Kredi Borcum Bittiğinde Hesap Kapanır mı?‏

Kredi Borcum Bittiğinde Hesap Otomatik Olarak Kapanır Mı?‏

Şimdi bankadan bankaya işleyişin değişmesi mümkün.

Kimi bankada farklı bir sistem var, kimi bankada farklı bir sistem fakat genel olarak, eğer bir kredi çekmiş iseniz ve kredi borcunuzun bittiğini var sayarsak, adınıza açılmış olan vadesiz mevduat hesabı otomatik olarak kapanmaz. Bunun için şubeye giderek, talimat vermeniz gerekmektedir. Genel olarak bu böyledir, bir kaç bankada farklı olmasının dışında genel olarak işleyiş bu şekildedir.

Kredi borcunuz bittiğinde, kredi hesabınız otomatik olarak son taksitin ödenmesiyle birlikte kapanır; onun için bir şey yapmanıza gerek yok fakat kredi hesabının bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabı açık kalır. Bunun için ayrıyeten söylediğim gibi talimat vermeniz gerekmekte veya internet bankacılığı, atm, müşteri hizmetleri gibi kanallardan, hesabınızı kapatma talebinizi bankaya iletmeniz yararınıza olacaktır.

12 thoughts on “Kredi Borcum Bittiğinde Hesap Kapanır mı?‏”
 1. Merhaba su an kullandığım 3 bireysel kredim var aylik toplam odemesi 2350 tl ediyor bide kullandığım 12350 tl limitli kredi kartimin 3500tl borcu var kredi kartimin son 12 aylik doneminde 6 ay kadar 1er donem gecikmem var kredi puanim 1080 kredi ödemelerinde hiç bir gecikme yok 1. Kredim olan 35000tlnin son 6 taksiti kaldı ayda 1736 tl ödüyorum 2. olan 5000 tllik Kredimin 1900tl borcu var ayda 265tl oduyorum 3. Kredimin 10bin tl olan 8500tl borcu var. Kredi puanın düşük olduğunu düşünüyorum ve ipotekli kredialmayı düşünüyorum. Almak istediğim tutar 35bin tl bu alacağım kredi ile 1 ve 2. Kredileri kapatıp aynı şekilde kredi kartımida ödeyip çekmiş olduğum kredi ve son kalan kredi borcumu 8500tl yi yapilandirarak 36 ayda 1600 civarında aylik ödemeyi düşünüyorum. Sizce ipotekli kredi başvurum olumlu olurmu bir bankacı gözünden yorumlarmiiniz bunu şubeden de ogrenebilirim fakat gemilerde çalışıyorum suan imkanım yok son olarakta maaşım aylik 4bin tl ssk yok yabancı firma istedim

  1. Belirtilen maaşınız için bordro alabiliyorsanız, ipotekli olduğu için alabilirsiniz. Ama her banka vermiyor araştırmanız lazım. Bir kaç bankaya uğramanız konuşmanız lazım. Üzerinizde baya kredi var. Baya ödemeniz var. Üstelik o kadar düzenli ödemenize rağmen kredi skorunuz düşük geldi bana.Detaylı bakmak lazım.

 2. Merhabalar. Eşim ve ben ogretmeniz. Eşimin durumu skoru ve odemelri iyi fakat benim skorum düşük ve ödemelerde kötü bi geçmiş var. Ama bütün sorunlu krediler kapatılmış durumda. Borcum yok yani. Eşim konut kredisi için ziraat bankasina başvurdu. Beni de kefil aldılar haliyle. Banka memuru kesin olur gözüyle bakiyodu. Müdürün onayına gönderdi ve anında red verdi. Sonra memur gidip mudur beyle görüştü. Müdür bey bizle görüşmek istedi. Gidip konuştuk derdimiz anlattık. Sonra mudur tekrar onay verip genel mudurluge yazalım dedi. Memura da sen gerekeni yap eğer red gelirse bi daha yaz gönder dedi. Memur da bize burası onay verdikten sonra genel mudurlukte onaylar diye söyledi. Acaba böyle bişey var mi. Yani sube muduru onayladiktan sonra genel mudurlukten red gelir mi?

  1. Bankadan bankaya değişiklik gösteren bir işleyiş o. Bazı bankalarda direk genel müdürlük onayına düşerken, bazı bankalarda müdürün görüşü de önem arz ediyor. Red gelebilir tabi ki. Bence sizin durumunuzda farklı bir durum var skor olarak. Tam net bakmadan bilemeyiz kelimelerden anlaşılacak şey değil yani ama red gelebilir müdür onay verse bile.

 3. Merhaba babamin bankalara olan borcu 15 bntl idi simdi 35 bn tl olmus faizi iki kati bize yardimci olabilirmisiniz

 4. Merhaba iyi akşamlar benim bir borcum var 1.100 tl ihtiyacım vardı avans cektim sonra ozamanlar ödüyemedim vekaletim annemin üzerindeydi her neyse ben deniz banka borcumu kapatıyorum ama nasıl kapatıyorum deniz banka maaşımı el kondu 3de birini alıyor icra olarak gösteriliyor şuan 1 taksit borcum kaldı borcum bittikden sonra kredi verirlermi düzenli şekilde cekiyorlar cünkü?

  1. Böyle bir şeye neden ihtiyaç duyuyorsunuz bilmiyorum ama, kredi olan bir bankada hesap kapanmaz. Yine çok çok nadiren bazı bankalar sadece kredi hesabı açıyor, onlarda kapatabilirsiniz. Bu dediğim de sadece bir bankada görmüştüm.

 5. Selam kıredi borcum bugün bitti ve hayat sigorta poliçesi altında kesilen mebla hesabıma geri yatarmı teşekkürler

  1. Güzel soru Tayfun, öncelikle hayırlı olsun. Rabbim bir daha krediye muhtaç etmesin. Aynen talep edersen eğer, kalan ayların veya günlerin sigorta bedeli hesaplanarak bir ay içerisinde hesabına yatırılır.

Sizin Yorumunuz