Bank Asya’da Parası Olanlar Ne Olacak?

Bankacılık yasasına göre, yönetimine TMSF tarafından el konulan bankalarda bulunan mevduatların 100 bin TL’ye kadar olan bölümü devlet garantisindedir.

Bank Asya‘da mevduat olmadığı için, katılım paylarında aynı sınırlar geçerli olacak. Bu garanti tutarına anapara ve faiz dahil oluyor. O yüzden korkmanıza hiç gerek yok; rahat olun. Eğer bank asya’dan kredi çektiyseniz de değişen bir durum yok; işleyiş aynen devam edecek, farklı bir durum yok. Bu zamana kadar işlemlerinizi nasıl yaptınız ise bundan sonrada aynı şekilde devam edebilirsiniz.

Yazımızın buraya kadar olan bölümü geçen sene benim tarafımdan Bank Asya’ya geçen sene TMSF el koyduğunda yazıldı. Bundan sonraki süreç değişti. Bu zaman içerisinde riski görüp paralarınızı çekebilirdiniz. Evet yukarıda da belirtildiği üzere, TMSF ‘nin el koyulmasından ve bu süreç de işleyişin aynı olduğundan bahsedilmiş. Bunlar doğru bilgilerdi ancak süreç değişti olay başka bir kanala ilerledi. İşler buralara kadar riski görüp çekenler çekti ki işin buralara geleceği belliydi. Banka şu anda sadece kredi kartı ve kredi ödemelerinin tahsilatını yapıyor. Şu an kimseye para ödemesi yapılmıyor. Şu anda süreç bekleme de. Korkmayın alırsınız zaten devlet garantisi var. Yüz bin liraya kadar devlet öder, paranıza bir şey olursa, onda sıkıntı yok. Ama ne zaman alırsınız, şu an belli değil maalesef. Normal de başka banka olsa işleyiş daha hızlı olurdu ancak adı bir kesimin adı ile özleşen bir kurum olduğundan ve bu banka üzerinden o oluşum bazı hareketlerde bulunduğundan, bu para gidiş gelişleri inceleneceğinden daha uzun sürecektir. Burası kesin, tabi bu bana göre. Benim düşüncem bu yönde. Eğer temiz ise paralarınız er ya da geç alırsınız buhar olmaz merak etmeyin. Bir süre sonra ödemelerin başka banka üzerinden yapılmaya başlanacağı söylentisi mevcut. Yüksek ihtimalle böyle olacaktır çünkü bana da öyle geliyor. Banka tasfiye sürecine geldi. Alacakları toplanacaktır, borçları ödenecektir. Belki bankaya TMSF daha önce el koymasaydı, o zaman banka içi de boşaltılabilirdi. Bunlar bana göre olan ihtimaller. Zaten son ana kadar parasını burada tutanlar, genellikle destek olanlar oldu. Zaten çoğu insan parasını çekti yavaş yavaş. Çekmeyenler de o oluşuma gönül bağlayanlar ve destek verenlerdi. Tabi ki bu şekilde olmayanların parası da şu anda vardır. Ben bana göre olan bir görüşü ve çoğunluğu savunuyorum. Muhakkak ki masum insanların da parası kalmıştır elbet. Yapacak bir şey yok ALLAH (C.C.) bize kullanmamız için akıl vermiş. Merak etmeyin tüm sorunlar en yakın zamanda bir karara bağlanır. Bireysel emeklilik olsun, borçlarınız olsun, kartlarınız olsun, kiralık kasalarınız olsun. Her şey bir şekilde çözülecek. Zaten başta da dediğim gibi paranızı bankadan çalmış olsalar dahi, devlet yüz bin liraya kadar vermek durumunda şu anda. Her banka için ayrı ayrı yüz bin lira garantimiz var bankalarda. Paranızı ne kadar ayrı bankaya bölerseniz o kadar fazla olur garanti bedeliniz.

Ancak kiralık kasalarda yüz bin liralık devlet garantisi mevcut değildir. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere kiralık kasaları bu sebeple zaten tavsiye etmiyoruz. Çünkü içerisinde ne olduğunu sadece siz biliyorsunuz. Kayıtlara geçen bir şey yok. Bundan dolayı da yani içerisinde ne olduğu belli olmadığından devlet garantisi kiralık kasalar da geçerli değildir. Ancak ben devletin insanları mağdur edeceğini sanmıyorum. Sadece bekleme süreniz biraz farklı olabilir. Terör örgütüne destek veren kurumlardan biri olduğundan dolayı, bütün her şey didik didik incelenecektir bana göre. Ama yine de uzun da sürse, devlet mağdur etmez, kiralık kasanıza er yada geç kavuşursunuz. Zaman belli değil, araştırmalar, işlemler bittikten sonra kiralık kasanıza veya diğer birikimlerinize nasıl kavuşacağınız konusunda, açıklama yapılacaktır. Şu an yapacağınız bir şey yok, yapacağınız tek şey beklemek. Açıklama mutlaka yapılacaktır. Bu açıklamaları doğru adreslerden takip etmek. Farklı amaçlar için size ulaşanlara yani dolandırıcılara itibar etmeyin.

Evet beklenen haber geldi. Aşağıda sizinle paylaşıyorum.

TASARRUF MEVDUATI SİGORTA FONU’NDAN:

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun 22.07.2016 tarih ve 6947 sayılı Kararı ile; 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 107’nci maddesinin son fıkrası uyarınca faaliyet izni kaldırılan ve buna istinaden Kurumumuz tarafından hakkında anılan Kanunun 106’ncı maddesi kapsamında işlemler tesis edilmeye başlanmış olan Asya Katılım Bankası A.Ş. nezdindeki sigortalı katılım fonları, Vakıf Katılım Bankası A.Ş. aracılığıyla 05.12.2016 Pazartesi gününden itibaren hak sahiplerine ödenmeye başlanacaktır.

Bu kapsamda;

 1. Her bir mudinin Asya Katılım Bankası A.Ş. nezdindeki tüm sigortalı katılım fonları toplamının 100.000,-TL’ye kadar olan kısmı ödenecektir.
 2. Ödenecek katılım fonu tutarlarının belirlenmesinde 22.07.2016 tarihi itibarıyla Asya Katılım Bankası A.Ş.’deki hesaba ilişkin veriler esas alınacaktır.
 3. Ödemeler Türk Lirası cinsinden yapılacak, Asya Katılım Bankası A.Ş.’deki hesabı döviz ve kıymetli maden cinsinden olan mudilere talep etseler dahi yabancı para birimi veya kıymetli maden cinsinden ödeme yapılmayacaktır.
 4. Bank Asya nezdindeki hesabı özel cari hesap olanlar için, 22.07.2016 tarihi itibarıyla özel cari hesapta bulunan tutarın ödemesi yapılacak, bu tutar haricinde herhangi bir kar payı ödemesi yapılmayacaktır. Hesabı katılma hesabı olanlar için ise, ödenecek toplam tutar her halükarda 100.000,-TL’yi aşmamak kaydıyla, katılım fonu toplamları en yüksek üç bankaca uygulanan kar payı oranları ortalamasını geçmemek üzere 22.07.2016 tarihi itibarıyla işlemiş net getirileri de ödenecektir.
 5. Üzerinde herhangi bir nedenle bloke tesis edilmiş tutarlar, başvuru anında mudilere ödenmeyecek, blokenin türüne göre mudilere gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılacaktır.
 6. Aşağıda talep edilen belgeleri sunmayan veya söz konusu belgeleri imzalamaktan imtina eden veya şartlı olarak imzalamak isteyen mudilere ödeme yapılmayacaktır.

Ödeme için başvuru esnasında;

 1. Başvuru Dilekçesinin mudi veya varsa yetkili temsilcisi tarafından imzalanması,
 2. Mudiye veya varsa yetkili temsilcisine ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını içeren nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun ibraz edilmesi (İbraz edilen kimlik belgesinde ad ve/veya soyadı değişiklikleri olmuş ise söz konusu değişikliği tevsik edici belgelerin de ibrazı edilmesi),
 3. Velayet, vesayet, veraset ve vekâlet kapsamında yapılacak ödemelerde yetkiyi tevsik edici belgelerin aslı veya noter tasdikli suretinin ibraz edilmesi,
 4. İbraname ve Taahhütnamenin mudi veya varsa yetkili temsilcisi tarafından doldurularak imzalanması

gerekmektedir.

Konuya ilişkin detaylı bilgiler, Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’nin 0850 582 6 582 numaralı ve Asya Katılım Bankası A.Ş.’nin 0850 222 4 888 ve 444 4 888 numaralı çağrı merkezlerinden 05.12.2016 Pazartesi gününden itibaren edinilebilecektir. Vakıf Katılım Bankası A.Ş. şubelerine ilişkin bilgilere www.vakifkatilim.com.tr adresinden ulaşılabilir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sizlerden rica ediyorum lütfen aynı soruları tekrar tekrar sormayın. Bir sürü yorum var bunların içerisinde cevabınız mutlaka vardır. Sürekli aynı sorular soruluyor ve gerçekten zamanı çok fazla alıyor. Bundan dolayı farklı sorulara cevap vermek de güçlük çekiyorum. CTRL+ F yapıp önce arama yapınız yorumlar da. Dikkat ediyorum daha yazıları yorumları okumadan alt alta ısrarla aynı soruları soruyorsunuz. 

654 thoughts on “Bank Asya’da Parası Olanlar Ne Olacak?”
  1. Ali bey merhaba, sizin için bu işlem de değişen hiç bir şey olmayacak, sizin için süreç aynı şekilde işleyemeye devam edecek. Ne yapmanız gerekiyorduysa yine aynı şekilde onu yapmanız gerekmekte. Sonuç olarak yönetime el kondu sadece, işleyiş aynen devam edecek bu durumda.

  2. Geçmişte esnaftım. Hesabım ticari olarak görünüyor. Bu hesaba başkası tarafından havale yapıldı. Şimdi o parayı alamıyorum. Ne yapmalıyım?

 1. Kredi borcum var banka kapatılacak olursa ne olur ev kredisi evin tabusu benim adıma ama ipotekli ev banka kapanınca ne olacak işleyiş ikiyıldır ödüyorum daha 6 yıl var

  1. Banka kapanir ise borclarinizda tasarruf mevduat fonuna devir olur ve borcunuzu odemeye devam edersiniz. Odemelerinizde sorun olmasi halinde banka ile yasayacaginiz surec islemeye devam eder.

 2. Merhabalar benim breysel Emeklilik Fonunda 4 yıldır ödediğim para var ne yapmam gerek

  1. Bekleyeceksiniz ve ödemeye devam edeceksiniz. Bireysel emekliliğin satışı söz konusu farklı bir firmaya.

   1. bireysel emeklilik farklı bir sistemdir. iptal ettirip paranızı 30-35 gün sonra alabilirsiniz.

    1. Takasbanka aktarilan bes nasil iptal ettiririlir bilgi verebilir misiniz???

     1. Bes takasbanka aktarılmaz, yatırımlar takasbankta saklanır. Bes yapılan sigorta şirketi ile iletişime geçerek iptalin gerçekleştirebilirsiniz.

 3. bank asyda kalan paramız var şeker banktan çekebilirsiniz diye bir talimat var internette ve sosyal medyada şeker bankta ise böyle bir şeyin söz konusu olmadığı söylenmekte ..kalan paramızı ne zaman çekebiliriz yada nereden çekebiliriz bir bilginiz var mı kolay gelsin ..

  1. Öyle bir söylenti vardı evet ama kesin değildi. Şu an için beklemekten başka çareniz yok Halil Bey.

 4. ŞU AN BANKANIN FAALİYETLERİ GEÇİCİ OLARAK DURDURULDU. BANKADA BULUNAN KİRALIK KASA MI NASIL KAPATABİLİRİM. TEŞEKKÜRLER…

 5. Tarih 19 temmuz 2016
  Banka kapalı ve içerde param var bankasyada bu paramı nasıl alacağım

  1. Bekleyeceksiniz ve ödemeye devam edeceksiniz. Bireysel emekliliğin satışı söz konusu farklı bir firmaya.

 6. Bank Asya nın bir şubesinde kiralık kasamız var ve içinde değerli ziynetlerimiz var bunları nasıl alabiliriz?

  1. Bank asyadaki kiralık kasalarla ilgili olarak yazımın son kısmını okuyabilirsiniz. Kısaca şu anda beklemede kalacağız.

 7. bankaya katılım hesabında bir miktar param vardı şimdi banka kapandı paramı geri alabilirmiyim

 8. Hocan benim sorum Şimdi benim bu malum bankada vadesiz hesabım vardı şimdi ben bu parayı nasıl ve nerden geri alacam ?

  1. Bekleyeceksiniz ve ödemeye devam edeceksiniz. Bireysel emekliliğin satışı söz konusu farklı bir firmaya.

 9. Çağrı merkezindeki bayan bi hesap numarasi vereceğiz oraya yatırın dedi ne kadar doğru olabilir el konulan bir bankaya

  1. Sonuç da bankanın çağrı merkezini aradınız siz yapacağınızı yaptınız. Eğer onlar sizi aramış olsaydı şüphelenebilirdi ama siz bankanın bilinen numarasını aradıysanız yapacağınızı yapmış durumdasınız. Rakam çok yüklü değil ise ben ödemeyi yapar, takip de kalırdım. Daha sonrasında borcumun yatıp, yatmadığını, bir sorun olup olmadığını araştırırdım tekrardan.

 10. öncelikle bilgiler için teşekkürler benimde bi miktar param var banka ya telefonla dahi ulaşılamıyor bize paramız ne zaman ödenmeye başlar bilgi verirmisiniz

 11. Merhaba, bank asyada faturalarım otomatik ödemedeydi. Şimdi başka bankaya otomatik ödeme talimatı vereceğim, ama önce bank asyadaki talimatları iptal mı etmem gerekiyor? Bank asy kapandığına göre nasıl yapabilirim?

  1. Evet iptal etmelisiniz. Ben olsam faturalarım mağdur olmamak için manuel olarak yatırırım başka bankadan. Süreç tamamlandığında başka bankaya otomatik ödeme talimatı verirsiniz.

 12. Benim maaş hesabım var ama şubeler kapatıldı ben paramı hangi bankadan çekebilirim

  1. Şu anda bekleme de kalacaksınız ikinci bir açıklama yapılana kadar. Mağdur olmamak için maaşınızı daha önceden başka bankaya aktarabilirdiniz.

  1. Yazımın sonuna cevabı ekledim. Beklemeniz gerekiyor açıklama yapılana kadar. Yazımın son paragrafını okuyunuz.

  1. BDDK veya TMSF yi arayabilirsiniz ancak herkes şu anda beklemeli. Açıklama zaten yapılacak.

 13. Ya benim bankada param var ve şuan çok ihtiyacım var o paraya ne yapıcam lütfen bi aydınlatın ne zaman alabiliriz paramızı

  1. Zaman belli değil. Sizin gibi herkesin ihtiyacı var Hatice Hanım. Beklemekten başka çare yok. Yoksa herkes acil der parasını almak için. Bundan dolayı acil de olsa kimseye çıkış yapılmıyor mantıklı olarak.

  1. Yazımın sonuna cevabı ekledim. Beklemeniz gerekiyor açıklama yapılana kadar. Yazımın son paragrafını okuyunuz.

 14. banka kartı hesabımda 807 tl para vardı bu parayı nasıl alacağım bilgi verirmisiniz..

 15. Peki bankada paramiz var suan tum islemler durmus durumda ve yetkileri kaldirilmis sonuc ne olur? Para mi nasil cekebilirim nereden cekebilirim?

  1. Şu an hiç bir şey belli değil Murat Bey. İkinci bir açıklamaya kadar bekleyeceksiniz.

 16. Bank asyada 100 bin tl nin altinda altin mevduatim bankada dulundugu surece altin mevduatim isleyeckmi? Ve ben parami en kisa ne zaman cekebilirim

  1. Vade yenilensin dediyseniz işler. Ama faaliyet izni iptal edildigi gün kurundan tl değer ödenir.

  1. Yazımın sonuna cevabı ekledim. Beklemeniz gerekiyor açıklama yapılana kadar. Yazımın son paragrafını okuyunuz.

 17. merhaba bireysel emeklilik hesabı olanlar ne yapacak başka bankaya tasımak istiyorum ama müşteri hizmetlri surekli mesgul bu durumda olanlar ne yapacak iki gün geçti bireysel emeklilik ödemem ilginiz için tesekkür edrim

  1. Bekleyeceksiniz ve ödemeye devam edeceksiniz. Bireysel emekliliğin satışı söz konusu farklı bir firmaya.

 18. Anneanemlerin butun yatirimi asya bankta suan acil cekmeleri lazim dugun yapacaklar nerden alinabilir bi bilginiz varmi?

  1. Acil diye bir şey yok maalesef herkes açıklama yapılana kadar bekleyecek. Herkesin işi acil.

  1. Yazımın sonuna cevabı ekledim. Beklemeniz gerekiyor açıklama yapılana kadar. Yazımın son paragrafını okuyunuz.

 19. Bankasya da kiralık kasamız var. Bankanın faaliyetleri iptal edilmiş. Bu durumda ne olacak?

  1. Yazımın sonuna cevabı ekledim. Beklemeniz gerekiyor açıklama yapılana kadar. Yazımın son paragrafını okuyunuz.

  1. Biraz bekleyeceksiniz. Açıklama yapılacak o zamana kadar bir şey yapamazsınız.

    1. Tam olarak ne tazminatından bahsediyorsunuz Sedat Bey ? Düz mantıkla cevaplamak gerekirse yatsa da alamazsınız şu anda zaten. Bundan dolayı tazminatı yatıran kurum ile irtibata geçebilirsiniz veya onlar zaten durumun farkında olup, başka bir çözüm bulma yoluna gidebilirler.

  1. Yazımın sonuna cevabı ekledim. Beklemeniz gerekiyor açıklama yapılana kadar. Yazımın son paragrafını okuyunuz.

  1. Yazımın sonuna cevabı ekledim. Beklemeniz gerekiyor açıklama yapılana kadar. Yazımın son paragrafını okuyunuz.

 20. 125 tl Kart borcum var bank asyaya ama birlesik fon bankasi diyor anlayamadim yani yine bankasya atmsine mi yoksa baska bir bankaya mi nide nette hesap numarasi verilmis ne kadar dogru

  1. Bankanın kendi sitesinde yayınlanan hesap numaraları aşağıdaki gibidir.

   Fibabanka A.Ş. Merkez Şubesi ne ödemeler yapılacak. Aşağıdaki hesap numarasına

   IBAN : TR04 0010 3000 0000 0008 3670 87
   HESAP NO: 8367087
   Açıklama Kısmına : Şahıs ise ; Kredi Kartı No , Ad Soyad, TCKN veya Şirket ise; Kredi Kartı No , Şirket Adı, VKN mutabakat için yazılmalıdır.

 21. Merhaba kiralık kasalarla ilgili bi sıkıntı olur mu sizce. Herşeyimiz onun içinde tapular altınlar

  1. Tapuya bir şey olmaz. Olsa da bir şekilde çözülür yenisi çıkartılır, sonuç da kayıtlar ortada. Ben sıkıntı olacağını düşünmüyorum Duygu Hanım. Bu arada kiralık kasalar da yüz bin lira devlet garantisi mevcut değil. Çünkü kasanın içerisinde ne olduğunu sizden başka bilen yok. Bundan dolayı kiralık kasayı diğer yazılarımızda da olduğu gibi önermiyoruz. İçerisinde ne olduğu belli olmayan bir şeyin garantisi olmaz. Kiralık kasanın içerisinde ne var bir tek siz biliyorsunuz çünkü. Buna rağmen ben devletin insanları mağdur edeceğini sanmıyorum. Sadece uzun bir süre beklemeniz gerekebilir. Çünkü bankadaki para hareketleri detaylı şekilde incelenecektir diğer bankalardan farklı olarak.

 22. Bank asyada şubede kiralık kasam mevcut kasama ne zaman ulaşabilirim. Kasa işlemleri nasıl teslim ediliyor

  1. Ancak kiralık kasalarda yüz bin liralık devlet garantisi mevcut değildir. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere kiralık kasaları bu sebeple zaten tavsiye etmiyoruz. Çünkü içerisinde ne olduğunu sadece siz biliyorsunuz. Kayıtlara geçen bir şey yok. Bundan dolayı da yani içerisinde ne olduğu belli olmadığından devlet garantisi kiralık kasalar da geçerli değildir. Ancak ben devletin insanları mağdur edeceğini sanmıyorum. Sadece bekleme süreniz biraz farklı olabilir. Terör örgütüne destek veren kurumlardan biri olduğundan dolayı, bütün her şey didik didik incelenecektir bana göre. Ama yine de uzun da sürse, devlet mağdur etmez, kiralık kasanıza er yada geç kavuşursunuz. Zaman belli değil, araştırmalar, işlemler bittikten sonra kiralık kasanıza veya diğer birikimlerinize nasıl kavuşacağınız konusunda, açıklama yapılacaktır. Şu an yapacağınız bir şey yok, yapacağınız tek şey beklemek.

  1. Hayır Mustafa Bey sadece şahıs olarak geçerli. Şirket hesaplarında, karşılıksız çeklerde geçerli değil. Öyle olsa herkes çek yazar ve yüz bin liranın sahibi olur 🙂 Çekinizi elden geri alıp, ödemeyi elden yapacaksınız.

 23. Ticaret yapanlar bankadan paralarını ödenmicek diye konuşuluyor ben market sahibiyim müşterilerim kart çektiler ama paramı alamıyorum ticaret yapanlarin paraları ödenecekmi

  1. O paralar ödenir Furkan bey ama ben sizin yerinizde olsam artık kredi kartı çekimi için başka pos kullanırım. Ticaret yapanlardan kasıt, yüz bin liralık garanti kapsamına girmemesiyle alakalı. Kredi kartı poslarından çektiğiniz rakamlar ödenir ama çekmeyi bırakın artık 🙂 Risk hiç yok mu ticari hesap olduğundan devlet garantisi yok. O anlamda risk var ama devlet mağdur etmez gibime geliyor bana göre.

 24. BEN BU BNKA DEVLET KAYYUM ATADI DIYE RAHAATIM.. OTMAUK FATURA VESAIRE VE KREDI KRTI VRDI BORCUMDA VAR ALACAGIMDA ..BIZ NORMAL VATANDASI DEVLETIMIZIN MADUR ETMIYCEGINE INANIYORYUM..FATURALARI.. DIGER BANKADAN MANUEL YTIRDIM. BEKLIYCZ INSALLH..

 25. Merhaba,

  Te eskiden kalma, sıkısınca kullanırım diye kenarda yatan, hatta yine aylar onceden kullanıma kapatılan kredi kartımı nasıl iptal edebilirim? Daha olaylar olmadan cok önce kapatmayı denedim abuk sabuk arıza cıkardılar. Hic borcum yok kullanılmadıgı icin. Telefon acıyorum defalarca aradım ama bir türlü kimse açmadı. Mevcutta acık subesi var mı, o bilgi de yok, gidip elden belki kapatırım diyordum. Ben bu karttan nasıl kurtulurum? Ya da banka kapanınca pasif diye bitti mi bu iş?

  Teşekkürler

  1. Kullanıma kapatıldıysa sıkıntı yok zaten. Açık şubesi var mı bilmiyorum ama şubeye gerek yok. Banka kapanınca kart da otomatik kapanır, başka banka satın almaz ise. Bunca zaman kart kenar da durmuş, bundan sonrada bir süre dursun ne çıkar Elif Hanım 🙂 . Acele etmeyin, zaten bir süredir bu karta sahipsiniz. Bir süre daha en azından şu durum ortadan kalkana kadar daha beklese bir şey olmaz sanırım. Merak etmeyin kartını kullananları içeri almıyorlar 🙂 . Yok içim hemen rahat etsin derseniz aşağıdaki şekilde mesaj atın. Böyle bir kart yoktur şeklinde bir ibare gelirse zaten kapanmıştır. Yok kart borcunuz 0 lira gibi bir şey derse kart hala açıktır.

   Bank asya kredi kartı borç bilgisi sorgulama

   1. Sağolun 🙂 Yok canım ondan değil, bu tip olağan şeylere bakılsaydı herkese bir şey olurdu :). Benim derdim, bu kartı zaten uzun zamandır kapatmak istiyordum, yıllık kart ücreti vs kullanmadığım karta para vermek zoruma gidiyor. Benim acelem, ne olacağı belli olmayan bir bankayla ilişkimi tamamen ortadan kaldırmak. İster istemez, kullanılmayan, unuttuğunuz açık hesap tehlikeli, sonra borç çıkartıyorlar şeklinde dolaşan şehir efsanesinden tırsıyorum. Genel olarak banka denen kuruma gıcığım zaten, güvenmiyorum.

    O şifre olayına gerek yok çünkü ekstre geliyor her ay 🙁 sıfır bakiye hatta +2 banka bana lira borçlu. Kapanmış değil, kullanıma kapatılmış gibi gözüküyor. Fakat mobil şubede en son baktığımda her şeyi orada durmasına rağmen böyle bir kart yok yazıyordu. ATMde de doğru olduğundan emin olduğum şifreye rağmen çalışmadı, önce yanlış dedi, sonra kartınız geçersiz dedi. Sonra devrolursa kapatırız artık.

    Neyse kafa şişirdim. Örnek durum açısından yazdım, kusura bakmayın.
    Teşekkürler tekrar.

    1. Beni başka sitelerle aldatmayın, öncelikle bunu belirtmek isterim. Başka sitelerde de aynı sorunuzu gördüm hiç hoş değil :). Bunca zaman vermişsiniz biraz daha verin kart ücreti, ayrıca bankanın ne olacağı belli. Şehir efsanesi derken borcunuzu takip ettiğiniz sürece, kullandığınız ürünleri takip ettiğiniz sürece bir şey olmaz. Kartı kullanmasanızda elinizde bulunmak da. Dolayısıyla takip etmeniz gerekir.kart kapanmış değil ise ve artı 2 liranız var ise kapanmadan bir kuruma bağış yapın derim ben, boşa gitmesin. Mesela bankaciyasor.com olabilir 🙂 . Şuan sistemsel olarak o tip hatalar almanız çok normal kredi kartınızın geçersiz olması ile ilgili. Kafa şişirmek değil, dertlere dermen olmaya çalışıyoruz. Ülkemiz de bankacılık anlamında bir çok şeyi bilmeyen ve hâla eksikleri olan insanlarımız için ayağımızdan geleni yapmaya çalışıyoruz. İyi günler

     1. Niye, bilgi edinirken tek kaynak mu kullanmak dogrusu 🙂
      Zaten boşverdim kartı. Yardımınız için teşekkürler. 2 lira ayıp olur bağış için.

 26. Ben bankasyDan konut kredisi cektim. Fakat limit yetersiz diye 2. Ipotek verdim. Su an 2 ev de ipotekli. Borcumu bilesik fon bankasina yatirmaya devam ediyorum. Borcun tamamini kapatarak ipotekleri cozme şansım varmı?

  1. Tabi ki olmaz mı, var tabi ki öyle bir hakkınız. Ancak bana sorarsanız şu anda taksitleri olağan şekilde ödemeye devam ederim. O dediğinizi de yapın elbette, ancak şu anda kurumlarımız bu banka anlamında yoğun bir şekilde çalışmak da. Olmaz mı, olur ama bazı kurumlara ulaşmak da cevap almak da sorun yaşayabilir veya tatmin olmayabilirsiniz. O yüzden ben olsam normal bahsedildiği şekilde ödemelerimi yaparım. Süreç normale döndüğü zaman üç dört ay sonra yaparım. Hangi kurumun neye yardımcı olacağı belli olduğunda bu işleme koyulurum.

 27. Iyı gunler benım bank asya bankası da yatırım hesabım bulunuyordu bu hesap kullanarak altın hısse alım Satım yaptım. Ve su an gene bu hesabı kullanarak ereglı hıssedınden bIr mıktar alım yapmıstım ve satmaya fırsat olmadan olylar oldu ben paramı tekrar alabılecek mıyım Benım param normal hesapda degıl ne yapacagım by konuda hıc bır fkrım yok

  1. Merkezi kayıt kuruluşu nezdinde ilgili hisse senetleri saklanmaktadır. 0850 222 33 66 nolu telefondan işlem yapabilir siniz.

 28. Katılım hesabında 25bin paramız var ne fetoyle ne paralelle ilgimiz var bankaya ilk parayı yatrrken Araplara satiliyor denildi daha sonra tmsfye geçti artk sirf tmsf yürütüyor devlete geçti dye bilyoruz bankanin ne durumda oldugna inanın hiç bakmadik taaki telefona faaliyetler geçici olarak durduruldu msj gelene kadar biz devlet, millet sevgisiyle yetiştirildik.Gidipte ne olduğu belirsiz bi adamın peşine takılıp ulkesini satacak insanlardan değiliz adam turk olsa Türkiye den kacmazdi.Her neyse benim ricam en kısa sure içinde araştırılmanin yapılması bizim gbi durumda olan mağdur insanların aklanması. Böyle bir durumda tmsf ne kadar sürede odeme yapmıştır cunku sitesindeel koyduğu birçok banka gorunuyor

  1. Olaylar ayyuka çıktığında bir dönem hatırlarsanız çoğu insan parasını çekti. O dönem de aynı aksiyonu alsa idik mağdur olmazdık. Yapacak bir şey yok olan oldu. Şu anda bekleyeceğiz ve bu bekleme bir haftalık bir bekleme değil. Biraz uzun sürecek. Hayatın her noktasın kurunun yanında yaş da yanmıştır. Okul hayatında, iş hayatın, durak da otobüs sırası beklerken, hayatın her aşamasın da bu durumla karşılaştık ve önlenemez bir karşılaşma bu hayatın fıtratında var. Sonuç olarak banka da parası olanlar suçlu değil elbette, ancak tedbir almak sünnettir.

  1. Üç aydan bahsediliyor ama bana göre başka bankanın tasfiye süreci gibi kısa sürmez. Araştırılacak şeyler var. Sonumuz hüsran da olsa yapacak bir şey yok. Bile bile lades dedik.

 29. Bank Asya dan çekmiş olduğum kredinin taksit ödemesi 04.08.2016 da olduğu halde ben 15.07.2016 tarihinde yatırdım (Bank asyadaki hesaba yatırıyorum günüde bank asya bu hesaptan çekiyor) TMSF el koyduğunda müşteri hizmetlerini aradım sorun olmaz hesaptan çekilir ama bundan sonra sitede yer alan hesaba yatırın demişti. Dün tekrardan aradım ve bana tekrar ödemeniz gerekiyor dendi. Hangisine inanacağımı şaşırdım.

  1. Olmaz öyle şey ya. Hesaptan çeker o parayı. Öyle olması lazım yani. Bazen bazı arkadaşlar bilmeden cevap verebiliyor kendilerince. Bence bir kere daha arayıp farklı biriyle görüşün. Merak etmeyin o para kaybolmaz her türlü eninde sonunda hesaba katılır ama ödenmezse ödemeniz geç kalırsa kredi skorunuz etkilenmesin takip de kalın mutlaka.

 30. Sevgili bankacı bey ne de güzel ve rahat söylüyorsunuz,hayatın her alanında kurunun yanında yaş da yanabilir ..tedbir alsaydınız,sünnettir diye tavsiyede bulunuyorsunuz..Başımızda devletimiz var ve bütün kurumlarıyla çalışıyor değil mi?TMSF’de bu yüzden var sanırım..tedbir alınmış bizlerde ona güvenmişiz..
  Allah başımızdan eksik etmesin,devletin atadığı kurumlar bankanın alacağını takip ederken amaann boşverin diyor mu ki de vereceklerini öderken(üstelik kanunla koruma altına almış)eeee…kurunun yanında yaş da yanar diyecek..Hukuk devletiyiz..
  Üstelik bu bankadan alacağı olanları terörist ilan edip tasarruflarınada savaş ganimeti gibi bakıp oraya buraya pay edenler,sizlerede inanamıyorum..Kendi pozisyonunu savunan herkes yanıldık,farkedemedik hicç bu kadarını düşünemedik diyerek işin içinden çıkabilecek,vurun Bankasya’lıyaa..
  Tasarruflarımızı belli bir meblağın altında bıraktık çünkü banka TMSF’ye geçmişti,güvenilirdi..
  İstanbul’da köprüye yürüyenlerde bizlerdik,çünkü güvendiğimiz insanlar yüreklendirmişti..

  1. Ne demek istediğinizi anlayamadım ama ben kurunun yanında yaş da yansın, yanmalı demiyorum. Hep böyle olmuştur, hayat böyle diyorum. Hayat böyle derken her olaydaki tecrübelerime dayanıyorum. Tabi ki yanmamalı, yanmasın, ama yanıyor. Bu olayı bırakın. Bir trafik kazasında, hiçbir suçu olmayan insan da vefat edebiliyor. Yaş da vefat edebiliyor yani. Eee ne oldu bu adam tüm trafik kurallarına uyuyordu, ölemez diyebiliyor muyuz? Bunu hangimizin gücü yeter engellemeye? Devlet, Millet, tüm Dünya? D hiç biri. Bazen bazı şeylere karşı yapabilecek çok da fazla şey yoktur. Benim demek istediğim, tedbirimizi alacaktık. Olayların ne olduğu az çok belliydi. Tmsf el koymasa idi daha kötü olacaktı. Mağdur sayısı çok daha fazla olacaktı. Devlet şu anda alın bunlar suçsuz, paralarını ödeyelim, bunlar şüpheli biraz bekletelim bunları diyemeyeceği için hepsini bekletme durumunda ve bu zaman kaybından dolayı da kurunun yanında yaş da yanmaktadır. Ödemesi olan var, paraya ihtiyacı olanlar var. Ama devletin bunları filtrelemesi mümkün değil. Bundan dolayı da kurunun yanında yaş da yanar dedim.

 31. Bu lanet bankaya tahsil icin baska bir bankanin cekini vermistim bu ceki nasil iade alabilirim

  1. birleşik fon bankası aracılığı ile iade alabiliyorsunuz. Birleşik Fon Bankası ile iletişime geçmeniz gerekir.

 32. 38 bin tele vadeli hesabım var bu param devlet garantisindemi paramı hepsini alabilirmiyim

  1. Devlet garantisinde rakam olarak evet. Herhangi bir sıkıntınız yok ise alırsınız.

 33. Ben anlamadım. Bankanın alacağını sahipleniyor ve topluyorlar. Ama sıra vatandaşın bankadan alacağına gelince hele orda bi dur dügünecegiz diyorlar. olaya yuka çıkmış sen hala bankanın faaliyetini durdurmaşsın şimdi benim cari hesabımdaki parayı boloke ederk beni cezalandırıyorsun. O zaman bankaya olan borcumuda isteme veya Alacağımı ödeki borcumu ödeyebileyim.

  1. O durumda da sizin paranız var alacağınızı verse ödeyeceksiniz. Ama durumu olmayanlara yani borcunu zaten ödeyemeyecek durumda olan insanlar var bu durumda onlara artı vade kazandırılmış olur ki bu durum da bu sefer kimse ödemez borcunu. Böyle bir şeyi bu kadar insan için dengelemek hiç de kolay olmasa gerek. Olaya iyi yönünden bakın en azından bir alacağınız var 🙂

  1. Sanmam. Eğer örgüte yardım etmemiş ise sanmıyorum öyle bir şey olacağını. Yüklü rakamlardaki hesapların hesap hareketleri incelenir ve şüpheli bir durum olur ise onlarla görüşülür bence.

 34. Cevabınız için teşekkürler, bankasya da hesabı olan bazı öğretmenleri açığa almışlar haberleri var ondan dolayı sordum.

  1. Onlar olaylara karışmıştır belki veya gerçekten onlardandır bilmiyorum. O durumda bu bankada hesapları olması da tesadüf olmaz zaten. Bir çok insanı açığa aldılar. Bunların bank asya da hesabı olması tesadüf de olabilir veya dediğim gibi destek veren zümreye dahiller ise bu sefer de destek amaçlı paraları oradadır bilemeyiz.

 35. Selamlar, benim de Bank Asya da Kiralık kasam mevcut. Ev alacağız diye tüm birikimleri kasamıza koyduk. Piyasadaki en ucuz kasa bu bankaya aitti. Şimdi sorum benim kasanın süresi kasım 21 de doluyo. Sizce o zamana kadar bu işler çözülür mü? Çözülmezse kasa ücreti olan 150 tl. yatırmamız gerekecek mi? Teşekkür ederim şimdiden 🙂

  1. Bu aralar aranıyor olmanız lazım veya bankayı bir arayıp sorun. Bence gerekmez, ama gerekse bile parayı kurtardıktan sonra 150 lira devede kulak olur. O yüzden alırlarsa alsınlar çok takmayın onu. Ama siz önden de yatırmayın, isterlerse verirsiniz.

 36. Normalde gündemi takip eden birisi olmama rağmen nasıl olduysa basiretimiz bağlanmış ve Bankasyadan Ekim 2015’te Nişanımız sonrasında kiralık kasa tuttuk. Bankanın TMSF’ye devredildiğini ise 15 Temmuz olaylarından sonra gelen mesajla öğrendik. Sırf nişanlımın evine yakın ve diğer bankaların yarı fiyatına (150TL idi) veriyorlar diye kiraladık. Hadi biz dikkat etmedik, kasa kiraladık ama madem böyle bir durumu var neden bu bankanın son dakikaya kadar faaliyetlerine devam etmesine izin verildi ki. Kasayı kiralayana kadar kimse bir şey demezken şimdi tüm takımız bankada kalmışken herkes çıkıp “aa siz nasıl bilmiyorsunuz o bankaya el konmuştu” diyorlar. Özellikle aratmadıktan sonra bu bankayla ilgili bir haber hiçbir yerde karşınıza çıkmıyor. Sanki şubelerde “bize el kondu” yazıyordu da biz görmedik. Zaten çevremden kimsenin de bu bankayla bir işlemi olmadığından herhangi bir duyum da almadık bu güne kadar. Çok canım sıkkın bu nedenle. Bu güne kadar bir tane işlemim olmadı bu bankayla ama ucuz ve yakın diye kasa kiralamış bulunduk. Sürecin hayırlısı ile tüm mağdur olan insanlar için olumlu sonuçlanmasını umut ediyorum. Bu işten haksız kazanç sağlayan, ülkemizi zarara uğratan kişilere de devlet gereken cezayı versin ve bir daha bu tarz şeyler yaşanmasın.

  1. Mustafa bey o kadar uzun yazmışsınız ki inanın bu zamana kadar okumaya üşendim. Maalesef bu kadar uzun soruları okumaya vaktim olmuyor. Bu sebeple yazınızı anca yayına alabildim. Sormak istediğinizi daha kısa ve net anlatmış olsaydınız cevabınızı çok daha hızlı almış olacaktınız. Şimdi diyorsunuz ki kasaya parayı yatırdık pat iki gün sonra banka gitti değil mi ? Peki bunun böyle olacağını kim bilebilirdi ? Yarın ne olacağını biliyor muyuz ? veya onu geçtim madem öyle neden faaliyetlerini devam ettirdiler diyorsunuz. Ne zaman olursa olsaydı birileri mutlaka mağdur olacaktı. Yani sizden 15 gün önce kapatsalardı, ondan bir gün önce birinin ki gene gitmiş olacaktı. O sebeple bunun sonu yok. Ucuz etin yahnisi de hayatın her alanında, insanları pişman eder. Bu hep böyle olmuştur. Bazı şeyleri ölçüp biçerken, sadece fiyatına bakmayın. Bu elma, armut alırken de böyle. Umarım bu tarih de kasanıza ulaşmışsınızdır.

 37. İflas ettikten sonra tüm kartlarım iptal edildi bankasyanın kartımı iptal etmediğini farkettim diğer bankalara borcum olduğu halde bankasya katımı iptal etmedi bu nasıl olabildi diğer bankaların el koyması gerekmez mi

  Bu sebepten bankasya hesabımı 5000 tl seviyesinde sürekli kullandım ve en son 5000 tl banka kapandığı için içeride kaldı param eninde sonunda vereceklerdir tahmin ediyorum haksız mıyım
  Orada param olduğu için sizce başım derde girer mi :))))
  Saygılar sunarım teşekkürler

  1. Diğer bankalar o bankayı ilgilendirmez. O bankaya olan borcunuz da sadık iseniz devam edersiniz. Daha önce aldığınız için. Sonraki başvurularda değerlendirilir o durumunuz. Paranızı alırsınız. Suçlu iseniz girer.

   1. suçlu olsam başım derde girer mi diye sormadım, suçlu olanın başı zaten dertte demektir, benim sorum; o bankada 5000 tl param olması, o bankayı kullanmam suç sayılır mı
    saygılar

    1. Orada param olduğu için başım derde girer mi demişsiniz bende suçlu iseniz girer demişim, bunda ne tuhaflık var ? Sadece o bankayı kullanmanızdan dolayı bir şey olmaz bence. Başka şeylere de bakarlar.

 38. VOLKAN YANARDAĞ- GAZETE HABERTÜRK EKONOMİ
  Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ilişkisi nedeniyle kapatılan şirketlerin borçları için düzenleme yapıldı. Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında Resmi Gazete’de yayımlanan 670 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) ile kapatılan FETÖ bağlantılı kurum, kuruluş, radyo, TV, gazete ve her türlü taşınır taşınmaz mal varlığına ait borç ve yükümlülükler ile ilgili yetki Maliye ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde olacak.
  Bu kuruluşlardan alacağı olanlar 60 gün içinde Maliye ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne başvuracak. Borç ödemesinde vergi borçları, rehinli alacaklar, çalışanların sigorta primleri, kamuya ödenmesi gereken vergi, resim, harç, fon kesintisi sırası izlenecek.
  MASAK’A EK SÜRE Terör örgütlerine üyeliği, irtibatı olduğu değerlendirilen kişi, kurum ve kuruluşlar ile ilgili suç gelirinin aklanması bağlamında Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) görüş ve bilgi vermesi için tanınan 7 günlük süre OHAL boyunca 30 gün olacak. Kapatılan harp akademileri, askeri liseler ve astsubay hazırlama okullarının ihtiyaçları için imzalanmış sözleşmeler feshedilebilecek. Yüklenicilere tazminat ödenmeyecek.

  BU HABER BANKASYA MAGDURLARINI ILGILENDIRIYORMU CVB BEKLIYORUM TŞK.

  1. Kısmen de olsa değiniyor ancak bank asya ayrı olarak ele alınır bence. Bununla ilgili açıklama da ayrı olacaktır. Genel şirketlerden bahsediliyor. Bankacılık biraz farklı.

 39. Ben kredi kartimi odemekte geciktim e gun daha dogrusu guvenemedim ve su anda gecikmeye girdim su ana kadar hep duzenliydi bu skorumu etkilermi aceba tesekkurleer

 40. Bende 4 yıl boyunca kpss sınavına girdim. Bu 4 yıl boyunca hiçbir yerde çalışmadım. Bir arkadaşımın önerisi ile sadece 4 ay cemaat denilen örgütün kolejinde çalıştım çünkü Dersane paramı ödemek için ve maaşımı Bankasya’dan aldım ama maaşımın bir kısmı orda kaldı. Daha sonra atandım. Bu örgütle hiç bir ilgim yok bunun dışında . Açığa alınır mıyım.

  1. Bence masum iseniz bir şey olmaz rahat olun. Bankacılıkla bir alakası yok ama neyse 🙂 Her şey olacağına varır. Korkmanıza gerek yok. Memurluktan dolayı rızkınız var ise yersiniz. Bu da açığa alınmayacağınız anlamına gelir.

 41. Kiralık kasam için soruşturmaların tamamlanmasını beklememi söylediler ne anlama geliyor bu yılları alabilirmi

   1. Teşekkürler fakat şu an mağduruz doğal olarak hiç bir yerle bağlantım yok sadece evime yakın olduğu için ziynetlerimi oraya koymustum alman gerekiyor alamıyorum.bir yere müracat etme şansım varmı çünkü ziynetin başına birşey gelecek diyede korkuyorum

      1. ERCAN, BEY kasanızı nasıl teslim aldınız ?, geçen hafta arayıp 29..12 tarihinde şubenize gelip alabilirisniz dediler, o tarihte gidip polismi teslim ediyor yoksa, banka çalışanları

 42. Öncelikle bilgilendirici yazınız ve cevaplarınız için teşekkürler. Maaş hesabım olduğu için son ay maaşı ve bir miktar hesapta kalmıştı. Bankada olan paramızı alabilmek için TMSF’ye herhangi bir dilekçe vesaire vermemiz gerekiyor mu? yoksa sadece bekleyecek miyiz? Kredi kartı borcunu ödemeden bekletmek yanlış bir hareket mi olur? Kredi kartını ödememizi mi tavsiye edersiniz?

  1. Teşekkürler. Yok hayır dilekçe vermenize gerek yok beklemede kalmamız yeterli şu an için. Kart borcunuzu ödeyin siciliniz bozulmasın. Kesinlikle ödeyin.

  1. Yazı silinmedi. Çok uzun olduğu için okumaya vaktim olmadı ve yayınlamadım. Ayrıca her yorum onaylanacak diye bir kaide de yok Mustafa bey.

 43. Niye gec veriyorlar kiralik kasalarimiz banka kendi kredi borclari icin milleti ariyor o zaman onlarda beklesin yada islem yapilmasin

  1. Bu durumlarda işleyiş böyle. Ayrıca bankada parası olan kişi sayısı daha azdır ama borçlu daha çoktur. O durumda onları duraklatmak bazı haksızlıklara neden olacaktır.

  1. Fibabanka A.Ş. Merkez Şubesi ne ödemeler yapılacak. Aşağıdaki hesap numarasına

   IBAN : TR04 0010 3000 0000 0008 3670 87
   HESAP NO: 8367087
   Açıklama Kısmına : Şahıs ise ; Kredi Kartı No , Ad Soyad, TCKN veya Şirket ise; Kredi Kartı No , Şirket Adı, VKN mutabakat için yazılmalıdır.

 44. merhaba bireysel emekliliği başka bankaya taşımayı düşünüyorum. ama oraya aktarımda çok kolay olmuyormuş sanırım 1 ay dan filan bahsediyorlar… sizden şu konuda bilgi almak istiyorum. şuan BES i başka banakaya taşımamı mı tavsiye edersiniz yoksa bankasya da kalsın ödemeye devam mı edeyim? bes satılacak diyorsunuz ondan sordum. riske atmadan başka bankaya taşısam mı

  1. Bankanın kendi sitesinde bes sisteminin farklı olarak değerlendirildiği bilgisi paylaşılmak da Asya emekliliğin sitesinde tüketiciyi bilgilendirecek bilgiler bu şekilde yer almak da

 45. 100.000 TL üzeri hesabında para olan sigorta kapsamında 100.000 tl lik kısmı alabiliyor. Kalan kısmı alabilmesi için ne yapması gerekiyor veya alabilirmi ?

  1. İflas Masasına başvurmanız gerekmektedir yeterli kaynak var ise ona göre değerlendirilmektedir

    1. İcra müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz. O konu hakkında çok bilgim yok maalesef.

 46. Site aidatları bank asyaya yatıyordu.isletim ucreti ve islem ucreti almayan nadir bankalardan oldugu icin.2 aylik bir surec gecmesine ragmen bir aciklama bile yapilmadı.parayı alırken ayrıntılı dekont alabilecekmiyim.kim ne para yatirmis ögrenmek icin.

  1. hesap hareketi istersiniz ama zaten yatıran olmamıştır çok çok bir ay yatırmışlardır.

 47. Paraları geri vermede calışmayan bir banka odemeleri almaya gelince nasıl calışıyor anlamadim

  1. Fibabanka A.Ş. Merkez Şubesi ne ödemeler yapılacak. Aşağıdaki hesap numarasına

   IBAN : TR04 0010 3000 0000 0008 3670 87
   HESAP NO: 8367087
   Açıklama Kısmına : Şahıs ise ; Kredi Kartı No , Ad Soyad, TCKN veya Şirket ise; Kredi Kartı No , Şirket Adı, VKN mutabakat için yazılmalıdır.

 48. Ev icin ödeme yapmam lazim kredi çekip fazie bulaşmak istemiyoruzz icer 19 bin liram kaldi versinler artık

 49. Kiralık kasamız var diye bizede soruşturma gelirmi bide kasalarada el koyup vermeyebilirlermi hiç

  1. Fibabanka A.Ş. Merkez Şubesi ne ödemeler yapılacak. Aşağıdaki hesap numarasına

   IBAN : TR04 0010 3000 0000 0008 3670 87
   HESAP NO: 8367087
   Açıklama Kısmına : Şahıs ise ; Kredi Kartı No , Ad Soyad, TCKN veya Şirket ise; Kredi Kartı No , Şirket Adı, VKN mutabakat için yazılmalıdır.

 50. Nerdeyse 3 ay dolacak ama TMSF’den hala aciklama yok. Ne zaman verirler paramizi tahminen? Yasaya gore 3 ay uzatmalarla en cok 1 sene icinde vermeleri lazim. O kadar bekler miyiz?

  Bir de paramizi sahsen elimize mi verecekler yoksa baska bankada adimiza hesap mi acarlar? Hesap acalarsa istedigimiz zaman cekme sansimiz olur mu? Yani artik o bankanin musterisi gibi mi oluruz?

  1. Yıl sonuna kadar yapmayı planlıyorlar. Elden de verirler hesaba da atarlar. Özellikle büyük rakamları. Hesap açsalar da işiniz bitince kapatırsınız veya hesap açmadan torba hesaba da yollayabilirler size adınıza yani. Hesap açılsa bile istediğiniz zaman çekersiniz. O şube de para var ise tabi. O bankanın müşteri olmak size kalmış isterseniz kapatın daha sonra.

 51. Tmsf nin banka şubelerini tasfiye ediyor.Bankalardaki kasaları ne yapacaklar.Haklarinda sorusturma yürutulenlerin kasaları açılsında digerlerine desinlerki eger bir baglantisi yoksa cesareti varsa polis eşliğinde kişilerin kasalarını açsın.kendine güvenmeyenler bağlantılı olanlar zaten gelemezler ama masumlar artık daha fazla bekletilmesin.

 52. Kiralik kasalari ne zaman verecekler bu tmsf nin karari ne aciklacak ya magduruz ya kiralik kasasi ucuz oldugu icin bankasya ya koyduk yani gunah mi isledik diger bankalarda boyle olabilirlerdi o zaman ne olackti acaba

 53. kiralik kasalarin 81 ilde acildigini duydum haberde.dogrumu acaba .sigorta kapsamnda olmadigi icin devletin el koyma gibi bi durumu varmi

  1. Kiralık kasalarınız siz olmadan açılmaz. Anca bir hırsız gelip tüm kasaları söküp götürürse içindekiler gider. Garanti kapsamına girmez ama malınız orada. Kasa sizin nezaretiniz de noter huzurunda açılır. Bişe olmaz. Ayrıca açılmaya başlanmış. Sıra ile call center arayarak size randevu verecek siz de gidip alacaksınız. Telefon dolandırıcılarına dikkat edin.

 54. Konut kredisi çektik son 12 taksit. Tapu çıkaracağız. Tüm işlemleri yaptık ama tapuya ipotek evrakı götürmemiz gerekiyor. Malum bankanın faaliyetleri durdurulduğu için kimseye ulaşamıyoruz. Ulaşsak da net bir bilgi yok. Borcu kapatıp ipoteği kaldırın diyorlar ama benim durumum yok. Ne yapabilirim. Çok teşekkürler

  1. Ne yapmaya çalıştığınızı anlayamadım ben. İpotekli ev satılacak ise bank asya 0216 633 5000 numara ile görüşerek, satın alacak kişiye kredi kapama bakiyesinin bildirilerek, sonrasında kapama yapılması gerekir. Kredi kapandıktan sonra ipotek evrakları ile bank asya ipoteği kaldırılabilir kredi üzerinden.

   1. Merhaba.bank asyadan konut kredisi kullanilmis ve odemeleri devam eden bir konut alma durumum var.konut sahibi kredi kapama yazisini alip benim kredi kullandigim bankadan bu para bank asyaya odendikten sonra ipotegi kaldirmama ya da ekstra odeme cikarma ihtimali var midir ? Bu konutu almam ileride bana sorun cikarir mi,simdiden tesekkurler

    1. Bankalar arasında yazışma oluyor bedel geldiğinde krediyi kapatacağını teyit ediyor. Bankanız işlem yapıyorsa sorun olmaz. Ekstra ödeme çıkmaz, çıkarsa da 100-200 evi satan kişi ipotek kaldırdığı için yapar. Kargo bedeli çıkabilir, yazışmalarla ilgili.

  1. Ben olsam arkama bakmam Uğur bey 29 lira için 🙂 . Şaka bir yana yapacak bir şey yok, bekleyeceksiniz herkes gibi rakamın bir önemi yok.

 55. merhaba, Bank asyada parası olanlar için Maliye veya Vergi dairesine ( hangisi tam emin değilim) dilekçe vermek gerekiyor diye duydum. hatta gidip verenler var, ve buna karşı o kurumdan da “hayır öyle birşey yok” denmemiş, dilekçeleri alınmış. Bu nedir bilginiz varmı, bir yere dilekçe vermeye gerek varmı?

 56. Bank asya atmler ve internet bankacılık kapalı kredi borcunu nerden ödeyecegiz bi yardımcı olabilrmisin

 57. Tmsf tasfiye halindeki bank asyada bulunan hesplarin kâr payı odemeleri paralar odenene kadar devam edermi

  1. Şu an da zamanı belli değil. Belli olunca zaten tüm haber sitelerinde yer alır.

 58. Banka asya kredi kart borcunu nereye ödenir banka asya kapalı bu konuda bilgi verirmisiniz

  1. Fibabanka A.Ş. Merkez Şubesi ne ödemeler yapılacak. Aşağıdaki hesap numarasına

   IBAN : TR04 0010 3000 0000 0008 3670 87
   HESAP NO: 8367087
   Açıklama Kısmına : Şahıs ise ; Kredi Kartı No , Ad Soyad, TCKN veya Şirket ise; Kredi Kartı No , Şirket Adı, VKN mutabakat için yazılmalıdır.

 59. Bankasyada bes var bankanin faaliyetleri durduğu için kredi kartimdan otomatik ödeme yapılmıyor kredi kartim baska bankaya ait bes icin nasil ödeme yapilabilir

  1. Sigorta şirketini arayıp ödeme kart bilgisini değiştirmeniz gerekiyor. Ödemeler devam ediyor bireysel emeklilik şirketinde.

 60. bankacı bey ben iki aydır bank asyadan çektiğim konut kredisini yatıramıyorum.ne yapmam lazım 1800 lira kredi ödemem var.açıkçası verdikleri hesap numaralarının dekontu olmadığında güvenemiyorumda ne yapmam lazım.tam netlik kazanıncaya kadar ödemesem bir sıkıntı olurmu

  1. Bank asya’nın resmi sitesinde yer alan, ilgili hesaplara ödemenizi yapmalısınız. Aksi halde siciliniz bozulabilir.

 61. hayırlı aksamlar benımde bu bankada yatırım hesabım var ve aldıgım hısse senedı dustugu ıcın satmamıstım bekledım sımdı ne olacak sımdıden tesekur ederım

  1. Mkk nezdinde ilgili hisse senetleri saklanmaktadır. 0850 222 33 66 nolu telefondan işlem yapabilir siniz.

 62. Merhaba 06/11/2016 tarihli elimde çek var bunu nasıl alıcam işleyiş nasıl olacak

  1. şu anda bank asya çeklerine bankalar tarafından işlem yapılmamaktadır. Elden tahsil etme yöntemine gidilmesi gerekmektedir.

 63. banka asyada örneğin 5 bintl param var tasfiye uzun sürerse örneğin 2 yıl 2 yılın sonunda bana geri 5 bin tl mi ödenir yoksa bu 2 yıllın fazide mi ödenir

 64. 2014 yilinda kapattigim hesabin banka internet sitesinde iban kontrolü sayfasina kapattigim ibani yazdigimda “aktif” yaziyor. sizce hesap kapanmamis mi?

  1. iban numarası o hesaba ait bir numara olduğu için gösterimi yapılıyor olabilir fakat bu hesabınızın açık olduğunu göstermez. Herhangi bir şube önünden geçerken tc ile kontrol ederek teyit edebilirsiniz.

 65. Merhaba, ben bank asya nın vermiş olduğu hesaba para yatırdım kredi kartım için , ancak eft lerim geri gelmiş hesabım da para olduğu için ben bu geri gelen eftleri fark etmedim, 3 dönem gecikmedeymiş nasıl oldu bilmiyorum da, bankayı aradım msj attmışızdır borcun ödenmediğine dair dediler, ancak öyle bir mesaj gelmedi, onlar yüzünden kartım gecikmede, bugün tüm borcu yine yolladım yine para geri geldi, bank asyanın ve tmsf nin sitesin de yazan yere yolluyorum ıban da doğru, borcumu ödeyemezsem icra mı gelir, ben paramı nasıl ödeyeceğim müşteri hizmetleri de yardımcı olamıyor, bir de üzerine ihbar gelir icra gelir deniyor ödyecek muhatap bulamıyorum, zaten hesabım da ki param da onlar da kaldı, ne yapacağım, lütfen yardım

  1. Gönderdiğiniz eft açıklama bilgilerine sizi ayırt edici bilgilerin detaylı yazılması gerekiyor. Aracı banka sizin hangi hesap için borç yatırdığınızı ayırt edemediği için iade ediyor olabilir. 0216 633 5000 nolu telefondan kredi değerlendirme servisi ile görüşebilirsiniz.

 66. hocam benim öğrenmek istediğim şu: bank asyada açılmış olan bir yatırım hesabı önceden kapatılmış. hesap sahibi bu hesabın açıldığı günden kapatıldığı güne kadarki hesap hareketlerini, hesap dökümünü nerden ve nasıl temin edebilir? cevaplarsanız sevinirim.çok önemli.

  1. Şu anda muhattap bulamayabilirsiniz ekstre talebi için. Normal şartlarda her bankada bu ekstre alınabilmektedir.

 67. Konut kredisi kullanmistim ve 47.000 tl borcu var evi satmaya karar verdim evi alacak kisi krediyle alcak kalan 47.000 tl kredi cektigi banka tarafindan mi odenip evin ustundeki ipotek kalcak aydinlatirsaniz sevinirim

  1. KREDİ BORCU DEVAM EDEN KONUTUN KREDİ İLE ALINMASI DURUMUNDA

   Kredisi borcu devam eden evin satılması ve alıcının da konut kredisi kullanması durumunda, bankalar arası bir yazışma ile satış işlemi yapılabiliyor.

   1- Alıcının kredi başvurusunun onaylanması durumunda, eve eksper gönderiliyor ve gelen raporda evin hangi bankadan ipotekli olduğu belirtiliyor.

   2- Kredi başvurusunda bulunulan banka şubesi, kredi borçlusu olunan bankanın şubesinden, kredi borcunun kapatılması durumunda ipotek kaldırma yazısının verilmesi ve güncel kredi kapama tutarının belirtildiği, resmi bir yazı talep ediyor.

   3- İlgili şube, yazıyı gönderdikten sonra tapuda satış işlemi yapılıyor ve yeni kredi kullanılan bankanın tapu üzerine ikinci derece ipoteği konuluyor.


   İPOTEK KALDIRMA YAZISI İLGİLİ ŞUBEDEN ALINACAK

   4- Tapu satış yapıldığına dair belgeler, kredi kullanılacak bankaya geldikten sonra kredi açılışı yapılıyor.

   5- Açılan kredi tutarının tamamı, kredi kullanan kişiye verilmek yerine mevcut kredi borçlusu olunan bankaya, borç tutarı kadar gönderiliyor ve kalan tutar kredi kullanan kişiye ödeniyor.

   6- Kredinin kapatılmasına istinaden, ipotek kaldırma yazısı ilgili şubeden alınıyor.

   7-Alınan ipotek kaldırma yazısı tapuya veriliyor ve eski bankanın ipoteği kaldırılarak, yeni bankanın ikinci derece olan ipoteği birinci derece oluyor.

 68. Asya emeklilik yani BES var. Banka şuan TMSF nin elinde ve kapandı sözleşmede yazan çıkışa ertelenmiş giriş aidatı alınırmı ( 2.5 yıl oldu katılalı) BES in devri söz konusu olursa yine çıkışa ertelenmiş giris aidatı alınır mı

  1. Sadece banka kapatıldı, Asya emeklilik faaliyetlerine devam ediyor. Giriş aidatı çıkışta alınsın diye belirtildi ve sözleşmenizi kapatacaksınız çıkışta alınacaktır. Farklı bir şirkete devir işlemini yapabilir siniz.Asya emeklilik sitesinde iletişim bilgileri yer almaktadır.

 69. Arkadaşlar ne zaman odeme yapılacak bilgisi olan varmı tmsf yı aradım geçen ay yılsonuna kadar dediler ama detay yok detaylı bilgisi olan varmı bu süreç nasıl isleyecek

  1. Aralık ayında devletin garantilediği rakam kadarıyla ödemeye başlayacaklar. 100.000 e kadar kişi başı. Öyle duydum.

 70. Beni beni genel merkezden aramışlar eşim çıkmış telefona bi numara vermişler arasın diye fakat aradığımda musteri temsilcileri hep yoğun saatlerce bekledim açan yok neden aramış olabilirler acaba

 71. Nihayet ulaştım otomatik odemedeki borç islemsiz kalmış fibabank aracılığıyla odemis bulundum ayrıca sorduğumda mudi işletmelerinin bu ay sonunda yapılacağını söylediler şimdilik sadece kiralık kasalar teslim edildiği söylendi btesskkur ederim

 72. Benim kredi kartı borcum var nasıl ödeyecegim ve bana kagıt bi hesap numarası verilmiş eger borcunuzu ödemesen iz hakkınızda yasal işlem yapılacaktır deniliyor ve kartımı iptal ettim ve korkuyorum bana ne yapabilirim aydınlatırsanız sevinirim

  1. Bank asya sitesinde kredi kartı ödemeleri için verilen adrese yatırın. Kartınızı iptal etseniz de borcunuzu o hesaba yatırın bitene kadar.

 73. Merhaba bankacı.bank asyadan kullandığım konut kredisi devam etmekte ve stede belirtilen bankaya ödeme yapiyorum.ayrica aynı hesspta bakiyemde mevcut.sorum şu,alacaklarımızın belirtildigi şubeden ayrıca ktefimi ödemeye devam edebilirmiyim ve kredimi kapatabilirmiyim.teşekkürler

  1. Merhaba, bakiyeniz kalsın. Site de belirtilen hesaba her ay kredi tutarınızı yatırın. Siciliniz bozulmasın. Hesaptaki parayı daha sonra alırsınız. Krediyi de şu an da kapatmayın. Biraz daha bekleyin. Şu işler bir düzene girsin o zaman yaparsınız inşallah. Şu anda da yapılır ancak, şu anda bir yoğunluk ve telaş havası var. Cevap alabilen var, alamayan var. Durumunuz müsait ise biraz daha bekleyin derim, ben olsam öyle yapardım. Tercih sizin.

 74. Merhabalar
  öncelikle herhangi bir zümre yada cemaat ile alakam olmadigini ancak bank asya kredi kartini sırf aidat ücreti almiyorlar diye kullanmış biri olarak yaziyorum. Karti çok kullandinmi derseniz Hayır. Ancak ufak tefek 50 tl 60 tl gibi aylik harcamalarim oluyodu. Her ayda degil ustelik. Mesela 2 yila yakin hiç kullanmadigim da olmuştu. Şuan 160 tl kadar borcum oldugunu ogrendim denemek amaci ile de 60 tl kadarini bank asya sitesinde verilen hesap numaralarindan birine eft yaptim. Ancak bu islemi yapali 20 gun olmasina rağmen ve diger hesabimdan transfer yapılmış gorunmesine ragmen bank asya kredi kartimin borcu yinr ayni görünüyor. Ve bank asyada borcunuzun asgari tutari odenmemistir diye uyari geliyor surekli. Nasil bir yol izlemem lazım.
  Birde ben kurum sinavlarina hazirlaniyorum sizce bu karti kullandim diye sıkıntı yasarmiyim mulakatlarda falan. Bu sizin alaninizla ilgili bi soru degil ama fikrinizi merak ettim.
  Saygilarimla

  1. Şu anda bank asya çalışanlarına ulaşılabiliyor telefonlardan eski yoğunluk yok. Açıklamaya kart bilgileri hatalı yazılmış olabilir, o yüzden karta aktarılmamış olabilir teyit etmek lazım.
   (Benim fikrimi soracak olursanız sorun olmayacaktır, sizler gibi bir çok insan var çünkü. Ama kısa dönemde olumsuz etki yaratabilir.)

 75. Merhaba.Bankada olan parayı direk atm den alabilecekmiyiz yoksa başka türlü mü olacak

  1. Hayır tabi ki de şubeden alacaksınız. Vakıf katılım dan ödenecek. İstenilen evraklar var onları ibraz edeceksiniz, eğer sizin var ise vermeniz gereken bir evrak.

  1. Cihat bey yazımın sonuna ekledim gerekli evrakları, her yoruma ayrı ayrı aynı cevapları vermeyeyim oradan bakın lütfen. Kimliğiniz başta olmak üzere, orada yazan diğer evraklar. Kimliğiniz de T.C. numaranız olsun muhakkak.

 76. Merhaba bankacı bizim ilde vakıf katılım yok zaten toplamda 9 ilde var sitesinde öyle yazıyor bulunduğu yerde vakıf katılım olmayan ne yapacak

  1. Hakikaten onu bende düşündüm. Çok enteresan oldu. Neden öyle bir şey yaptılar bende anlamadım. Ziraat bankasına verecekti en temizi. Ama tabi piyasadan bir katılım eksildi, yeni katılım bankaları geldi. Amaç sanırım vakıf katılımı desteklemek. Herkes çekmeyecek parasını oraya yatıracak. Potansiyel müşteri 🙂 . Şehrinde olmayanlara bir çözüm bulunacaktır. Ama nasıl yaparlar bilemiyorum. Bir çok yolu var çünkü onlar nasıl yapar bilemiyorum. Ama şunu biliyorum. Şehrinde vakıf katılım bankası yok diye bank asya daki paranı alamaman söz konusu bile olamaz. İçin rahat olsun. Bunlar çözüldü ya o hayli hayli çözülür. En kötü değecek bir para ise kalkar gidersiniz ne yapalım buna da şükür.

 77. d.bakırda ikamet edıyorum vakıf katılım yok aradım en yakın ildeki vakıf katılıma gidecegımi söylediler yani hayırlısı yarin ş.urfaya gidecegim

 78. niyazi yıldız bank asyada bireysel şahıs firmasıyım vadesiz hesapta param vardı alamıyorum bana sadece bireysel müşterilere ödeme yaptıklarını söylediler bireysel firmalar ne olacak yardımcı olabilirmisiniz

 79. 100 binliradan fazla parası olanlar ne yapmalı sayın bankacı? Sonra verilir mi yoksa verilmez mi o paralar güvence altında olmadığı için ?
  Yani şimdi 100 binliradan fazla parası olan biri ne yapsın? 100 bini alsın mı yoksa hepsini almak için mi beklesin?

  1. 100.000 i alın. Sonrasına bakarsınız. Hiç alamamaktan iyidir. Sonrası için ileride dava açacaksınız.

 80. merhaba; bloke konulmuş hesabımdaki paramı nasıl alabilirim. nereye ve nasıl başvurabilirim.

 81. bankada cek odemesı ıcın para yatırmıştım.bankada kaldı ..ceklerde odenmedı bu parayı ne zaman alınabılır.sıgorta kapsamındamı…

  1. Ticari hesaplardaki paralar ödenmeyecek. Onunla ilgili bir açıklama yok şu an için.

 82. Benim B grubu hisse senedim var, onların ödemesiyle ilgili bir tane haber yok, herhangi bir açıklama yapıldı da ben mi kaçırdım acaba pek takip edemiyorum ?

  1. Mkk nezdinde saklanıyor olmalı lazim hisse senetleri e devletten kontrol edebilirsiniz.

 83. Şirket hesabım var zaten 4 aydır açmıştım 11000 tl param var içerde devlet el koymuş satacak veya devlet işletecek diye bulaştık çok mağdurum cuma günü şansa para yoktu bankada yoksa çekecektim . şirket hesabı olanların parasını ne diye vermiyorlar bankanın bi sürü mülkiyeti var satsın versin

  1. Yönetmelik gereği ticari hesaplar sigorta kapsamında değil bu yüzden ödeme yapılmaz.

 84. Bankasyada ki hesabima bloke konmus,bloke n zaman kalkar ,cunku bana para lazim,acil bilgi….

  1. Tmsf koymaz bloke. Devir aşamasında vergi borcunuz var ise ondan koyulmuştur. Vergi dairesine gidip sorun.

 85. Hesabımda bloke olduğunu söylediler. Vergi borcu varmış bugün ödedim bloke ne zaman kalkar

 86. İyi çalışmalar işyerinin çok yakın olmasından ve komisyon ücretlerinin çok düşük olmasından dolayı pos almıştık hesapta 2400 lira birikmiş bunu verirler mi acep

 87. Başvur u sırasında herhangi bir evrak istiyormi kimlik ve şahsın kendisi haricinde

  1. Yazımın son kısmını okuyun Levent bey orada paylaştım. Kimlik dışında sizin götürmeniz gereken bir şey yok. Orada veriyorlar. Miras kalma olayı var ise veraset ilamı.

 88. Bankasya Hesabımda vergi borcundan bloke vardı dün borcu ödedim hala açılmamış ne zaman açılır

   1. Vergi borcunu ödeyeli 8 gün oldu bloke kalkmamış, hızlandırmak için bizim yapabileceğimiz bir şey varmı ? Prosüdür böyle uzunmu oluyor bekleyeyim kendiliğinden açılırmı.

 89. merhaba bankada param var aradım ancak paramda bloke olduğunu söylediler başka bankadan ev kredim var ondan kaynaklı olabilir mi yada hangi durumlarda bloke konuluyor paraya

  1. Onunla alakası yoktur. Vergi dairesi haciz koymuştur. Unuttuğunuz bir borcunuz vardır.

 90. Merhaba,

  Bankasya’ geri ödemelerinde,
  1. Her türlü paranın TL cinsinden ödenmesi,
  2. Yabancı paraların TL’ye çevrilmesinde güncel kur yerine, bankanın TMSF’ye devredildiği günün (22 Temmuz) kurunun baz alınması,
  3. Tmsf, bankasya, vakıf katılım’dan herhangi bir hak talep etmeyeceğimiz, onları dava etmeyceğimiz, kur farkından doğan kayıplarımızı bile isteyemeyeceğimiz gibi ağır koşullu bir ibraname ve taahhütname imzalatılması,
  4. Bu imzayı atmadan paramızın verilmemesi…
  Bunlar rutin uygulamalar mı yoksa bu duruma özel alınan kararlar mı?

  1. Vakıf katılımın zaten olayla bir alakası yok sadece aracı. Gene de yazmışlar ibranameye garanti olsun diye. Vermezler evet rutin uygulamalar. Öbür türlü herkes dava açar. Zaten daha önceden garanti tutarı 50.000 liraydı arkadaşlar. Siz dua edin bu hükümet onu 100.000 yaptı 4 sene önce. Yoksa 50.000 alacaktınız. Hükümeti savunmak için söylemiyorum onlar yaptığı için söylüyorum daha önceden 50.000 liraydı. Garanti kapsamındaki parayı almak istiyorsan, şartlarına uyacağız mecburen.

   1. Yanıtınızdan anladığım,
    1. İbraname ve taahhütname imzalatılması, bu imza olmadan paranın teslim edilmemesi rutin bir uygulama. Ama içeriğindeki maddeler rutin değil, duruma özel oluşturulmuş. Yoksa dava edileceklerini ve bu davayı kaybedeceklerini biliyorlar.
    2. Asıl mesele, Paraların TL cinsinden ve üstelik eski kurdan ödenmesi hakkında bir şey söylememişsiniz. Yönetmelik ne diyor? Eski kurdan ödenir, güncel kurdan ödenir, vatandaşın lehine kurdan işletilir, veya TMSF dilediği kurdan verir, veya kur söz konusu dahi olmaz her para kendi cinsinden iade edilir” hangisi?
    Mesela 22 temmuzda 3 lira olan dolar, bu gün 2.5 TL olsa idi, TMSF yine de bize “bankanın bize devredildiği tarih kuru geçerli. Dolarınızı 2.5tl den değil, 3 TLden bozup veriyoruz size” der miydi? Yoksa sakince doları dolar olarak mı iade ederdi.
    3. 50.000-100.000 garanti tutarı mevzusunu biliyorum. Ona ait de sorularım var ama şimdilik konumuz dışında. Girmiyorum.

    1. 1- bu uygulama her ödeme işlemi sonrası yapılan bir durum, kurum ödeme yaptığı halde sonrasında farklı durumlar ile karşılaşmamak için bunu uygular.
     2-Tmsf sitesinde bu bilgilendirme yapılmakta olup genel bir uygulamadır.Detayı ektedir.
     Sigorta kapsamındaki mevduat, katılma ve özel cari hesaplara dair ödemeler hangi para cinsinden yapılır?
     Sigorta kapsamındaki tüm ödemeler TL olarak yapılır.
     Döviz hesaplarının TL karşılıkları ilgili kredi kuruluşunun faaliyet izninin kaldırıldığı tarihteki TC. Merkez Bankası A.Ş.’nin döviz alış kurları esas alınarak, kıymetli maden cinsinden açılan hesapların karşılıkları ise ilgili kredi kuruluşunun faaliyet izninin kaldırıldığı tarihteki İstanbul Altın Borsası seans kapanış fiyatı ve TC. Merkez Bankası A.Ş.’nin döviz alış kurları esas alınarak belirlenir.
     3- Garanti mevzusunda 50 bin lira gibi bir tutar yok. Sigorta kapsamında olan tutar 100.000 TL olup, kafanıza takılan soruların cevaplarını ekteki sıkça sorulan sorular linkinde bulabilirsiniz.
     http://www.tmsf.org.tr/sss.tr

 91. pos cihazı kullanıp bankada parası kalanlar için bir düşünceniz var mı? yada size göre alınabilecek mi ? mesela çek kullanıyorduk hesapta para biriktirilip ay sonu çek için para yatırıryorduk bizim gibi bir sürü insan var bu şekilde içerde parası kalan …herhangi bir para akışı olmamış ticari çek dışında yada sadece pos çekim yapılmış 10 gün sonra çekilcekken bankada kalmış…sizce alabilecekmiyiz paramızı….

  1. Yönetmelik gereği ticari hesaplar sigorta kapsamında değil bu yüzden ödeme yapılmaz.

 92. Vakıf katılımı aradigimda hesabima hem vergi dairesi tarafından hem de tmsf tarafından bloke olduğunu söylediler vergi borcumda yok birde tmsf blokesi ne demek acaba.birde kiralık kasam vardı onun teslimi icin arayıp randevu verdiler acaba bir sıkıntı çıkarmı?

  1. Kasa için çıkmaz. Hesap için beklemede kalmalısınız. Hesap hareketleri incelenecektir.

 93. Bankacı arkadaş neden tmsf .bddk .ve devletimiz işine geldiği gibi keyfe keder davranıyor devletimizin magduriyet anlayışı nedir suan binlerce insanın mağdur olduğunun farkindami değil yoksa hosunami gidiyor masum insanlara beyin firtinasi yaşatmak (bana desinki arkadaş vermiyom paranı helal hoş olsun diyecem ama hükümet kendine yakışanı yapmiyor ) bi de bankacı arkadaş benim bank esyada param var diye yedi sulalemi fislerlermi eee devlet bu sağı solu belli olmaz demi

  1. İşine göre davrandığını nereden biliyorsun. Daha önceden belirlenmiş, mevzuat işleniyor, senin bankacılıktan haberin yok ise olumsuz durumlarda başına ne geleceğini bilmiyorsan bankacılık adına, devlet ne yapsın sana ? Mağdur olmanız kuralların işlemeyeceği anlamına gelmez. Madem vermesin helali hoş olsun, o şekilde düşünün kafaya takmayın o zaman, gelirse gelir gelmez ise helali hoş olsun diyin o zaman. Bilemem kimi fişlerler. Onu kanunlar, savcılar, hakimler, polisler kısacası bu konu ile ilgili birimler bilir.

 94. merhaba,
  benim hesabıma bloke koyulmus, vergi borcumu e-devletten sorgulattım herhangi bir borcunuz yok diyor.. Ne yapmalıyım ? Bloke nasıl kalkar ? Bilgilendirirseniz sevinirim..

  1. Feto kapsamında bloke vardır o zaman biraz bekleyin genel bloke olabilir. Ne olur ne olmaz tam netleşene kadar şunları ödemeyelim dedikleri olabilir. Hareketlere bakıyorlar ya ondan.

 95. Fetonun okullarinda ogretmendim param da bloke var biz paramizi hiç mi alamayacağiz durum ne olacak maasimizi ordan alioduk parami ondan orada biriktiriyoduum

  1. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra zaten size gerekli bilgi verilir. Siz normal vatandaş olarak diğer insanların yaptığı gibi başvurunuzu yapın.

    1. Vakıf katılım bankasına gitmeniz gerekiyor. Yazının son kısmındaki evraklar ile birlikte.

      1. Yok biraz daha bekleyin. 2 hafta sonra bir daha sorun eğer bu kadar yakın ise. Bize dönüş yapın ki sizinle aynı durumda olan insanlar da bilgilensin.

 96. Bende bugün vakıf katılıma gittim vergi dairesi ve sgk tarafindan bloke konulmuş ayrıca tmsf tamamına bloke koymuş.borclar döndükten sonra herhangi bir başvuru yapmalı mıyım bloke kaldırmak için tmsf yı aradım bilgi vermediler güncelleme yapılacağını söylediler şaşırtıcı bi durum

  1. Blokeli olan hesaplarla ilgili olarak tmsf nin internet sitesinde bulunan mail adresine mail atabilir veya iletişim formundan sorununuzu anlatarak, ne yapmanız gerektiğine daire bilgiye ulaşabilirsiniz. Borçlarınızı ödemeniz istenecektir öncelikle. Bir hafta 10 gün içinde bloke kalkacaktır eğer başka bir sorununuz yok ise.

   1. Ne şekilde dilekçe yazalım bi ornegi varmı ayrıca elden mi posta yoluyla mi? Hangi adrese vercez ben tekirdagdan yaşıyorum İstanbul çok bilmiyorum

    1. Levent bey, sorunuzu tam anlayamadım. Bank asya da kalan paranızı almak için, kimliğiniz ile beraber vakıf katılım şubelerinden birine gitmeniz ve orada size verilen evrakları okuyup, doldurmanız gerekmekte. Size en yakın vakıf katılım bankası şubesine gidin.

 97. Bankaci kardesimm nen yomyeyle calisann ailemi zor bela gecindiren birisiyim ve baska bir bankadan cektiyim 5binlira krdi parasini ufak ta olsa bi pilanla cektiyim paranin 3500tlsini hesebim olan bank asya hesabima attim ve cok endiseliyum bunun sonucunda parami nasi alabiirim bu konu hakkinda nere ye gideceyimi ve nerwlwre bas vuracagim hakkin da hic bi fikrim yook

 98. Selamün aleyküm bankacı abi, şimdi bizim anladığımız kadarıyla bireysel (gerçek) hesapların (mudilerin) ödemesine başlanıldı ama! Şu küçük esnaf ve kobilerin sırf Esnaf oldukları için çoğuna banka ticari hesap acmış. Ve cogusu ticari hesapların sigorta kapsamında olmadıgından haberi bile yok(Benim gibi). kimisi pos cihazı almış kimisi de hesabında para blokeleyerek, blokelediği para karşılığında teminat mektubu çıkarmış. Esnaf bu ya Allah aşkına banka ticari hesap olmadığı için pos cihazı vermiyorsa, teminat mektubu vermiyorsa ne yapsın! Esnaf ve kobi bankalarla çalışmasın mı? Ya da bu bankalar kapandığında emeği, alın teri, bilek zoru Kazanımı he A mı olsun! Sorarım ben bu devlete bu esnaf ticaretle uğraşıyor ticaret!! Ticari hesap açmadan bankada çalışamayacak pos cihazı alamayacak teminat mektubu çıkaramayacak kısacası çarkını çeviremeyecek bu yüzden eli mahkum ticari hesap açmaya! Peki sen devlet olarak üretimi artıran istihdam sağlayan bu esnafları nasıl olurda güvence dışında tutarsın? Ben kendi yağımda kavrulan küçük bİr esnafım sırf ticari hesabım var diye hakkımı korumayacaksan, beni iflas masasında 3. Sıradan listeye ekleyip; önce devletin sonra kamu kuruluşların en son eğer para kalırsa benim paramı bank asya verir diyeceksen ve zaten bankaya el koymuşsan ve buna rağmen böyle diyorsan benim ve dört çocuğumu. hakkının yenmesine neden olanlara hakkım haramdır! Dört çocuğumun aç kaldığı her gün için vebal boyunlarındadır. Eğer ben ve çocuklarım aç sebep olanlar ve çocukları tok yaşıyorsa iki cihanda Allah’ın laneti üzerlerine olsun. Bu dünyada ve ahirette İmanlarından davacı olacağım!!

  1. Ticari hesap açmış derken, zaten ticari hesap olması gereken o zaten. Haberiniz olmaması kimseyi bağlamıyor maalesef. Esnaf bankalarla çalışsın ancak devlet uyarılarına da kulak versin. Allah herkese akıl vermiş, heba olmasın ama insanlar kafayı kullansın. Olayın oraya gideceği belliydi. Destek vermeyin dediler hatta destek için, evini satıp yatıranlar bile oldu. Ülkemiz de kimse aç kalmaz çok şükür. Aç kalmaktan kastın her gün pasta yemek ise onu bilemem. Arkadaşlar siyasi yorumlara girmeyin. Sorunuz var ise alayım.

 99. Selam benim işyerinde asyapos cihazı vardı 20 bin tl varmış pos hesabımda vermediler bireysel ticaret müşterilrrine ödeme yapılmıyor diyor vakıfkatılım acaba öderlermi devlet ileriki zamanlarda

  1. Garanti kapsamında değil. Ümidinizi kaybetmeyin yinede. Yani bu ödemeler de siz alamayacaksınız. Belki ileride sıra size geldiğinde ne yapılacağına, nasıl karar verileceğine bağlı, normal de garanti kapsamında değil.

 100. O zaman havada bulut bu parayı unut mu oldu ben post makinesini çıkaracaktım sistemden devlet yönettiği için vaz geçtim devam ettim devlet nasıl olurda ödemez benim paramı anlayamıyorum

  1. Olayın oraya gittiği belliydi. Devlet yetkilileri bu bankaya destek vermeyi bırakın diye de defalarca açıklama yaptı zaten. Garanti kapsamında değil. Başka bankada da olsa olmayacaktı.

 101. bankaci
  bu mujdeli haber icin oncelikle tesekkur ederim. ben yurt disinda kaliyorum, turkiye de ki bankacilik islemlerim icin 2 sene evvel anneme noter tastikli vekalet vermistim ve banka islerimi annem hallediyordu. sorum; bu son olay icin ekstra bi sey yapmam gerekirmi yoksa onceki verdigim vekalet gecerli midir? selamlar

  1. Valla mehmet bey, vekâletnameye süre koymadıysanız, normal de 10 yıl geçerli oluyor. İşlemlerinizi yapabiliyor olması lazım. Ancak bu durum farklı olduğundan sizi isteyebilirler. Çok düşük de olsa ihtimaldir.

   1. Sayin Bankaci,
    Allah’a sukurler olsun parami bugun alabildik… kendi sordugum sorunun cevabini vereyim siz bu tur problem yasayana yardimci olursunuz. vakif katilim onceki vekaletime ek olarak soyle bir ifade zorunlulugu belirtti ”TMSF tarafindan odenen sigorta tazminati almaya,cekmeye ,tahsil etmeye ahzu kabza , her turlu evrak ve belgeyi tanzim ve imzalamaya ” ibaresini onceki vekaletime eklettirip yeni bir vekalet cikarip anneme gonderdim. vekaleti vakif katilma verdiginizde 2-3 gun bekliyorsunuz. vekaletin verildigi (turkiye disi ise) konsolosluktan dogrulama yapiyorlar… bu arada vakif katilimda hesap actirmaya gerek yok. nakit alacaktik ama kasada para yok demisler baska bankaya EFT yaptirdik. vakif katilimda para kendisinde kalsin istiyor 🙂 Darisi diger bankasyazedelerin basina. Allah Turkiyemizin yar ve yardimcisi olsun selamlar

 102. Arkadaşlar burası ağlama duvarı değil. Siyasi yorumlara, hakaretlere, saçma sapan cümlelere onay vermiyorum. Sorunuz var ise alayım.

 103. sayın bankacı benim bank asya hesabıma tmsf bloko koymuş.tmsf BLOKU NEDİR.ÜSTTE TMSF BLOKESİ YAZIYOR.aLTTADA BANK ASYA BLOKESİ YAZIYOR ACABA NEDEN BLOKE KOYDULAR..VE NE ZAMAN BİZE BİLGİ VERİRLER.BANK ASYAYI ARADIM .TMSF BLOKESİ VAR DEDİLER.DEVLET DAİRELERİNE BORCUM YOK.BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.BLOKE NE ZAMAN KALKAR

  1. Garantili paralar ödensin, sıra onlara da gelecek. Sizin gibi bir sürü insan var. Hesap hareketleri incelenmeyenlere bloke koyuyorlar sanırım, paralarını alıp gitmesinler diye.

 104. Merhaba benim bankasya hesabinda 12.000 tl para vardi. Bu parada 30 temmuzdaki çeklerin karsiligi olarak bankaya koymustum. Yillar oncede bankasyadan pos cihazi kullanmistim. Ben bu parayi alabilirmiyim. Bankasya yi aradigimda pos kullandiginiz icin bu para devlet guvencesinde degil tmsf nin aciklamalarini bekleyin diyor. Bu paranin geri gelmemesi söz konusumu.

  1. Aynen ticari hesap, beklemede kalmalısınız şu anda. Garanti kapsamında değil. Alamama ihtimalini veya çok geç alma ihtimalinin olduğunu şimdiden bilin. Tüm garantili paralar ödendikten sonra, kalırsa para veya gayrimenkulü veya bankanın her hangi bir değeri, dava açarak alabileceksiniz. Sizin gibi bir çok insan olduğundan, sistem nasıl işleyecek belli değil ne olarak. Açıklama yaparlar.

 105. BANKACI ABİ BENİM HESAPTA TMSF BLOKESİ GÖRÜNÜYOR.ACABA PARALARIMIZI ALCAKMIYIZ.UZUN SÜRERMİ.

  1. Alır mısınız bilmem durumuna bağlı hesabın. Bana sorarsanız 2 ay sürer sıranın onlara gelmesi.

 106. Merhaba benim bankasyada param vardı 20 bin civarı. ayın 5 inde paramı vakıfkatılımdan hesap açtırdım .çünkü nakit veremiyorlarmış hepsini. 15 bin tl sini eft yaptım başka hesabıma ve geriye 5 bin kaldı. 5 binlik kısmı çekemedim bankayı aradığımda tmsf tarafından bloke olmuş dediler. Böyle bir şey olabilirmi? paranın birazını verip neden bir kısmına bloke koydular anlamadım.Bu arada hiç bir yere borcum yok.

  1. Olabilir neden olmasın. Sonradan bir borç çıkmıştır belki. Vakıf katılım yada tmsf den öğrenebilirsiniz.

 107. Merhaba
  benim de Bank Asya’da hesabim var. Almanyada yasiyorum ,seneye yaz ayindan önce Türkiyeye gittme ihtimalim yok. Ödemeler baslamis, benim ne yapmam lazim. Yaz ayina kadar da vaktimiz varmi. Tesekürler

  1. Ödemelerin hangi tarihe kadar yapılacağına dair bir açıklama yapılmadı, Bank Asya ile yada Tmsf ile iletişime geçerek teyit etmenizde fayda var.

  2. celalettin bey ayni sorunu bende yasadim. benim yorumumu okursaniz size yol gosterebilir. turkiye de guvendigiiz birisine vekalet cikartmaniz gerekmekte. vekalette ”TMSF tarafindan odenen sigorta tazminati almaya,cekmeye ,tahsil etmeye ahzu kabza , her turlu evrak ve belgeyi tanzim ve imzalamaya ” ibaresinin bulunmasina dikkat edin. selamlar

 108. Merhaba bankasya kredi kartı borcumun miktarı ve kart iptali için müşteri hizmetlerini aradım bir hesap no verdiler ,borcun tamamı ödenince iptal edebilirz dediler
  1 sorum bu hesaba parayı yatırayımmı günenlimidir
  2 sorum banka kapatıldığı için kart zaten iptal edilmişmi sayılır tekrar iptal onayı gibi durum gereklimidir
  3 sorum kredi kartı verirken hesap no acmışlar hiç kullanılmamıs zaten aradığmda haberim oldu ve hesabımı kapatın dedim kapatamıyoruz dediler, bu beyan sizce doğrumıdur kapatmak için hesabımı ne yapabilirim? Tesekkür ederim.

 109. Bankaci hiçbir yere borcum yok odemelerimin hepsi otomatik odemede birsuru bloke var hesabımda kurumlara gidiyorum borç gözükmüyor bu iş nasıl çözülecek kimse bi açıklama yapamıyor vatan haini degiliz örgütle cemaatle isim olmaz siyaseti takip bile etmem nasıl aklanicaz biz esnafiz banka olarak kullandım bankasyayi.sube muduru devlete geçti sıkıntı yok dedi birsuru paramız kaldı tmsf nin son odeme tarihi ne zaman nasıl olcak bu is

  1. Vergi borcunuz vardır. Ssk ya prim borcunuz vardır. Bilemiyorum. Ticari hesaplara zaten ödeme yapılmıyor şu anda. Borç yok ise tmsf hesabınızı incelemek için bloke koymuş olabilir. Bu sürede de siz parayı çekmeyin diye bloke koyulmuş olabilir. Borcunuz yok ise biraz daha sabredin.

   1. Vergi dairesine gittim borç yok hesabim ticari değil bankaci bey Allah hepimize sabır devletimiz zeval vermesin çözülecektir inşallah yok ödememe gibi bir konu olmaz herhalde

 110. MERHABA BANKACI TMSF BLOKESİ NEDİR SORAN VARSA YAZSINLAR VE BLOKE NEDEN OLUR.DEVLET DAİRELERİNE BORÇ YOK.KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN YAZSIN.TMSF BLOKESİ DEMEK ACABA SİZİN PARANIZ DEVLETE GEÇTİ DEMEKMİ ACABA KONU HAKKINDA NE SÖYLERSİN BANKACI BEY

  1. Hayır devlete geçti demek değildir. Parayı çekmemeniz için tmsf tarafından bloke koyulmuş. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra, bloke kaldırılacaktır.

 111. Merhaba benim de Bank Asya’da hesabim var.13800 TL sweden yasiyorum ,seneye yaz ayindan önce Türkiyeye gittme ihtimalim yok.Ödemeler baslamis, benim ne yapmam lazim.Tesekürler

 112. merhaba bankacı bey,
  ilk başta verdiğiniz samimi cevaplardan ötürü kendi adıma çok teşekkür ederim, bende bank asya mağduruyum, hesabımda bir miktar param var ve şu an bank asyanın web sitesinden sorgulattığımda TMSF Blokesi olarak görünüyor, özel sektörde SSK lı olarak çalışıyorum, fetö/pdy terör örgütüne hiçbir şekilde bir bağlantım yok, ne ilişkim ne de alış-verişim, herhangi bir kamu kurumuna vergi borcum yok, TMSF’yi aradığımda onlarda tam olarak yol gösterici şekilde cevap veremiyorlar, ama benim anladığım kadarıyla, 2014 yılı dahil ve sonrasından bank asya üzeriden ihtiyacıma binaen yaptığım eft veya havale’lerden dolayı filtreye takıldım, bana nasıl yardımcı olabilirsiniz, ilginiz için tekrar çok teşekkür ederim.

  1. Maalesef bu konu hakkında yardımcı olmamız mümkün değil. Bizler burada sadece nacizane bildiklerimizi paylaşıyoruz sadece. Konu hakkında beklemeniz gerekmektedir. Sonuçlanacaktır.

 113. Merhaba Sn. Bankacı,
  Ben de bank asya’yı faizsiz bankacılığından dolayı 2010 yılından beri birikim amaçlı kullanıyordum. Her ay katılım hesabıma para yatırıyorum o zamandan beri. En son ev aldıktan sonra tekrar birikim yapmaya başladım ve 10bin liram olmuştu. Şimdi TMSF blokesi görünüyor.TMSF’nin Bilgi edinme linkinden yazdım. İlgili birimden cevap bekleniyor denmiş. Sonra burayı okudum borç olabilir denmişti ve emlak vergisi borcum çıktı bu hafta başında ödedim.
  Daha sonra tekrar TMSF’nin Bilgi edinme linkinden yazdım. Borcumu ödedim bloke ne zaman kalkar dedim ve mail atmışlar cevap olarak:
  Sayın İlgili
  TMSF tarafından Asya Katılım Bankası A.Ş. (Bank Asya) nezdindeki hesabınıza, TMSF ve Bank Asya denetim birimlerince yürütülen FETÖ/PDY soruşturmaları ve bu kapsamda düzenlenen Teftiş Raporlarına istinaden TMSF Kurul kararıyla bloke tesis edilmiştir. Bu nedenle söz konusu hesaplarla ilgili olarak herhangi bir ödeme yapılması mümkün değildir.

  Burda kesin bir cevap mı verilmiş ?Ne yapmam gerekiyor sizce? Çünkü ben kendi halinde 19 yıldır fabrikada çalışan biriyim. Bunlarla en ufak alakam olsa içim yanmayacak. Çok sinirliyim.
  Saygılarımla

  İlgili birimden cvp bekleniyor denmiş.

  1. Pınar hanım öncelikle geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Cevapta size verilen kesin dönüş şu an için söz konusu değil anlamını taşımaktadır benim anladığım kadarıyla. Şu an için ödeme yapılmayacak anlamında. Araştırmalardan sonra bakılacaktır. Çünkü böyle bir sürü hesap var. Sanmıyorum hepsinin örgüt ile alakası olduğunu. Şu an yapmanız gereken beklemek. Umarım lehinize sonuçlanır.

   1. Çok teşekkür ederim. inşallah dediğiniz gibi olur. Umarım çok uzun beklemek zorunda kalmayız.

    İyi akşamlar…

 114. Sayın bankacı,ben 20 yıldır yurtdışında yaşıyorum.Bank Asyada tasarruf mevduatım var.(katılım hesabı). TMSF ye sorduğumda bloke var dediler.Ne tür olduğunu sordum.Fetö Terör Örgütü soruşturması geçirmişsin,onun için bloke edilmiş dediler.Ne zaman bloke kalkar max-min sordum. Biz bilemeyiz diye cevap verdiler.Benim şu ana kadar adı geçen örgütle uzaktan yakından ilişkim yok.
  Sayın bankacı,TMSF hukuken tasarruf mevduatıma bloke koyma hakkı varmıdır? Var ise,benim paramı almam için ne gibi hukuki yollara başvurmam veya ne gibi prosedür izlemem gerekli?

  Acilen bilgilendirilmem hususunda rica ederim.

 115. Şimdi tmsf bizim bloke koydugu hesaplara feto/pyd kontrolü mu yapacak peki bu ne kadar sürecek acaba.

 116. Merhabalar Ben vakıf katılım bankasının olmadığı bir ilde yaşıyorum paramı nasıl çekebilirim?

  1. En yakın vakıf katılım şubesinin olduğu şubeye gitmeniz gerekmek de. Gitmeden önce şubeyi aramanızı tavsiye ederim.

 117. Sen bankacı,bu bloke edilen hesaplarla ilgili kanuni yollardan TMSF yi mahkemeye vermek şu süreçte biz mudi’lere bir fayda sağlayabilir mi? Yoksa beklememizimi tavsiye edersiniz?

 118. Sayın Bankacı;

  Bank Asya’da bloke durumunda bulunan paralar için TMSF hakkında hukuki yollara başvurmamızı mı, yoksa beklememizi mi önerirsiniz?

 119. .mrb sayın yetkili Bankasya katılım hesabımda kalan bakiyem ın miktarı ve paramı nasıl alacağımı öğrenmek istiyorum

 120. BENİM BANKASYADA 4000 YAKIN PARAM VAR VAKIF KATILIM ARADIM DOĞRUDUR DEDİ AMA YARISINI ÇEKEBİLİRSİNİZ YARISI BLOKE EDİLMİŞ NE YAPABİLİRİM

 121. arkdaşlar, bank asyadan kiralık kasa için, 29.12 tarihinde teslim almamız içn aradılar, 29.12 gittiğimde, kasa teslimi nasıl oluyor, polisler mi veriyor, yoksa, banka çalışanları, başka ne gibi işlemler yapılıyor, teslim alan arkdaşlar, yardımcı olursa çok sevinirim,

  1. Yoğunluktan dolayı anca yazıyorum kusura bakmayın. Polis olmaz en fazla noter olur. Banka çalışanları zaten olur. Evrak doldurtulur.

 122. Sayin bankaxi tmsf. Hesabimima bloke koymus tmsfyi aradigimda bu paralar odenmeyecegini soylediler.simdi. Ne yapmaliyim

 123. Bank asyada bi miktar param var vakif katilim dan alabilecegim soyledi ama burda vakif katilimin hic subesi yok ne yapmaliyim

 124. SAYIN BANKACI BANK ASYA HESABIMIZA TMSF BLOKESİ KONMUŞ.TMSFYI ARADIGIMDA BU PARANIN KESİNLİKLE VERİLMEYECEGİNİ SÖYLEDİLER.TMSF BLOKELI OLANLAR FETO SORUSTURMASI GEÇMİŞ ONDAN DOLAYI BİZ KENDİMİZİ TEMİZE ÇIKARMAK İÇİN NE YAPMAMIZ LAZIM.NEREYE BAŞ VURMAMIZ LAZIM LUTFEN BİLGİ

  1. Acaba neden kesin dediler. Olayı tam bilmek lazım bilmiyorum o yüzden burada anlatılan iki kelime ile işin içinden çıkılmaz eğer bazı şeylere karışıldı ise bilmiyorum yani, avukat lazım sanırım.

  1. Kişiye göre değişen bir şey bu. Ohal ile alakası olduğunu sanmıyorum ayrı bir konu bu belki daha hızlanabilir o kadar.

 125. BENİM DE BANKASYA HESABIM VAR FAKAT FETÖ SORUŞTURMASI SEBEBİYLE BLOKELİ NE OLACAĞI KONUSUNDA CEVAP TA VERMİYORLAR. BİLEMİYORUM

 126. tmsf ye yazı yazdım blokeyle ilgili böyle bir cevap gelmiş pek anlamadım yardımcı olurmusunuz

  Asya Katılım Bankası A.Ş. (Bank Asya) nezdindeki hesabınızdan kaynaklanan Kurumumuz yükümlüğündeki sigortaya tabi katılım fonu tutarı üzerine, Vergi Dairesi_nin hakkınızdaki borç bildirimi üzerine bloke tesis edilmiştir. Borç tutarınıza karşılık gelen bloke tutarı için ilgili kurumdan alınmış borcu olmadığına veya borcun yapılandırıldığına dair yazının ibrazını müteakip Vakıf Katılım Bankası A.Ş. tarafından gerekli işlemler tesis edilebilecektir.
  Bilgi edinilmesini rica ederim.

  1. Vergi dairesine borcunuz varmış onu ödeyip makbuzla birlikte vakıflar bankasına gidin diyor.

   1. Bulunduğum ilde vakıf katılım yok borcu yok belgesiyle gittiğimde aynı gün ödeme yaparlarmı. Normalde vergi dairesinin borcu ödenmiştir blokeyi kaldırın diye yazı göndermesi gerekmiyor mu ?

    1. Uzak mı çok ? Ben olsam sabah erkenden banka ilk açıldığı saat de orada olurdum. Hemen pat diye ödeme yapamayabilirler. O banka da çalışmadığım için süreç nasıl işler bilmiyorum. Genel müdürlükten veya tmsf den ödeyebilirsiniz şeklinde bir yazı gelmesini bekliyor olabilirler. Siz en iyisi gitmeden önce en yakın şubeyi arayın. Ondan sonradaki sabah erkenden şubeye gidin, şube personelinin yönlendirmesine göre.

 127. Merhaba benim çok eskiden acılmış hesabim var ve bloke konmuş benim feto ile hicbir alakam yok hicbir yere borcumda yok tmsf ye dilekce de gönderdim cevap gelmedi beni bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. En yakın vakıf katılım şubesini arayın veya gidin Ayşenur hanım işlemler o bankada artık.

 128. 10 bine yakın parama tedbir konuldu. öğrenci kredisi borcum var mış. şimdi öğrenci kredimi taksitlendirip 1. taksidi ödersem tedbir kalkar mı ve paramı çekebilirmiyim. çünkü eğer paramı çekemezsem öğrenci kredimin yarısının yarısını bile ödeyeme. bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

 129. Blokeli hesaplarla ilgili bir gelişme varmı acaba hepsi birden mi kalkacak tek tek mi

 130. Merhaba sayın bankacım benim hesapta vardı bankasyada bloke olmuş tmsf ye mail attım sebebini sormak için tmsf den bana şu cevap geldi:”Başka birimlerden bilgi istendi.”diye acaba ne demek istediler ne anlama geliyo tam anlayamadım.Bilgilendirirseniz sevinirim…

  1. Tmsf kendi içerisinde başka bir birimden bilgi bekliyordur veya bankadan veya devletin soruşturmayı yürüten birimlerindendir.

 131. TURSAB’in yönlendirmesiyle birçok Seyahat Acentası 2007 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı na verilmek üzere Bank Asya’dan Teminat Mektubu aldı. Birçoğu bu süreçte mektubu değiştirmiş, bizim gibi bir kısmı da uğraşacak vakit bulmadı, öncelik vermedi. Bizim Teminat Mektubu nakit blokajlı, yani paramız Bank Asya’da blokede. Teminat Mektubu Turizm Bakanlığında! Bakanlık da banka artık kapandı yeni mektup gönderin diyor.

  Bunun dışında da başka hiçbir ticari işimiz yok. Bizim hesaplar da normal ticari hesap sayılıp, mektup iade edilse bile ödenmez mi? Yoksa Teminat Mektubu karşılığında blokeye alınmış bir tutar olduğu için farklı bir statü uygulanır mı? Tşk

  1. Ticari hesap olduğundan ödenmemesi gerekiyor ancak bakanlık mektubu olduğundan tazmin edilebilir. Bir avukata sorun bence. Farklı bir durum çünkü bu.

 132. SAYIN BANKACI BANK ASYA HESABIMIZA TMSF BLOKESİ KONMUŞ.TMSFYI ARADIGIMDA BU PARANIN KESİNLİKLE VERİLMEYECEGİNİ SÖYLEDİLER.TMSF BLOKELI OLANLAR FETO SORUSTURMASI GEÇMİŞ ONDAN DOLAYI BİZ KENDİMİZİ TEMİZE ÇIKARMAK İÇİN NE YAPMAMIZ LAZIM.NEREYE BAŞ VURMAMIZ LAZIM LUTFEN BİLGİ

 133. bankacı abi tmsf neden hesabımıza bloke yaptı.Bu blokeli paraları hiç alamayacakmıyız.Bu banka tmsf yani devletin degilmiydi el koymamışmıydı neden bukadar sucu olmayan insanlara böyle işlem yapıyorlar.ne yapmamız lazım bekle bekle zaten 6 ay bekledik tam verilecek tmsf son dakika golu attı.hakemde karşılaşmayı bitirdi.SONUÇ NE OLACAK BANKACI ABİ

  1. Çünkü tmsf bu konuda yetkili makam. Soruşturmalar sürüyordur o sebeple bloke koyulmuştur. Hesaplar inceleniyor. Suçun olmadığını bilmesi için önce incelemesi lazım. Beklemekten tmsf ile veya vakıf katılım bankası ile görüşmenizden başka yol yok onlar ne derse o.

 134. Sayın bankacı;
  Bende burda yorum yapan birçok insan gibi hesabına TMSF blokesi konan mudilerden biriyim. Siz anladığım kadarıyla sektörünüzde tecrübeli bir insansınız bu nedenle de sizin bu paraların ödenip ödenmeyeceği konusunda samimi düşüncenizi merak ediyorum. TMSF yalandan 2 aralıkta güya paraları ödüyoruz diye kamu oyuna bilgi verdi ancak sosyal medyadan yorumlara bakıtığımda çok az kişiye göstermelik olarak paraları ödendiğini görüyorum. Düşünün devletin denetiminde ve garantisinde olan bir paranız var ancak bu paranızın akibeti hakkında hiçbir şekilde bilgi alamıyor ve bir muhattap bulamıyorsunuz. samimi olarak cevap vereceğinizi düşünerek tekrar soruyorum, biz bu paraları unutalımı?

  1. Göstermelik olacağını sanmıyorum öyle bir şey olamaz. O insanlarımızın her konuda işkembeden boş boş konuştukları bir şeydir bana göre. Sonuç da klavye başındakinin seviyesini bilemiyoruz. Bir muhattap bulamamanız normal çünkü çok fazla kişi var ve insanların mesai saatleri belli. Ayrıca süren soruşturmalar var. Devlet garantisinde paralar evet ama burada durum farklı bir boyut da. Batan bir banka yok karşımızda. Soruşturmalar er yada geç tamamlanacaktır. Koskoca tmsf işini nasıl yapacağını biliyordur herhalde. Süreç böyle olması gerektiği için böyle oluyordur. Beklemekten başka çaremiz yok.

 135. Asya Katılım Bankası A.Ş. (Bank Asya) nezdindeki hesabınızdan kaynaklanmakta olup mevduat sigortası kapsamında Kurumumuz yükümlülüğünde bulunan ve bu çerçevede Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’ne aktarılan sigortalı katılım fonu tutarınız üzerine, TMSF ve Bank Asya denetim birimlerince yürütülen FETÖ/PDY soruşturmaları ve bu kapsamda düzenlenen Teftiş Raporlarına istinaden TMSF Kurulu kararıyla bloke tesis edilmiştir. Bu nedenle, söz konusu katılım fonu ile ilgili olarak şu aşamada herhangi bir ödeme yapılması mümkün bulunmamaktadır.sayın bankacı bu ne demek istiyor.parayı kesin vermeyeceklermi.

 136. SİZE DUYDUĞUMU SÖYLÜYORUM. TMSF NİN KENDİSİNİN BÖYLE BLOKE KOMASININ YETKİSİNİN OLMADIĞI DİĞER KURUMLARDAN GELEN BİLDİRİMLERE GÖRE KONDUĞU SÖYLENDİ.FAKAT BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM HANGİ KURUMUN BLOKE KONULMASINI İSTEDİĞİ. MASAT SAVCILIK VE EMNİYET OLABİLİR DİYORLAR. NE DERSİNİZ

 137. Başka bi sitede bi vatandaşımız yazmış.soyle diyor tmsf blokesi var olan hesaptaki parasının odenmeyeceğini geri dönüşü yapılmış. Bankaci bizler herhangi bir suçu olmayan bu yapıyla hicbirsekilde bağı olmaya fakat hesabında feto pyd soruşturması kapsamında incelenecek diye bloke konulmuş hesaplardaki parayı alamama gibi bir dur olurmu tmsf yetkilileri telefonda dava açabilir işiniz deyip işin içinden çıkıp telefonu kapatıyorlar.sizce ongorunuz nedir dava açmak mi beklemek mi parayı alır mıyız yoksa devlet bizi sürekli para yatırdık diye suclumu gorur

 138. Tmsf yetkilileri blokeli hesaplarla odeme için bi çalışma olmadığını söylüyorlar bunun açıklaması nedir acaba dönmeyecek anlamını mi tasiyor

  1. Şu an için bir çalışma yok anlamına geliyor. Sorunsuz hesaplardan sonra sıra onlara da gelecektir.

 139. Sevgili Bankacı,

  Henüz bankaya el konmadan önce yani 2015 şubat başında bank asyada 25000tl olan mevduat hesabımı kapattım.
  Bugün ne olur ne olmaz diye Vakıf katılıma yine de kalan birşey var mı diye sorayım dedim. Hesabınızda 73tl var ama soruşturma dolayısıyla bloke dendi.Tmsf bilgi edinmeye başvurdum.
  Bahse konu malum yapılanma ile uzaktan yakından bir ilgim yok.
  Ben 73tl derdinde değilim ama ilerde kamu ile ilgili bir işe başvurursam sorun çıkar mı diye endişelendim.

  Bu konuda bilgilerinizi rica ediyorum.

  Saygılarımla.

  1. Demek ki çekerken ufak bir bakiye kalmış hesap da. O da bundan dolayı bloke de kalmıştır. İş ile ilgili sorun çıkar mı bunu benim bilmem mümkün değil takdir edersiniz ki ben bankacıyım. Olabilir de olmayabilir de bilemiyorum. Kamuya işe alım sürecinde yer almadım hiç.

 140. Sayin Bankaci Bey,
  ben yurt disinda yasiyorum. Birikimizi Bank Asyada katilim hesabi olarak tutuyorduk. Hesabimiz, esimle ortak hesap. Ben kendim TC Vatadasi degilim ama esim TC Vatandasi.
  – Ortak Hesaptaki tüm Meblagiyi almak icin, esimle beraber gitmek gerekir degilmi?
  – Vakif Katilimdan bu katilim hesabimdaki tüm Meblagi alabilmek icin kac gün beklememiz gerekir?
  – Yada baska bir hesaba aktarma sansim olurmu?

  Yardimlariniz icin cok tesekkür ederim.

  1. Beraber gitmelisiniz. Süreyi onlar verebilir size. Başka bankaya parayı gişeden aldıktan sonra kasadan eft yapabilirsiniz tabi ki masrafını vererek.

 141. SAYIN Bankacı bey bu darbe olmadan 1 ay önce faizsiz bankacılık oldugu için paramı yatırmıştım bu vatan hayinleri böyle bir şerefsizlik yaptı benim bu olaylarla uzaktan yakından hiç bir alakam yoktur olanlarında allah zezalarını versin ben çok magdur oldum aile huzurum bozuldu tmsf arıyorum her aradıgımda ayrı birşey söylüyorlar küçük bir kasabada oturuyorum elimden birşey gelmiyor elim kolum baglı parama tmsf bloke koymuş birde vergi dairesine 100 tl borcun vardiyorlar borcu yok yazısı aldım gine sordugumda borç güzüküyor nerden başlamalıyım lütfen sizden çok rica ediyorum bana açıklayıcı bir yardımcı olurmusunuz size çok dua edrim saygılar

  1. Ödediğiniz borcun sisteme yansıması 7-10 günü bulabilir ama siz her hangi bir vakıf katılım şubesine giderek borcu yoktur kağıdını gösterebilir veya tmsf ye borcu yoktur kağıdını mail atabilirsiniz. Hesabınızla ilgili soruşturma devam ediyor olabilir. Borcu ödemiş olmanız yeterli olmayabilir. İki kurum ile görüşmelisiniz başka yapacak bir şey yok şu an için.

 142. Iyi gunler bank asyada 10.000 tl lik bi hesabim wardi bu parayi nemn cekebilirim weya ne yapmam lazim ilginiz icin simdiden tesekkurler

 143. Bankacı bey benim hesabımda TMSF blokesi yazıyor TMSF ile yazışma sonucu bu cevap geldi
  Asya Katılım Bankası A.Ş. (Bank Asya) nezdindeki hesabınızdan kaynaklanmakta olup mevduat sigortası kapsamında Kurumumuz yükümlülüğünde bulunan ve bu çerçevede Vakıf Katılım Bankası A.Ş._ne aktarılan sigortalı katılım fonu tutarınız üzerine, TMSF ve Bank Asya denetim birimlerince yürütülen FETÖ/PDY soruşturmaları ve bu kapsamda düzenlenen Teftiş Raporlarına istinaden TMSF Kurulu kararıyla bloke tesis edilmiştir. Bu nedenle, söz konusu katılım fonu ile ilgili olarak şu aşamada herhangi bir ödeme yapılması mümkün bulunmamaktadır. Ayrıca, Asya Katılım Bankası A.Ş. (Bank Asya) nezdindeki hesabınızdan kaynaklanmakta olup mevduat sigortası kapsamında Kurumumuz yükümlülüğünde bulunan ve bu çerçevede Vakıf Katılım Bankası A.Ş._ne aktarılan sigortalı katılım fonu tutarınız üzerine, T.C. Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) inceleme ve raporlarına istinaden bloke tesis edilmiştir. Bu nedenle söz konusu katılım fonu ile ilgili olarak bu aşamada herhangi bir ödeme yapılması mümkün bulunmamakta olup, ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarından, soruşturmanın şüpheli lehine sona erdiğini ifade eden yazının veya hakkınızda dava açılmış ise ilgili mahkemeden alınacak kesinleşme şerhini içeren davanın mahkûmiyet dışında başka bir netice ile sonuçlandığına dair kararın ibrazını müteakip Vakıf Katılım Bankası A.Ş. tarafından işlemler tesis edilebilecektir
  Bu açıklamaya göre benim ne yapmam gerekiyor. Cumhuriyet başsavcılığına bi başvuruda bulunmam gerekiyor mu

  1. Soruşturma devam ediyor demek ki. Beklemeli veya bir avukata danışmalısınız.

  2. sayın bankacım cumhuriyet başsavcılıgından bu olaylarla ilgili hiç bir alakam olmadıgına dair yazı alıp tmsf ye gitsem blokomu kaldırırmı saygılar

   1. Öyle bir yazı var mı bilmiyorum. İşe yarar mı onu da bilmiyorum. İlk defa olan bir olay.

 144. Sayın Bankacı;

  Bundan bir hafta önce Mecidiyeköy’de ki Vakıf Katılım Şubesi’ne gidip, bloke hesabımla ilgili bilgi almak istedim. Müşteri temsilcisi arkadaş bana zaten bildiğim şeyi söyleyip hesabımın tümünde TMSF blokesi olduğunu söyledi. Sonra şöyledi devam etti, isterseniz Bank asya’da ki hesabınzı Vakıf Katılım’a aktaralım böylece katılım payı almaya devam edebilirsiniz dedi. Bende, ben paramı alamasken siz bu parayı nasıl işleteceksiniz diye sorduğumda bana bizim işletmemizde herhangi bir sorun yok biz sadece parayı size veremiyoruz dedi. Bende kabul ettim ve sonuç itibari ile komik ama alamadığım paramı Vakif Katılım’a devrettim ve şu anda parama Katılım payı işleniyor.

  1. Blokeli hesaba faiz işler faizi vadeliye eklemez ayrı hesaba aktarır ama TMSF o parayada bloke işleyebilir belli olmaz ileride

 145. Vatandaş olarak ben zordurumdayken paramı alamıyorum ancak banka benim alamadığım param üzerimden para kazanıyor.

  1. Ne para kazanması yahu bankanın tüm faaliyetleri durdurulmuş durumda. Öylece duruyor cash on the table cash on the table.

   1. Sayın bankacı, para kazanıyor derken ben Vakıf katılımı kastetmiştim, Bank Asya’yı değil.

    1. Paralar vakıf katılımdan ödeniyor ama paralar orada beklemiyor. Bu konu ile ilgili torba hesaptan ödemeler gerçekleşiyor. Talep edilmesi halinde, işlemler başlıyor ve oradan alıp size ödüyor. Yoksa onun kasasında değil. Sadece ödeme için aracılık ediyor.

 146. SAYIN BANKACI SİZE SORMUŞTUM HANGİ KURUM BLOKE KOYMUŞ DİYE SİZDE NE FARKEDER DEMİŞTİNİZ . BENİM TMSF DEN ÖĞRENDİĞİM KADARIYLA KENDİNİZİ FETOCU OLMADIĞINIZ KONUSUNDA İSPATLAYABİLİRSENİZ BLOKENİN KALKACAĞINI SÖYLEDİLER ONUN İÇİN SİZE SORMUŞTUM

  1. Anlıyorum fakat bunu kimin yaptığının bir önemi yok siz gene kendinizi bir avukat aracılığıyla aklamaya çalışacaksınız. Size gelen bir suçlama yok ki ona karşı bir cevap hakkınız olmuş olsun. Bu işi bilen, yargı işinden anlayan biri ile bu işin içinden çıkabilirsiniz. Emniyet de olsa, savcı da olsa, masak da olsa bunlar hepsi devletin ortak çalışan kurumları, birbirleriyle istişare halindedirler muhakkak. Yani kimin açtığının bir önemi yok siz ne yapabilirsiniz o önemli. Bunun içinde kanunlardan anlayan birine danışmanız lazım bankacı bu işten anlamaz. Anlamaz derken işi ehline bırakmak lazım.

 147. Şimdi benim kafam karıştı biz yerlere muracatta bulunmanız gerekiyor mu beklememiz mi gerekiyor bu bloke kalkması için kendimizi aklamamimiz mi gerekiyor

  1. İlk defa gerçekleşen bir olay olduğu için benim tecrübem yok bu konuda. Avukatlık bir mesela ayrıca.

 148. Avukat gittim ben bu şekilde dava açamayiz diyor.tmsf dava açın deyip işin içinden çıkıyor.neye istinaden dava açılacak veya dava açan varmı bizede yardımcı olsun.bu ne saçma bi durumdur ne olacak kimse açıklama yapamıyor.bankaci bunun bi yasal sınırlaması yokmu peki

  1. İlk defa olan bir olay çok normal kimsenin bir şey söyleyememesi. Başka bir kaç tecrübeli avukata gidin.

 149. Sayın Bankacı,
  Yorumlarda göremedim. Gözden kaçırdıysam kusura bakmayın. Benim hesabımda tahsilatta senetlerim vardı. Banka bu senetleri tahsil ediyor. Ancak hesabımda görünmüyormuş. Bunlarla ilgili bilginiz var mıdır?

 150. Tmsf blokesi için cumhuriyet başsavcılığından adlı sicil temiz kağıdı alarak blokeyi kaldirabilirmiyiz

  1. Vermiyormuş başkalarının yorumlarından anladığım kadarıyla. Vakıf katılım da böyle bir evrak istiyormuş ama savcılıktaki işleyiş nasıl bilmiyorum.

 151. SAYIN BANKACI MALİYEYE DE BORCUM VAR DI ONUN İÇİN BORCU YOK KAĞIDI ALDIM VAKIFA GÖTÜRDÜM SİSTEMDEN DÜTÜLER ŞİMDİ SADECE TMSF BLOKESİ GÖRÜNÜYOR ONUN İÇİNDE CUMHURİYET SAVCILIĞINDAN SORUŞTURMA OLMADIĞINA DAİR BELGEYİ GETİR DEDİLER FAKAT SAVCILIK TA RESMİ BELGEYİ VERMEK İÇİNDE KARŞISINDA MUHATAP BULAMADIĞI İÇİN BELGEYİ VERMİYOR NE YAPMAMIZ GEREKLİ BİLMİYORUM NE DERSİNİZ

  1. Anladım valla bankacılıkla alakalı olmadığı için bir şey diyemiyorum. Sağlam bir avukat lazım sanırım bu işler için.

 152. Bir şey sormak istiyorum Bank Asyadaki paraları Vakıf Katılım ödüyor ama oturduğumuz yerde bu bankadan yok acaba EFT yapabilir miyim? Lütfen cevaplayın:/

  1. Tabi masrafı verdiğiniz de eft yaparlar ama oraya bir kere de olsa gitmelisiniz. Evrakları dolduracaksınız.

 153. SAYIN BANKACI VE BANK ASYA MAGDURLARI TMSF BLOKESİ İLE BİR GELİŞME OLURSA VE NASIL KALDIRILIYORSA ALLAH RIZASI İÇİN BURAYA YAZIN.HERKES OKUSUN VE NASIL TMSF BLOKESİ KALDIRILDIGINI ÖĞRENSİN.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

 154. ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM HESABI BLOKELİ OLUPTA SONRADAN KALKAN VE PARASINI ÇEKEN VARMIDIR

 155. sayın bankacım şunu anlamış degilim bizim blokeli paraların araştırılması yapılıyomu yoksa biz yasal yola başvurmamızmı gerekiyo birde ohal bitince blokeler bitermi saygılar

  1. Araştırılacak bir durumu var ise araştırılıyordur heralde. Ohal ile alakası yok. Vakıf katılım ile görüştünüz mü ?

   1. sayın bankacım bulundugum yerde vakıfkatılım yok tmsf aradıgımda paranın blokeli oldugu söylüyorlar ona ragmen vakıf katılıma ne sorim rardımcı olurmusun fikir verirmisin saygılar

    1. Arayın anlatın durumunuzu işte onlar ne yapacaklarını neye bakacaklarını bilirler zaten. Size en yakın şubeyi arayın.

 156. Sayın bankacı, 2014 e kadar bos ve kredi kartım vardı 2013 kredi kartmı kapatıp 2014 te pos cihazını iade etti m işyerimide 2015te mali olarak kapattım. Posu iade ederken. Hesabımın bireysel dönmesi için ve pos iadesi için evrak imzaladım hesabımın bireysele döneceğini ifade etmişti bankacı sonra tmsf yönetiyor yani devlet güvencesinde diye bankaya 2016 da bir miktar para yatırdım sonra bu olaylardan ötürü para cekmedim acıklama sonucu 2016 da son aylarında paranızı cekwvilirsiniz diye acıklama yapıldı. Mştri temsilcisi aradım nerden ve nasıl Cekerim paramızı diye TC istedi hesabınızı bi kontrol edelim diye sonra bana hesabın ticaret hesabı oldugu söyledi ben o an öğrendim hesabımın ticaret olarak kaldığını. Bankacı güncelleme yapmamış ben bunu bilememki 2014 ten sonra hesabımda tek hareketlilik bile olmadı taki 2016 ya kadar benim ticari bi bagımın olması söz konusu değil mali olarakta 2015 te kapattım. Tmsf aradım dilekce yolladım Asya genel müdürlüğünü aradım. Defalarca evet haklısınız şu anda baktığımda sizin anlattığınız gibi diyor ama işlem yapamıyorum diyorlar. Bu konuda tm olarak napmamız gerekiyor yardımcı Olursanız cok sevinirim şimdiden tşkr ederim…

  1. Öncelikle banka işlerimizi takip etmeliyiz. Yani bankacıya söledim, o yapacaktı, talimat verdim, demek ile olmuyor maalesef. Ben şahsen yeriniz de olsaydım bu olaylar olmasa bile, bireysele döndü mü dönmedi mi bir süre sonra kontrol ederdim. Talimat verdiyseniz işiniz biraz daha iyi. Tabi talimat verdiğiniz de bir nüshasını da bankaya ilettiğinize dair, kaşeli imzalı olarak geri almalısınız ki, bakın kardeşim ben bu tarih de verdim, siz de aldınız bu kadar zaman geçmiş yapmamışsınız diyebilesiniz. Ticari hesap olduğu için şimdi bir şey talep edemeyeceksiniz. Haklı olabilirsiniz ama hak soyut bir şey, somut olarak ekranlarda ne gözüküyor ona bakarlar. Hakkınızı elbet de arayabilirsiniz ancak kısa vadede çözüm bulacağınızı düşünmüyorum. Biraz bekleyin hele bi neler oluyor orta vadede ona bakalım daha sonrasında çözüm bulunmaz ise dava açacaksınız.

 157. HESABI BLOKELİ OLUPTA SONRADAN KALKAN VE PARASINI ÇEKEN VARMIDIR.SÖYLEMİŞ ARKADAŞ SAYIN BANKACI SİZDE YAZMIŞSINIZ BENİM BİLDİGİM VAR NE YAPMIŞ NASIL ÇEKMİŞ VAKIF BANKA VE TMSF YE NE GİBİ EVRAK VERMİŞ BİZİ AYDINLAT BANKACI

  1. Vakıf katılıma verilecek evraklar yazıda mevcut zaten. Nasıl kalkmış bilmiyorum ama alan var. Soruşturması tamamlananın blokesi kalkıyor benim bildiğim.

 158. Sayın bankacı yukarıda kendi durumumla alaka birşeyler yazdım cvp verirseniz cok memnun olurum

  1. Lütfü bey müsait oldukça yazmaya çalışıyorum uzun olan yorumlar zamanımı daha çok aldığından biraz daha uzun sürüyor okuması, anlaması, cevap vermesi. Sonuç da hayatımı bu siteden idame ettiremiyorum, bu site benim için bir gelir kapısı değil. Sadece yazıyorum, bilgi paylaşımı yapıyorum. Yani şunu demek istiyorum işim gücüm sadece bu site olsa ve bu siteden para kazanıyor olsam, takır takır cevap vereyim ama dediğim gibi çalıştığım için ve mesai saatlerinde başka işlerle uğraşmayı uygun görmediğim için müsait oldukça bakabiliyorum sadece. Anlayışınız için teşekkür ederim.

 159. DEMEK İSTEDİĞİM BLOKESİ KALKANLAR VAR DEMİŞTİNİZ ONLARIN HESABLARINDAKİ BLOKELER NASIL KALKMIŞ ONLARI ÖĞRENSEK BELKİ BİŞEYLER YAPABİLİRİZ

  1. Soruşturma inceleme bittikten sonra sorunsuz olanların ki kaldırılıyor diye düşünüyorum başka nasıl olacak ki zaten. İnceleme bitecek kalkacak bir sorun yok ise.

 160. Bugün tmsf yı aradım blokenin kalkması belki aylar belki yıllar alicak diyor nasıl bir mantık tur ne yapmak gerek diyorum avukata başvur diyor avukata gittim bizim yapacak biseyim iz yok diyor dava açan veya blokesi kalkan var ise bizede bişey söylesin tmsf sinir bozmaktan başka bişey yapmiyor

 161. Bankacı bey tmsf blokesinde bulunan hesabimi vakıf katılıma aktarabilir miyim katılım hesabina alamasak da blokeli olsa dahi

 162. Bank Asya’da parası üzerinde bloke olanlar bu parayı kullanamıyor ama Vakıf Katılım bu parayı işletebiliyor arkadaşlar. Ben üzeinde bloke olan paramı Vakıf Katılım’a devrettim hiç olmassa parayı alana kadar katılım payı biriksin.

 163. 15 Temmuz sonrası FETÖ temizliği yapılmamasıyla gündeme gelen TMSF’de bu sabah üst düzey isimler görevden alındı. Görevden alınan isimler arasında TMSF Fon Başkan Yardımcısı Zülfükar Şükrü Kanberoğlu, Genel Müdür Mehmet Ali Gökçe ve Fon Denetçisi Murat Sarıtaş da bulunuyor.bankacı abi tmsf ye şuan ne kadar güvenebileyim.

 164. Vakıfkatılımı blokeli hesaptaki paranın katılım hesabında değerlendirilmesi için aradım fakat bana kullanılabilir bakiye olmadığı için yapamayacaklarını söylediler.

 165. SAYIN BANKACI CUMHRİYET SAVCILIĞINA GİTTİM BURDA SORUŞTURMANIZ GÖRÜNMÜYOR DEDİ. BEKLEMEKTEN BAŞKA NE YAPABİLİRİZ

 166. üstad bende asyabank hisse senedi var ziraat yatırımda çöp mü oldu tahta işleme açılacakmı ne olacak

 167. Merhabalar bankaci beyefendi, benimde param blokde tmfs yi aradigimda. Hepsi ayri sey soyluyorlar.bir tarihte para yatirdigim dolayi bloke koymuslar budan dolayi tmsf ye benim bir dilekce yazmam gerekiyor.bir ilgim olmadigina dair arastirmalarini istemwkteyim.sizden ricam varmi bununla ilgili bir dilekce ornegi tmfs nin uslubuna uygun .Yada ne yapmaliyim.simdiden tesekurler.

  1. Yok maalesef ama tarih hitap edilen kurumu yazdıktan sonra derdinizi anlatmanız yeterli orada şekle bakılacak bi durum yok

 168. Bence bu paralar verilmeyecek gibi geliyor baksana 2 ayı geçti ödemelerin tmsf yı aradım bugün ödenmeye olur diyolar

  1. Levent Bey, yapacak tek şey, OHAL sona erdiğinde hukuki olarak haklarımızı aramak olacaktır. Mağdur olan herkes hakkını ararsa bir sonuç alabiliriz diye temenni ediyorum.

   1. İnşallah murat bey çünkü caldigimiz bütün kapılar yüzümüze kapandı Cumhurbaşkanı başbakanligi TMSF yı vakıf katılımı avukatlar hepsiyle görüştüm hiçbir sonuç yok

 169. Tmsf’den bana gelen en son mail;

  Daha önceki cevabi yazımızda da belirttiğimiz üzere, Asya Katılım Bankası A.Ş. (Bank Asya) nezdindeki hesabınızdan kaynaklanmakta olup mevduat sigortası kapsamında Kurumumuz yükümlülüğünde bulunan ve bu çerçevede Vakıf Katılım Bankası A.Ş._ne aktarılan sigortalı katılım fonu tutarınız üzerine, TMSF ve Bank Asya denetim birimlerince yürütülen FETÖ/PDY soruşturmaları ve bu kapsamda düzenlenen Teftiş Raporlarına istinaden TMSF Kurulu kararıyla bloke tesis edilmiştir. Bu nedenle, söz konusu katılım fonu ile ilgili olarak şu aşamada herhangi bir ödeme yapılması mümkün bulunmamakta olup açıklamalarımıza ilave edilecek herhangi bir husus bulunmamaktadır.
  Bilgi edinilmesini rica ederim.

 170. ÖRGÜTLE İLİŞİĞİ OLMAYANLARIN ALACAĞI ÖDENECEK
  Aynı maddenin ikinci fıkrasında ise FETÖ terör örgütüne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olmayan kişilerle gerçek mal veya hizmet ilişkisine dayanması şartıyla, bu şirketlerin geçmiş dönem borçlarının satıştan elde edilecek gelirle ödenebileceği düzenlendi. Düzenlemeyle uzun süredir Bank Asya’daki alacakları için bekleyen müşteriler de şartları taşıdıkları takdirde paralarına kavuşacak.Dün Resmi Gazete’de yayımlanan 687 sayılı KHK’ya göre, FETÖ’cü şirketlerden alacağı olanlar, örgütle bağlantıları bulunmaması şartıyla şirketin satışından elde edilen gelirden paralarını alabilecek

  1. İyi de neye göre ilişiği olmadığı anlaşılacak? Ben sıradan bir vatandaşım, hiç bir özelliğim yok, “Ben FETÖ cü değilim” demeyle olmuyor ki bu işler. Kalkıp bana örgütle bağlantın var deseler, suçsuz olduğumu nasıl ispatlayabilirim ?

 171. Merhaba Bankacı bey;

  Ben banka asyaya mevduat felan aktarmadım ancak kredi kartı çıkarıp kullandım. daha sonra yaptığım bir alışverişte alışveriş sistesi tarfından dolandırıldım. sonra da banakaya itiraz ettim. banka paramı alışveriş sitesinden geri aldı. Ancak para hesabıma 15 temmuz saat 17:45 te girdi. Ben de pazartesi alırım diye bıraktım tabi sonrasını herkes biliyor. Şimdi kredi kartımdaki parayı nasıl alıcam o parayı hesabıma nasıl aktartıcam. vakıf katılım ile görüşsem bir şey yapabilir mi ? çok merak ediyorum ve çok mağdurum lütfen bana bir yol gösterim.

  1. Rakam ne kadar ?
   Para hesaba yattıysa işleyiş aynı olacak sizin de vakıf katılım ile görüşmeniz lazım.

   1. para 17500 TL parçalı halde alışveriler yapmıştım ve yasal faizleri. ancak para şuan kredi kartında artı para olarak görünüyor. Mevduat hesabına aktartamıyorum. Aktarılmayıncada vakıf katılımı aradığımda paranız yok diyorlar. Bank asyaayı arıyorum. kredi kartlarına sıra gelmedi tmsf kartlar için açıklma yapmadı diyoerlar. napıcam şaşarıdım yaaa.

    1. Normal mevzuata göre aktarılır ama bank asya da süreç farklı bekleyeceksiniz mecbur. Ticari ise para gitti ama.

  1. Garanti kapsamında değil. Bir açıklama yapılırsa ancak onlarla ilgili bir şey yapılır ama yapılmaz zorunda değil, kanunen garanti kapsamında değil.

 172. Merhaba;

  Az önce Vakıf Katılım Bankası ile görüştüm. Orada ki yetkili bana, blokeli hesapların yavaş yavaş kalktığını ve bu bilgilendirmenin mudi’lere sms ile yapıldığını bildirdi. Aranıza bu şekilde bilgilendirilen var mı acaba?

 173. Sayın bankacı. Bank asyada ticari hesabim vardı. 20 Bin de param. Bank asya kapandı ve şimdi paramı alamıyorum. Ne yapmalıyım?

  1. Ticari hesaplar garanti kapsamında değil. Şu an için yapacak bir şey yok. Taki yetkili bir kurum bu konuyla ilgili bir açıklama yapana kadar.

 174. Sayın bankacı hissede olanların durumu nedir bizlerde küçük yatırımcı olarak paramızı alabilecekmiyiz

 175. sayın bankacı selamlar.
  vakıf katılım bankasından hesap numarası istediler.hesap numarasını verdik hala paramız yatmadı.hesabımızda herhangi bir bloke olmadığını da söylediler.ne den paramız yatmıyor olabilir.

  1. Bir çok sebebi olabilir. Yanlış hesap vermiş olmayın ? Banka ile irtibata geçin.

 176. Aynı şey bizim basimizda da adımıza hesap açılmış bloke mız de yok fakat para yok yatmamis sebeb nedir bilmiyoruz bekliyoruz

 177. BEN ESNAFIM POS CİHAZI ASYABANKDAN BANA GETİRİP VERDİLER KREDİ KARTLARIDA ÇOK OLUŞUNDAN ALDIM VE YANISIRA BANA BİR ÇEK KARNESİDE GETİRDİLER DEDİLER Kİ SEN BURADAN MÜŞTERİ KARTLARINI ÇEK PARALARIN TOPLANSIN BANKAYA GELİP GİTMENEDE GEREK YOK ÇEK KULLANIRSIN PARALARINIDA HARCASIN BUNUNLA BİRLİKTE ÇEKLER BENDE POST MAKİNASI BEN VE BENİM KREDİ KARTLARLA CEKTİĞİM PARALARIMI NASIL ALACAM

  1. Şu an ticari hesaplar ile ilgili bir işlem yok. Bunlar garanti kapsamında değil. Umarım ilerde bunlarla ilgili de bir işlem yaparlar.

  1. Kişiye göre değişiyor benim bildiğim. Vakıf katılım ile görüşün.

 178. bankacı bey hesaba bloke koymuşlar.nasıl bir yol izleyebiriz.suç sadece parayı bankasya ya yatırmak.

 179. Pos kullanıyorduk, örgütle hiç bir bağlantınmz yok, ayda bir paramı cekiyordum meğer ticari oluyormuş, su an parayı vermiyorlar ne yapacağız

 180. Bank asya hesaplarda bloke olanlarda gelişme var mı lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım nasıl paramı alacağım
  Kimse bilgi vermiyor.

 181. SAYIN BANKACI AVUKATLAR DA BİRŞEY YAPAMAYIZ DİYOR NE OLACAK BİZİM PARALAR

 182. Sn bankaci hisse senetleri ile ilgili durum nedir?ne olacak hisselerimiz paralarmiz?teşekkürler

  1. E devletten kontrol edebilirsiniz hisse senetlerinizi. Gelişme yok şu an için. Merkezi kayıt kuruluşu nezdinde ilgili hisse senetleri saklanmaktadır. 0850 222 33 66 nolu telefondan işlem yapabilir siniz.

  1. Haber yok bende sizin gibi haberlerden öğreniyorum içeriden biri değilim. Normal sıradan bir bankacıyım.

 183. sayın bankacı benim pos hesabım paramı nasıl alablirim yada nereye baş vurabilirim bu şekilde mağdur oluyoruz esnafız çeklerimizi ödiyemiyoruz

  1. Pos hesaplarıyla ilgili şu anda netleşen bir şey yok. Ticari hesaplar tüm bankalarda devletin garanti kapsamı dışındadır. İleride o konular da ele alınacaktır.

 184. Iyi gunler,
  Bankasya’da katilim hesabimda param
  vardi ve artik bu paranin Vakif Katilim Bankasi A.S. tarafindan odemenin yapilacagini ogrendim.Benim size sormak istedigim, ben yurtdisinda yasamaktayim, suan icin Turkiye’ye gelme imkanim yok, bulundugum
  yerden internet uzerinden parami nasil tahsil edebilirim?
  Bir diger sorum da, benim Bankasya’da 2 adet katilim hesabim vardi (53.483 TL ve 5.000 TL). Mevduat sorgulamasi yaptigimda
  TMSF Guvencesine Tabi Tutar : 38.510,62 TL
  Toplam Bloke Tutari : 65.552,62 TL
  Odeme Tutari : 0,00 TL
  Bloke Detay Olarak da
  TMSF Blokesi : 38.510,62
  SGK Borc Blokesi : 27.042,00
  Benim ne kadar param olmus oluyor?E-Devlet’ten baktigimda vergi borcum bulunmuyor fakat 4B SGK prim borcum 30.000 TL (Aralik 2016 itibariyle) gozukuyor. Edindigim bilgilere gore 100 bin TL’in altinda parasi olanlarin odemesi tam yapilacak. Benim en son Temmuz 2016 itibariyle 58.483 TL katilim hesabimda param vardi.
  Bana belirtmis oldugum konularda, yurdisinda olusumu goz onune alarak tatmin edici cozum sunabilir misiniz? Tesekkurler.

  1. Öncelikle yurtdışından siz işlem yapamazsınız. TMSF yi arayarak öncelikle para ödemesi yapilacakmi diye sorun çünkü. Mevduatın 27 binlik kısmı SGK blokesi kalan da TMSF bkokesi olarak işlenmis gözüküyor.
   Ödeme için onay verilirse tam yetkili bir vekaletname ile Türkiye den biri aracılığı ile paranızı çekebilirsiniz.

 185. sayın bankacım tmsf görüştüm bizim hesaplar yeniden bankasyaya gönderilmiş acaba ne kadar sürecektir

 186. merhaba herhangi bir gelişmesi olan var mı acaba ? Buradan bilgilendirme yapabilirmisiniz ?

 187. Bankasyadaki bireysel emeklilik ve cari hesabimi nasil vakif katilima aktarabilirim yurtdisinda yasiyorum burdan basvuru yapabilirmuyim

 188. bankacı size değilde diğer üyeler de yazmışlar da onlara soruyorum vakıf katılımdaki hesablar bankasyaya gönderilmiş diye

 189. mrb blokelı hesaplar hakında bılgısı olan varmı ne zaman alabılırız ya da blokesı cozulenler nasıl cozuldu

 190. Bankasya da 32200 hissem var . karşılığı olan paramı alabilecek miyim.

 191. Bank Asya’da 4500 tl vardı bu gün bank Asya’dan mesaj aldım hesabınız sıfır tl diyor ne yapmalıyım

 192. TMSF tarafından benim de Bank Asya hesabıma bloke konulmuş durumda.Vakıf Katılım yetkilileri dilekçe yazmamı söylüyorlar.Örnek bir dilekçi bizlerle paylaşabilir misiniz?

  1. Önemli olan derdinizi net anlatmanız, tarih olsun, muhatap olunan makam olsun, isim soy isim imza olsun yeterli. Özel bir şablon olmasına gerek yok. Alın kağıdı tarih atın kurumu yazın ve derdinizi anlatın diliniz döndüğünce. Sabit bir kalıp olmasına gerek yok işleme alınması için.

 193. Iyi günler benim bankasya da 7 bin tl param var bes te de 3 bin tl var. Tmsf yi ariyorum bana sizin ödemeler le ilgili aciklama bekliyoruz diyorlar kaç zamandır. Bunun sebebini sordugumda ise bana sizin hesabiniz ticari oldugu icin henuz ödeme yapilmayacak dediler. Bes le alakali da devir işlemi yapilacak demişsiniz. Yapildi mi acaba. Benim ne yapmam gerekiyor. Tşk..

  1. hesap ticqri ise 7 bin lirayi alamazsınız. bes icinde asyaemekliligi arayarak tasimak istediigi sigorta sirketine aktarâbiliyor olmanız lazım

 194. Mer haba bank asya hisse tahtasi kapandi bizler nasil alacagiz paramizi .teşekkurler

  Ss

 195. BANKACI BEY YAKLAŞIK 4-5 YIL ÖNCE DENİZBANK YATIRIM HESABINDAN BANKASYA HİSSESİ ALDIM YILLARDIR BORSADA İŞLEM YAPMAKTA OLAN BİRİYİM.BANKASYANIN KAPATILMASI DOLAYISIYLA ALDIĞIM HİSSELERİN DURUMU NE OLACAK NERELERE BAŞVURU YAPMAM GEREKİR.TEŞEKKÜRLER.

 196. Bugün vakıf katılım bankasına gittim tekirdagdan İstanbul Merter şubesine benim blokenin devam ediyor fakat blokelerden kaldırılmaya başlandığı söylendi çoğu bankacı yalan söylüyor ama inanmakta başka çare yok.bankasya çalışan personelin yalanina inanıp paramı çekmedim tmsf ye geçtikten sonra neyse şuan paraların hepsi katılım hesabında olduğunu söyledi beklemekten başka carenizby

 197. Bankacı Bey;Bolu İDE İş merkezimizin aidatları “TR15 0020 8001 3703 2053 2000 01” 2010 yılından beri Bank Asya ya yatıyordu 8.868.90 kuruş bankaya el konduktan sonra orada kaldı.Bir senedir Bank Asya’yı, Vakıf katılımı,TMSF ‘yi defalarca aradım ve ödeme emri gelme denildi.Bu paralar şirketin veya belirli bir kişinin değil .İş merkezinin ihtiyaçları için toplanan aidat paraları .Bilgilendirirseniz memnun olurum.İDE İş Merkezi Yöneticisi.

  1. Mehmet bey, şahıs hesabı olmadığı için şu an ödeme yapmazlar, garanti kapsamında da değil. Beklemekten başka çareniz yok maalesef.Ödeme emri gelmesi lazım söylendiği gibi.

  2. Ayni sekilde bizim parada bloke olmus.100 binin altinda olmasina ragmen halen vermiyorlar..Alakamiz olmadigi halde feto pyd falan biseyler diyorlar…

 198. Bankacı bey bu hesaplar incelenmedimi neyi bekliyor olabilirler bi bilginiz yokmu

 199. 2013 yılında almış olduğumuz konut kredisi var (almadan gitseydik,lanet olsun yüzlerine) Darbe teşebbüsü sonra ilgili bankanın verdiği hesaba ödemeleri online yaptık. İşlerimizin yoğunluğundan dolayı gelişmeleri takip edemedik. Şimdi başka bir bankaya mı yatırılıyor? Benim daha önce yatırdığım 9 aylık ödemem yanar mı?
  Lütfen bir cevap verir misiniz? Allah razı olsun

  1. Başka bankaya yatıyor evet. Bankanın sitesinde yazar. Yatırdıklarınız yanmaz ancak benim anlamadığım konu şu, 2013 yılında kredi çekmişsiniz. 9 ay ödedim diyorsunuz 2014 olsun. Biz 2017 yılındayız. 3 yıl önceki olayın sorusunu mu şimdi soruyorsunuz anlamadım ? Zaten bu zamana kadar takibe düşmüştür. Tarihi mi yanlış yazdınız anlamadım ?

 200. Sayin Bankaci ,
  Yurttan uzakta calisiyoruz ve Konsoloslukta TMSF ödemeleri ni Vakif katilimdan alabilmemiz icin Türkiyede yasayan yakinima vekalet vermek istedik , ama Konsolosluktaki Memur bize o konuyla ilgili bilgi gelmedi diyor ve vekalet veremiyoruz.
  Ne yapabiliriz? Önerileriniz. nedir? Tesekkürler .

 201. sayın bankacı ohal uzarsssa bu bankadan alacagımız paramızında suresı uzarmı yada ohallla bır alakası varmı

  1. Ohal ile bir ilgili yok belki süre bundan dolayı biraz uzuyor olabilir ancak direk olarak bir uzamaya söz konusu olduğunu düşünmüyorum. Olay normal den farklı olduğundan dolayı bu kadar uzun sürüyor. Normal de bir banka iflas etse böyle olmazdı.

   1. bankasya borsa hesabım vardı. bu hesablar hakkıda bılgı verırsenız memnun olurum.

 202. Tes ederim sayın bankacı verdiğiniz cevap için bu araştırmalarda sadece para hareketlerinemi bakıyorlar benim bildiğim kadarıyla bu bankada hesabımın dışında kimseden havale para transferi olmadı olsada en fazla üç beş seferdir demek istediğim sadece bankada para yatırdım hesabın var diye beni suçlu ve kusurlu bulabilermi. Benim hiç bir zaman bu hayatta bir Allahın koluyla işim olmamıştır insan oğlumuz hatasız kul olmuyo kafamızda kulllanamadik burada paramızı bıraktık sayın bankacı bilemiyorum artık ne olur bu iş bir cevap verirseniz sevinirim

  1. Yani tabi savcı, hakim, avukat veya devletin soruşturmayla uğraşan personellerinden biri değilim o sebeple soruşturma nasıl işliyor, nelere bakıyorlar bilemiyorum gerçekten. Detaylı bir inceleme olur sanırım.

 203. Merhabalar bi konuda yardımınıza ihtiyacım var
  Nasip olursa bir ev almak istiyorum bugün bir emlakçıya gittim ve bir ev beğendik fakat bu ev bankasyadan kredi çekilerek alındı ve şuan tmsf el koydu dedi ve daire değerinin 70-80 bin altına satılıyor. Sizce almayalım ne yapabilirim??
  Teşekkür ederim

  1. Risk alabilecek gücünüz var ise girin. Ama ilk defa bir ev alacaksınız neyiniz var neyiniz yok bu ev için yatıracaksanız girmeyin derim. Mesela vardır iki evin yatırım için alıyosundur denenir ama öbür türlü zaten parası olan adam olarak ben öyle bir riske giremem isterse yüzde 50 ucuz olsun. Sevmem hoşlanmam yani. Muhtemelen adam evin borcunu ödeyemedi bank asya el koydu ondan sonrada tmsf ye kaldı. Bilemiyorum geleceğinizi de etkilemek istemem ama ben girmezdim karar sizin tabi ki. Ne kadar risk o kadar kâr da demek aynı zamanda.

 204. Sayın bankacı bu bölgeyi paraları vermiyeceklermi yada vericeklerse süreleri ne zaman dolar kanunen

 205. Benimde bir sorum olacak, dedemlerin binasının üzerinde baz istasyonu vardı, sözleşme gereği temmuz ayı içerisinde bedeli ilgili operatör firması tarafından yatırılacaktı, öyle de oldu, ancak yatırıldığından bina yönetiminin sonradan haberi oldu, yatırıldıktan sonra 15 temmuz olayları oldu, halen bina yönetimi olarak sözleşme gereği paramızı alamadık, operatör o bankasyadaki hesaba yatırmış, aslında binanı bankasya hesabı yıllar önce binada oturan bir malikin açmış olduğu hesap, yönetim kurulu da erindiğinden hesabı değiştirmemiş, şu anda mağduruz, bunun için TMSF ye mi başvurmamız daha uygun, çünkü hesap tüzel kişilik olarak bina adına kayıtlı…Rakamda 17.000 TL kadar…

  1. Tüzel hesaplar sigorta kapsamında olmadığından para ile ilgili işlem yapılamaz. Geçmiş olsun .

 206. Mrblar bank Asyadaki paramizın bi miktarını aldık ama maalesef çoğunluğu bloke olmuş dilekçe yazdık cvp alamadık tmsfden de bilgi alamiyoruz bloke nedenini nerden öğrenebilir yada bu bloke yinasıl kaldirabiliriz

  1. Vakıf katılım ve tmsf den başka yer yok ilgilenen bir şekilde ulaşmaya çalışın.

 207. bank asyadan kredi çektim kredimi şuan başka banka üzerinden ödüyorum elimde olan 10.000 tl yi faizden düşerler diye bankaya yatırdım düşmediler harcamamak üzere bankada bıraktım bankaya yatırdığım tarih 22.07.2016 tarihinden önceydi 12.06.2017 tarihinde bankadan paramı almak istedim tmsf bloke etti dediler paramı nasıl alabilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

  1. Diğer kişilerle aynı yolu denemelisiniz, sizin için değişen bir durum yok vakıf katılım ile görüşün. Ayrıca krediye yatırılan toplu paralar kredi faizinden indirim sağlar. Sağlamaması mümkün değil. Orada yanlış bir şey olmuştur veya yapmışsınızdır. Parayı krediye yatırsaydınız hem mağdur olmazdınız hem de kredi faizinden indirim alırdınız.

 208. bloke konmuş parayı almak için tmsf ye dilekçe yazmam söylendi vakıf katılımdan. ama tmsf yi aradığımda nasıl bi dilekçe olması gerektiğini anlatmak yerine azar yedim. dilekçe örneği var mıdır ve nasıl gönderebilirim?

  1. Derdinizi anlatın yeter özel bir şekle gerek yok. Standart dilekçe. Makam, tarih, konu, isim soy isim, imza vb.

 209. merhaba. oturduğumuz apartmanın dış cephesini mantolama yaptırmak için bir firmayla aylık 150,00 TL ödemek için 25 adet senet imzaladık. şu olaylar olana kadar bank asydan 23 tane senedimiz aldık. geriye 2 tane senet kaldı. bu senetleri nereden alabilirim.kalan 2 senedi yaklaşık 5 aydır ödemedim.yardımcı olabilirmisiniz.teşekkürler

  1. Senetler ödenmedi ise protesto olmuştur. Protesto sonrası ödeme için birleşik fon bankası ile iletişime geçebilirsiniz.

 210. İyi günler garanti bankasından devam eden taksitli nakit avans ve kredi karti borcum vardı daha sonra bankaya giderek tüp borçları kapattim..Bankayı arayıp kartı iptal ettirmek istedim kart iptal onayını verdim 1 hafta beklemem gerektiği söylendi bu bir haftalık süreçte acil nakite ihtiyaç duydum ve tekrar nakit avans çektim şuan kartım kapalı ilk nakit avansimdan kalan 3 taksit ve yeni nakit avansimdan kalan taksitleri atmden yatırmaya devam ediyorum ancak sistemde ödenmedi olarak gözüküyor ve bankadan yasal takip mesajı geldi ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. İyi günler, İbrahim bey ilk borçlarımı kapattım sonra yeniden çektim demişsiniz ancak daha sonrada ilk nakit avanstan 3 taksit kaldı demişsiniz orasını tam anlayamadım. Ayrıca taksitleri düzenli bir şekilde yatırdınız mı? Yatırdıysanız neden ödenmedi gözüksün ki ? Hemen şube ve çağrı merkezi ile görüşüp olayın ne olduğunu iyice anlayın. Geç ödediyseniz yasal takibe girmesi doğal.

 211. Mrb
  Benim sorum şu
  4 yıl önce konut kredisi çekmiştim ve su an Vakıfbank a ödeme yapıyorum bi sıkıntı yok
  Ama evi satmam gerekiyo kalan borcu peşin yatırıp su an ipotekli tapumun ipotegini kaldırıp tapumu almak istiyorum mümkün mü
  Şimdiden teşekürler

  1. Merhaba,
   Tabi mümkün borcu kapatırsanız banka otomatik olarak 15 gün içerisinde, ipoteği kaldırır. Ev ipoteğinin kaldırılmasını e-devletten takip edebilirsiniz kalktığını ayrıca. Tapu zaten siz de, ipotek kalkacak sadece. Ayrıca konut kredisi kapatırken faiz indiriminden de yararlanırsınız, şimdiden hayırlı olsun.

 212. mrb benim ticari hesabım vardı hesabımdada bır miktar para vardı bireysel hesaplar ödeniyor ticari hesap sahiplerinin ödemesi olacakmı aceba yoksa paramıza el mi konuldu tşk.

  1. Ticari hesaplar garanti kapsamında yer almıyor normal de ama ileri de ne olur bilmiyorum. En son bankanın bir varlığı kalırsa alacak sahiplerine bölüştürülür diye düşünüyorum.

 213. 30 dairelik tapu parasi icin 30 kisi darbeden once banka asyaya para yatirdik, su anda ne tapumuz var nede paramiz, bu parayi nasil alabiliriz

  1. Sizin içinde normal süreç işler, diğer kişiler gibi beklemekten başka çareniz yok ama vakıf katılım bankası ile görüşün derim. Sonuç çıkmaz bence ama gene de görüşün.

 214. Bankacı ohalden sonra TMSF paraları verecek mi blokeli olan paralardan bahsediyorum.Sigortalı paralar.Şimdiden teşekkürler.

  1. Valla o süreci takip etmeyi bıraktım artık bilgim yok. Baya uzadı ve uzayacak belki hiç olmayacak gibi duruyor.

 215. Merhabalar,
  cevaplarınızdan bankasya hesabında bloke olanların vergi borcu olduğunun ödenmesi gerektiğini öğrendim ancak internet v.d kontrol ettim herhangi bir borcumuz yok bloke sebebinin nerden öğrenebilirim söz konusu terör örgütüyle hiç bir bağlantımız yok tutar 100 binin altında yardımcı olursanız sevinirim.

 216. Meraba iyi günler biz geçen sene ilk haberleri çıktığı zaman paramızı çekememiştik vakıf katılımda dağıtıluyo idi. Bu gün 27.10.2017 tarih bu parayı bi yerden çekebilir miyim bhnun hakkında acil bilgiye ihtiyacım var

  1. Vakıf katılım ile görüşmelisiniz yine aynı şekilde ödemeler oradan.

 217. Bankaci hocam beim.38000 eurom vardı asya da malum. Durum. Ortada ve bu dövezlerimi ucuz bozup şimdi döviz çok. Yükseldi otomatiknen 20 milyar burda zarar etim.zaten onada razıyım. Ama.yine yok beklemedeyim.en.son.cumhurbaşkanı açıklama. Yaptı arabasını evini satan.bu bankaya para yatırdı. Gibi.bir konuşma. Yaptı. İşimiz kolaylastimi zorlaştimi.bilemiyorum insanlarına kalmış hersey benim.örgütlerle hiçbir bağlantım yayınlarıyla herhangi. Bir bagim.aboneligimde olmadı sicilim temiz sadece bankaya para yatırdim sigortali olan.100 bin TL blokeli ve paramı alamıyorum ne yapmam.lazım. lütfen akıl. Verin.

 218. Merhaba. Bilgiler için çok teşekkürler.
  Bizim özel sağlık sigortası vardı, parasını bank asya’ya yatırmışız. Ondan sonra sigortayı iptal ettik, ve hemen sonrası darbe girişimi oldu. Para iadesi şimdiye kadar olmadı. Vakıf katılımla mı görüşmemiz lazım?

 219. TMSF blokesi konulan tutarlar Bloke kaldırıldıktan sonra yasal faizi ile mi geri ödeme yapılır. yoksa tutar ne ise o mu.

 220. Sn bankacı;

  Bank Asya’nın mahkemece iflasına karar verilmiş ve tasfiye işlemlerinin TMSF tarafından yapılması karara

  bağlanmı. Bundan sonraki süreçte neler olabilir?

 221. BANKANIN TASFİYESİNE KARAR VERİLDİ.
  ŞİMDİ BANKASYA HİSSESİ OLANLAR NE YAPMALI ? PARASINI NASIL ALABİLİRLER? NEREYE NASIL BAŞVURMALARI GEREKLİ?

 222. Merhaba;
  benimbaşımdan şöyle bir olay geçti ben kredi kartını sadece kullanmaktaydım.yurt dışından 750 tl lik bir alış veriş yaptım darbe öncesinde daha sonra bu alış verişim iptal edildi ve bu sırada 15,20 gün geçti darbe teşebbüsü oldu bank asya’ya elkonuldu benim kredi kartı borcum yok.Fakat 750 tl alacağım var bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.Fikir verirseniz sevinirim.

  1. Kredi kartı olduğu için hesaptaki paraya göre daha zordur bana göre, limitinde kalmıştır o para, vakıf katılıma başvurun.

 223. İyi günler. Sihhatiniz iyidir inşallah.
  Müflis Asya Katılım Bankası A.Ş.nin İstanbul 1.Asliye Ticaret Mahkemesinin 16.11.2017 tarih ve 2017/41 E. sayılı kararı ile 16.11.2017 günü saat 15:28 de iflasına karar verilmiştir.
  Bu kapsamda alacak kayıt başvuruları için İstanbul 1. İflas Müdürlüğünün 2017/14 İflas sayılı dosyasına, diğer talepleriniz için ise “Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:10 Ümraniye/İstanbul” adresinde bulunan İflas İdaresine (Tel.: 0216 633 50 00) başvuru yapılması gerekmektedir. diye bankanın sayfasında yazıyor.
  Bankada bir miktar para var. 2016 Ağustos ayından sonra kredi ödemesi yaparken kalan. Hesaba bloke konduğu icin.Bu parayı almak için ne yapmam gerekiyor. Trabzon da oturuyorum. Başka bir sıkıntıda şu. Trabzon ağır ceza mahkemesi asya banktaki hesabimin üzerindeki tedbirin devamına karar verdi. Hesapta tedbir olmasına rağmen parayı alabilirmiyim. Yoksa kaldırmak için ağır ceza mahkemesine de dilekçe yazmam gerekiyor mu. Teşekkür ederim.

 224. sn bankacı,
  benim bank asyada hesabım yok sadece kredi kartını kullanıyordum. el konulduğu ay iki kez karta ödeme yaptım yanlışlıkla. şu an 450 tl gibi azda olsa bir param bankada kaldı. birkaç kez bankaya uğradım ama benimle ilgili bir ödeme yok dediler. bunu hızlandırmak için ne yapabilirim ki. o para orada kalsın istemiyorum. bir yere mail atabilirmiyim diye baktım bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Valla siz de yaptığınız yanlışın bedelini ödeyeceksiniz sanırım, çünkü hesaptaki para değil kredi kartında para, kart olsa harcardınız, hesap olsa hesaba aktarım yapardınız ancak o para şu an kredi kartının limitinde kaldığından sizin durum biraz daha karmaşık, ben kısa vadede ödeneceğini sanmıyorum ama vakıf katılıma bir danışın bakalım.

 225. İyi akşamlar benim bankasysda doşya masrafı var hakem heyeti alabileceğimizi söylemişti ve raporda geldi fakat parayı çekmeden bank kapandı bu durumda ne yapmalıyım hangi banka ilgileniyor bu konuyla yardımcı olursanız sevinirim

  1. Valla kasap et derdin de koyun can derdinde 🙂 daha hesabında parası olanlar parasını alamıyor siz dosya masrafını alabilir misiniz bilemiyorum ama isterseniz yetkili banka vakıf katılım ile görüşün.

 226. SN . BANKACI benim bankasyada ticari hesabım vardı cek karşılı para yatırdım paramı ala bilecekmiyim onu örenmek istiyorum

  1. Ticari hesaplar garanti kapsamında değil ancak şu anda iflas işlemleri vs bir şeylerden bahsediyor sitesinde eğer rakam değecek rakam ise oradaki yapabileceğiniz yönergeleri takip edin.

 227. Slm bankacı benimde ban asyadan alacağım var şöyle bi sorum olacak bu alacağıma avukat bakıyor istanbul 1 iflastan başvuruda bulunduk şim avukatım diyor dosya masrafı yatırmam gerekiyormuş böyle bişey varmı bi ödemeler len ilğili kimsenin bilğisi yok sizin bi bilginiz varmı….

  1. Haberler de duymuştum, artık dava masrafları önceden yatırılıyormuş.

 228. Aralık 30, 2017, 15:06
  Slm bankacı benimde ban asyadan alacağım var şöyle bi sorum olacak bu alacağıma avukat bakıyor istanbul 1 iflastan başvuruda bulunduk şim avukatım diyor dosya masrafı yatırmam gerekiyormuş böyle bişey varmı bi ödemeler len ilğili kimsenin bilğisi yok sizin bi bilginiz varmı….

  1. dava masrafıdır artık peşin alınıyor. Ama gene de bilemem dikkatli olun.

 229. Sayin bankaci benimde bankasyada blokolu param var altin hesabindaydi simdi tlye gecti 2014 un 6 inci ayinda yatirmistim avukat tutsam iyi olurmu enfazla nekadar surer paramizi almamiz

 230. merhaba şirket hesabımıza gönderilen 11000tl havale param asya bankta duruyor. bu parayı bize ödeme yapacaklarmı. şahıslara ödediler, şisrketlere ne zaman ödeme yapacaklar. lütfen bilgi verirmisiniz.
  iyi günler.

  1. Sigorta kapsamı dışında ticari hesaplar biliyorsunuz ancak onun haricinde ödeme yaparlar mı bilemiyorum.

 231. Bankasya maduru arkadaslar benimde param blokolu neyapabilirim bi bilgisi olan varmi.

 232. Ssyin bankaci bankasyadaki blokolu paralarin verilmesi 10 yada 15 yil surebilirmi.yardimci oldugunuz icin tesekkurler.

 233. Merhaba Bankacı bey, Ticari satış mağzamız var çok banka ile çalışmaktayız bank asya pos cihazımız vardı 35.000 tl alacağımız kaldı sizce nasıl bir yol izlemeliyiz İstanbul 1.icra iflas birimine dava açsak netice alırmıyız alacağımızı tahsil etmek için ne yapmamızı örenirsiniz tşk.ederim.

  1. Valla şu anda net bir bilgim yok ne olacağı konusunda. Ticari hesap olması garanti kapsamı açısından sıkıntı. Net bir şey de yok şu an bekleme de. Uzun sürecek sanırım bayadır ses yok.

 234. 12.09.2013 yatırıp 04.02.2015 arası altın hesabı çektik sadece cuzzi 500tl di kaldı kapandı banka bu sorun kadroya alınmayan kişilere sebep mi bundan nasıl kurtuluruz yol gösterir misiniz silinir mi bu vakka ?çekebilir miyim parayı

  1. Bu çok farklı bir konu kadroya alınmasıyla bir alakası var mıdır bir kişinin bilemiyorum. Kurtulma durumu olmaz zamanı veya işlemi geri nasıl alacaksınız ki. Vakıf katılım ile görüşmelisiniz.

 235. sayın bankacı bey bizim paralar şuan vakıf katılımda kar payı olarak yatıyor.biz bunu ne zaman alacagız yada hazineye geçermi.devlet el kormu bu paralara sizin görüşleriniz nedir acaba teşekürler

  1. Vakıf katılıma geçtiyse çekebilmeniz lazım bankayla görüştünüz mü ne diyorlar.

  1. Normal de daha önceleri parasını çekebilecek durumda olanlar aktarıp çekim yapıyorlardı demek ki artık oraya aktarsanız da bloke devam ediyor. Ne zaman açılacağını ne olacağını en iyi onlardan öğrenebilirsiniz. Yetkili olarak seçilen banka o çünkü.

 236. Sevgili.bankaci selam.benim. 100 binin üstünde param vardı asya da ve bunun. 100 bini sigortalı geçen.seneden.beri. vakıf katılımda durup tmsf. Blokesi var bu paranın. Vakıfa aktarılması olumlumu

  1. Bu iş normal bankacılıktan farklı bir durum da olduğundan inanın bilmiyorum. Tahmin de yürütemiyorum. Farklı bir olay çünkü.

 237. MERHABA BEN BANK ASYA.NIN MADURLARINDANIM SIRKET KURUMSAL ESAPLARIMDA 11.000 TL PARAM VARDI VEE HALA BANA BU PARAM ILE ILGILI ODEME BILGIS GELMEDI SIZDEN RICAM BU PARAMI NASIL ALIRIM

  1. Şu an için ödeme alan kurumsal hesap yok diye biliyorum. Bu paralar garanti kapsamınında dışında zaten. Yapabileceğiniz bana göre 2 şey var biri, beklemek zaten bir durum olursa haberlerde çıkar, ikincisi de sağlam bir avukat ile irtibata geçmek, bana göre başka yol yok, ama dediğim gibi kendi görüşümü söylüyorum ve sorumluluk kabul etmiyorum. Sadece görüşümü yazıyorum. Yine de siz bilirsiniz.

 238. Bank Asyadan Benimde alacagım var ama biraz farklı 2011 yılında bi trafik kazası gecirdim maddi manevi tazminat davası actım davayı kazandım sonrasında dosya yargıtaya gitti gitmedende karşı taraftan teminat isdedik onlarda bank asyadan bana teminat verdiler dosya yargıtaydan geldi sonuc ben kazandım şöyle bi sorun var bank asyaya ulaştım böyle bi alacagın gözükmüyor diyor ve vakıf katılımda aynısı nı söylüyor ama 1 iflas dosyasında alacaklı gözüküyorum ve kimse bilmiyor ne olacagını sayın bankacı sizin bu konuda görüşünüz ne olur…

 239. Iyi calismalar. benim bankasyada mahkeme kararli alacagim var.icraya koydum alacagimi.dosyalari icra kapatti.tmsf ye de durumu yazi ile bildirdi.parami nasil alabilirim?

  1. Bu kadar şeyi yapabildiniz bir tek parayı nasıl alacağınız sorusuna mı cevap bulamadınız anlamadım. Şunu demek istiyorum Aynur hanım sizin gibi, alacağını icraya koyabilecek kapasitedeki biri veya bu yazışmaları, işlemleri yapabilecek biri bunun cevabını da bulabilirdi veya bilebilirdi diye düşünüyorum açıkçası. Paranız alınabilecek duruma geldiyse şayet, vakıf katılım bankası konu ilgili olarak yetkilendirildi, isterseniz orayla bir görüşün.

 240. merhaba, bankada döviz hesabımızda bir miktar dövizimiz vardı bunların ödemeleriyle ilgili bilginiz var mıdır acaba…

 241. kolaygelsın sayın bankacı 100 tldefazla olanlar kıme dılekçe yazacak bankasya iflasmüdürlğünemı yoksa dosya numarası vakıf baktan aldedıler vakıf katılımdan değil ama gittımgittim bir malumatları yok adlıyeye gıttım onlarda burda oyle bırşeyyok dedıler ancak nerde olduğunu öğrenırsen dılekçe yazarsın gonderırız dedıler burada nana eksık bılgı verıldı sanıyorum

  1. Bddk veya tmsf nin internet sitesi üzerinden, bu kurumlara iletişim kısmından yazarak ne yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

 242. Arkadaşlar merhaba;

  2 gün önce telefonuma Vakıf Katılım’dan bir mesaj geldi, blokemin kalktığına dair ve ben dün bankadan tüm paramı çekebildim. Bankadaki arkadaşlar herkezin blokesinin yavaş yavaş kaldırıldığını iletti. Umarım sizlerinde blokesi en kıza zamanda kalkar.

 243. Merhabalar.
  Pos ile çalışıyordum. 1.İflas’a başvurduk. Sıra numarası 1700 küsür verdiler 2018’in ocak ayında. 7 ay önce cevap göndermişler alacağınızın tamamı kabul edildi diye. Bu gün itibari ile 3000 kişiye cevap (posta ile tebliğ) gittiğini öğrendim. Bekliyceksiniz diyorlar. Sanırım bankanın parası yokmuş. Umarım en yakın zamanda öderler.
  Bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum. Yorumlar faydalı oldu. Bankacı bey’e selamlar..

 244. MERHABA,BENİM ALACAĞIM İSTANBUL 1.İFLAS DAİRES 2017/14 ALACAĞIMIN TAMAMINI KABUL ETTİ.4.GRUP 1.SIRAYIM.ALACAĞIM BANKASYAYA KARŞI KAZANDIĞIM TAZMİNATTAN KAYNAKLANIYOR.TAZMİNATI 2013 YILINDA KAZANDIM.ÖDEME NE ZAMAN YAPILIR VE YASAL FAİZ NE OLUR BİLGİ VERİRSENŞZ ÇOK SEVİNİRİM.

  1. merhaba,

   Valla şakir bey davayı kazanmışsınız bir avukatınız vardır sanırım ona sorsanız ya 2013 yılından berı bu sorunun cevabını bulamadınız mı hala anlayamadım ? Ödemenin ne zaman yapılacagını ben nerden bılebılırım kı ? Bunların hepsı zaten bır dava kazandıysanız orada netlesmıs olması gerekmez mı. Ben avukat degılım bankacıyım.

 245. Merhaba millet,
  Yurt disından katılıyorum. 2 senedir buradaki haberlerle bilgilendim herkese çok sagol.
  Benim hesaba TMSF bloke koydu. 2018 de bloke kalkmis haber vermediler.
  Her zaman haber vermiyorlarmış… Her neyse 100000 TLye kader odeniliyor ve geri kalan kismi iflas dairesine başvurulması lazim. Hesaplanan kur 2016 rakamları. yani kur ve bloke sayesinde parasi eriyene (ayni benim gibi) gecmis olsun. Blokeniz varsa TMSF’yi arayıp kaldirildimi diye öğrenebilirsiniz.

 246. Bankasya tasfiyesi hangi aşamada tasfiye ne zaman sonuçlanır.tazminat alacağım var onu bekliyorum lütfen bir bilgi istiyorum sağolun

  1. Şakir bey bizler de haberlerden takip ediyoruz bu konuyu. Tazminat harici parasını çoğu insan aldı, bireysel hesaplar için söylüyorum. 100.000 liraya olanlar garanti kapsamında olanlar için yazdım ama tazminat olayı nasıl olur, ne zaman olur bilmiyorum.

Sizin Yorumunuz