gene sözleşmenize Gore, banka ödemediğiniz kredi borcunuz için hakkınızda yasal takip başlatabilir.  Haciz yoluyla tahsilat gerçekleştirir.

Kredi sahibi olarak size ulaşamadığı taktirde sözleşme yaparken size kefil olan kişiden borcu talep eder.

Banka kredi taksitini bir kere geciktirsem ne olur aman demeyin. Bankalar beklemez mutlaka yukarıdaki seçeneklerden birini uygular.

Herkese bol kazançlı günler.

3 thoughts on “Krediyi Ödemezsek Ne Olur?”
  1. en önemli belalardan diyelim esnaf arkadaşlar kırılgan ekonomide çok cabuk etkileniyorlar.

  2. Kısacası ödemezsen hayatın kararır. Şu ufak tefek gözüken faizler bir anda nasıl meblağlara ulaşıyor hayal bile edemezsin. En iyisi hiç bulaşmamak ama çok sağlam bir çark kurmuşlar. Her halükarda içindeyiz.

Sizin Yorumunuz