Fatih Terim Ne Kadar Maaş Alıyor?

Önce İzlanda sonra Çek cumhuriyeti mağlubiyetleri dun de Letonya’dan zar zor alınan bir puanla Türkiye 2016 Avrupa kupasına katılma sansını bence şimdiden kaybetti. Bu kadar kotu gidisin ardından da takımın sorumlusu fatih Terim’in maaşı ne kadar sorusu aklimiza geliyor. Çünkü Letonya gibi bir takıma bu is için para almadan gönüllü bir futbol sever takım kursa güle oynaya Letonya’yı yenerdik. Evet futbol topu yuvarlak. Herkes her takıma yenilebilir ama fatih terimin o şişkin egosu sebebiyle olması gereken kadroyu kurmadığını düşünüyorum.

Fatih Terim’in Türkiye milli takım direktörlüğü için olan mukavelesi 5+2 yıllık. Bu vesileyle TFF için söylenebilecek buradan köye yol kadar lafları saymadan pas geçiyorum. Bu 7 yıllık sure için fatih Terim’in alacağı garanti para 24.8 milyon Euro. Lira da değil bak Euro breh breh.

Yıllık 3 milyon 500 binlik maaşını 12 taksitle alan Terim beş yılın ardından sonraki iki yıllık opsiyonu da kullanırsa %5 zam alacak ve yıllığı 3 milyon 675 bin Euro olacak.

Fatih terim bu kadar kotu bir yönetim gösterirken neden basında hiç istifa sesi duyulmuyor diye merak ediyorsanız cevabi su: fatih terim bu yıl içerisinde milli takımdan kovulursa, sözleşmesi gereği 15 milyon 839 bin Euro tazminat alacak.

Milli takım fedakarlık yeridir.
İmza: Yersen ve Dadaşlar

4 thoughts on “Fatih Terim Ne Kadar Maaş Alıyor?”
  1. valla bu ne bizi ne de kimseyi ilgilendirmez açıkçası.. demirörenin sorunu bu. ayrı tamam yüksek bir maaş ama. ben olsam ben de maksimum seviyeden isterim yanii…

  2. En son Özcan Deniz’in 1 bölüm için 150.000 ödeme alacağı konuşuluyordu. Böyle bakılınca, aslında çok da fazla gelmiyor.

  3. şimdi milli takım hocası olmak geldi. arkadaş bukadar para yazık değilmi madem bukadar para alıyorsun bari hakkını ver. 2016 ya git en azından güzel futbol oynat. yazık bukadar paraya

  4. Gerçekten büyük bir meblağ bence israf başka birşey değil üst düzey teknik hoca değil.

Sizin Yorumunuz