İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Etkili Yolu: Lazer Epilasyon

Kişisel bakımın en fazla önem gösterilmesi gereken hususlarından biri, şüphesiz ki istenmeyen tüyler… Lazer epilasyon sistemi de bu konuda tercih ettiğimiz yöntemlerin başında geliyor. Lazer epilasyon sistemleri genellikle tüylerin kökünü yakarak çok daha seyrek ve zayıf tüyler oluşmasını sağlar.

Lazer epilasyon yaptırırken en çok merak edilen soruların başında “kalıcı bir çözüm olup olmayacağı”nı düşünürüz. Kalıcı lazer epilasyon için kıl kökü içerisinde bulunan kıl üretici hücrelerin yok edilmesi etkilidir. Örneğin  lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, Kadıköy lazer epilasyon için arama yaptığınızda, karşınıza onlarca seçenek çıkacak ve bunların her birinde, farklı fiyat seçenekleri sunuluyor olduğunu göreceksiniz. Lazer epilasyon merkezinde kullanılan teknoloji  ile birlikte, lazer epilasyon cihazlarının işlevselliği de değişmektedir. Bir lazer epilasyon cihazı ne kadar fazla kıl köküne ulaşıp lazer ışını gönderebiliyorsa, tekrar tüylenme problemi o kadar az görülür.

Bununla birlikte lazer epilasyon ne zaman yapılmalı sorusu da dikkat edlmesi gereken bir noktadır. Vücudumuzdaki tüyler de aynı bir bitki gibi, belli evrelerde ortaya çıkmaktadırlar. Bu sebepten lazer epilasyona başlamadan önce, tüylerin gelişme ya da uzama döneminde olduğu kontrol edilmelidir.

Lazer Epilasyon Cihazları Tüyleri Nasıl Yok Ediyor?

Lazer epilasyon cihazları temel olarak ışık enerjisi ile çalışmaktadır. Epilasyon cihazları belli dalga boylarında, kıl köklerine gönderdiği ışıklar, burada emilerek sıcaklığa dönüştürülür. Sıcaklık kıl kökünün ısınmasını sağlar ve bir anda yüksek miktarda ısı alan kıl kökleri yanar; artık kıl üretemez  hale gelir. Lazer epilasyon işlemi yapıldıktan sonra, köklerin etrafında kızarıklıklar ve şişlikler oluşabilir. Fakat genellikle birkaç saat içerisinde kaybolur. Normal şartlarda kremle tedavi edilen bu durum birkaç gün içerisinde kaybolmazsa  ivedilikle bir hekime başvurulması önemlidir.

Tüylerden Kalıcı Olarak Kurtulmak İçin Kaç Seans Lazer Epilasyon Yapılmalıdır?

Kaç seans lazer epilasyon yapılmalıdır sorusu, hangi bölgeye uygulanacağı bakımından değişiklik gösterebilir. Unutmamalıyız şu an gözle görülebilen kıllar haricinde, derimizin altında kıl üretmeyen kıl kökleri de vardır. Bu sebepten bir bölgeye lazer epilasyon yaptırdığınızda ve tüysüz bir bölge istediğimizde, bir zaman sonra orada yeni tüyleri çıkacaktır. Lazer epilasyondan bir müddet sonra bir ya da iki ay aralıklarla, aynı bölgeye tekrar lazerr uygulanması, tamamen tüysüz bölge elde etmek için faydalı olacaktır. Lazer epilasyon merkezleri , 6 ila 12 seans uygulama yapmaktadırlar.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Her mevsimde yapılabilen buz lazer epilasyon, yaz aylarında ve de kış aylarında, ara vermeden uygulanabilmektedir. Klasik bildiğimiz lazer epilasyon cihazlarına göre esmer tenlerde de oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkartabilen buz lazer epilasyon özellikle kış aylarında yazın bronzlaşmış tenlerde uygulandığında bile tüy sorununu ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Buz lazer epilasyon ayrıca klasik lazer epilasyon cihazlarına göre daha az can yakmaktadır. Çünkü buz lazer epilasyon uygulanırken, kontrollü bir şekilde lazer ışınlarını arttırılır ve bu yüzden gereksiz miktarda ışına maruz kalmadığınız için, can yanması seviyesi daha düşük olmaktadır.

Sizin Yorumunuz