Kiralık Kasa Anahtarı Kaybolursa Ne Olur?

Merhaba herkese, bu gün kiralık kasalardan gittik 🙂 Edindiğimiz yeni bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bilgiler beynimizde hala taze iken unutmadan ayrı ayrı başlıklar halinde yazalım istedik.

Kiralık kasanız var ve  diyelim ki kasanızın anahtarı kayboldu. Bu durumda başınıza neler geleceği ile ilgili kısa bir yazı hazırladık sizlere,  açıkcası okumanız halinde sizler için yararlı olacağını düşünüyoruz.

Anahtarınız kaybolduğunda kasanızın kilidi değiştiriliyor ve bunun faturası size yansıtılıyor. Bankaya geliyorsunuz müsait olduğunuzda. Kasanızı açıyor ve içindekileri alıyorsunuz veya kasanın başında bekliyorsunuz. Bu sırada gelen çilingir kasanızın kilitlerini değiştiryor. Bu çilingir genellikle o bankanın her zaman çalıştığı bir çilingir oluyor. Sizin gözünüzün önünde değişim gerçekleşiyor. Yeni anahtarlarınızı alıyorsunuz ve bu işlemin masrafını hesabınıza yatırıyorsunuz, banka da o hesabınızdan bu işlemin masrafı olarak çekiyor, hepsi bu.

Siz gitmeden bu işlem olmuyor çünkü kasa sizin kasanız ve içinde ne olduğu belli değil. Depozitonuz gene orada duruyor ve kasanızı kapattığınızda onu geri alma hakkınız var. Kapattığınızda geri alabilirsiniz. Yaptığınız masrafı demiyorum ha, depozitonuzu geri alıyorsunuz sadece. Kiralık kasa hakkında daha detaylı bilgilenmek için aşağıdaki benzer yazılar kısmından istediğinizi okuyabilirsiniz.

Bu arada ben bu olaya bir kere şahit oldum. Çilingirin istediği para benim dudaklarımı uçuklattı açıkcası. Benim hiç kiralık kasam olmadı ama ben oradayken bu olayla karşılaştım ve dışarıda bu iş için 50 lira isteniyor ise çilingir bu iş için 125 lira istiyor. Yani bir otelde yemek yemek gibi bir şey oluyor bu çilingir hizmeti sizin için.

Kiralık kasayı ilk açtığınızda alınan depozito bedeli de sizden bu sebeple alınıyor. Diyelim anahtarı kaybettiniz ve bu ücreti vermiyorsunuz banka o çilingir bedelini o depozitodan çatır çatır kesiyor 🙂

2 thoughts on “Kiralık Kasa Anahtarı Kaybolursa Ne Olur?”
  1. çok iyi bir paylaşım olmuş. eminim ki birço kişinin karşılaştığı bir soruna çözüm getirdiniz. teşekkürler

Sizin Yorumunuz