Euro Truck Simulator 2 Multiplayer Kurulum-Hata-Öneri

Tir simülasyonu oyunu Euro Truck Simulator yıllardır oyun severlerin favorilerinden biridir. Aslında tir simülasyon oyunu ya çok sevilir ya hiç sevilmez. Ama seveni tam sever. Hani kendisine tekne alınan çocuk anlayamazsınız diyordu ya aynen öyleyiz. O marsa başınca çıkan ses, rampada tırın homurdanması, dorseyi aynalardan bakarak park ettiğinizdeki gurur… anlayamazsınız.

Biz ETS severlerin hep bir hayali vardı. Keşke su oyun online oynanabilse, arkadaşlarımızla yan yana tir sürebilsek, kaçsak, kovalasak diye iç geçirirdik. Teknoloji günden güne ilerliyor ve ETS 2 çıkınca Polonyalı gençler oyun dosyalarını modifiyeli edip multiplayer oynamayı mümkün kılan bir server kurdular. Uzun sure test edildi ve artık iyice düzene girdi. Sürekli geliştirildiği için hatayla karşılaşmalar azalıyor.

Multiplayer ets2 ile single ets2 arasında fark var mı derseniz, öncelikle orijinal ets 2 haritasında oynayabiliyoruz. Yani scandinavia, tsm gibi maplar yok. Tabii modlar da multiplayerda devre dişi kalıyor. Ama yeni güncellemeyle going west ve paint job, heavy cargo gibi dlc paketlerini destekler hale geldi. Multiplayer ets 2 de uyku gelme ve sızma durumu da yok. Tek bir server saati var bu sebeple uyuduğunuzda ayni saatte uyanıyor.

Euro Truck Simülatör 2 Multiplayer Kurulumu

Ilık Sart oyunun orijinaline sahip olmak zorundasınız. Steamden, playstoredan ya da humble bundle gibi sitelerden alabilirsiniz.

Bilgisayarınıza oyunu indirip kurduktan sonra http://alpha.ets2mp.com linkinden multiplayer eklentisini indirmeniz gerekiyor. Bunu da indirip kurduğunuz taktirde masaüstünüze ets 2 mp kisayolu gelecektir. Tıkladığınızda launcher açılır. Launcherda command line ve server seçme alanı vardır. Command line bir şey yazmanız gerekmez. Serverda ise Euro ve Amerika mevcuttur. Amerika serverinda oyuncu genellikle az olur çünkü ping fazla. Avrupa’yı seçip playe bastığınızda oyun açılır.

Bu noktada yeni profil oluşturabilirsiniz. Bu profille istediğiniz zaman single olarak da girip devam edebilirsiniz.

Eurotruck Simulator 2 Multiplayer Hata Ve Çözümleri

Cannot find Euro Truck Simulator 2 in your Steam library. Is your Steam account private? If yes change it status to public and try again. Steamdeki profil durumunuzu herkese acık yapın. Profil düzenlerdeki gizlilik ayarlarında bulabilirsiniz.

Ets 2 mp eklentisini kurarken Please select your Euro Truck Simulator 2 directoryekranı geliyorsa browseden oyunu kurduğunuz yeri secin. Bulamazsanız steamde oyuna sağ tıklayıp yerel dosyalara gozat sekmesinden bulabilirsiniz.

Error 005: guvenlik duvarini kontrol et, antivirus engelliyorsa deaktif et/ izin ver.
Error 006: guvenlik duvarini kontrol et, antivirus engelliyorsa deaktif et/ izin ver.
Error 007: guvenlik duvarini kontrol et, antivirus engelliyorsa deaktif et/ izin ver.
Error 008: sizden değil serverdan kaynaklıdır. Bir sure bekleyip tekrar deneyin.
Error 803: internetinizi sömüren bir şey akiktir. Lag olacağından almaz sizi. Acık olan programları kapattığında girebilirsiniz.

Ets 2 Multiplayer Komutları
/pm boşluk yazacağınız mesaj
Örnek /pm okan merhaba
/r size gelen son özel mesaja cevap yazma
/players o an serverda kaç oyuncu olduğunu gösterir.

Oyun İçindeyken
Y yazı satiri acar
F9 sohbeti gösterir kapar
TAB yakınınızdaki oyuncuları listeler

Multiplayerdaki en büyük dert trolluk yapan oyuncular. Yol tıkamalar, bilerek çarpmalar illa ki oluyor. Böyle bir şey yasadığınızda hemen Y tuşuna başın ve /report id sebep yazarak admine bildirin. Örneğin
/report 1907 blocking
Id dediğimiz numara her oyuncunun tirinin üzerinde nicknameden sonra yazan şayidir. Her oyuna girişte id değişir bu yüzden o an raporlayın. Türkçe yazarsanız bir ise yaramaz keza adminler sadece İngilizce ve lehçe biliyor.

Ets 2 Mp Report Ne Yazilmali
Ramming: kasten çarpma
Wrong side driving: ters yönde gidenler
Blocking: yol kapatma
Rammer: aşırı hız
Hacked game version: korsan giriş yapanlar
Honking spam: gereksiz korna
Cheat engine: hız limiti arttır gibi hile kullananlar

8 thoughts on “Euro Truck Simulator 2 Multiplayer Kurulum-Hata-Öneri”
  1. Oyun cok guzel harika ama cok zaman alan blr oyun bi bakmissin aksam olmus ustrlik online da cok fszls trafik olmamasi cok SIKICI hiz siniri olmasi da insani bayiyor

  2. cok güzel oyun hatta su anda oynuyorum harika bir oyun umarım daha da geliştirirler

  3. simulasyon oyunları nedense çok kaliteli gelmiyor bana ama arada sırada kafa dağıtmak için bu oyunu oynuyorum. paylaşım için teşekkürler

  4. Tir oyunlarına bayilıyorum bu sevdiğim serinin ikincisi beni heyecanlandırıcı merakla oynamayı bekliyorum

  5. Euro Truck’dan önce 18 Wheels of Steel Haulin popülerdi otobüs modları felan yapılıyordu 🙂

Sizin Yorumunuz