Atlético Madrid – Galatasaray Maç Yorumu

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi kuraları çekildiği gün, çekilişi naklen izleyen biri olarak ve tabi ki bir Galatasaray taraftarı olarak dünkü maçtan sonra bir şeyler yazmak istedim.

Kuralar çekilirken, o gruba düşeceğimiz içimden geçti açıkçası, ancak sevinmeli miydim, yoksa korkmalı mıydım bilemedim. Çünkü grupta Atletico gibi bir takım vardı. Bu takım, özellikle son yıllarda Real Madrid. ve Barcelona’ya kök söktüren bir takım; bunu elbette herkes biliyor ve görüyor. Son yıllarda acayip bir çıkış yakaladı. Arda Turan’ın da bunda payı vardı elbette. Belki de tam zamanında oradaydı. Hiç kuşkusuz Arda Turan, İspanya futbolunda kendini geliştirmeyi başardı.

galatasaray-atletico-madrid-ozetiNeyse gelelim maça. Dediğim gibi, keşke dördüncü takım da iyi bir takım olsaydı da Atletico ile aynı grupta olmasaydık. Zaten transfer dönemini iyi geçiremeyen bir takımız. Atletico zaten belli, Benfica deseniz kolay lokma değil, Astana yeni duyduğumuz bir takım ve bu takım için korkmamın nedeni de bu. Bu takım, bu şansı değerlendirmek isteyecektir. Bu onlar için bulunmaz bir fırsat. 3. olup Uefa gitmeleri bile, tüm manşetlerde yerini almayı sağlayacaktır hiç kuşkusuz. Ufak takımlardan daha çok korkarım ben. Çünkü ne yapacakları belli olmaz. Gelelim dünkü Atletico Madrid- Galatasaray maçına. Heyecanla maç saatini bekliyoruz. Bu arada TRT’de maç keyfi olmuyormuş, ben kendi adıma bunu söylemek istiyorum. Maç boyunca ses sorunları vardı. Skorboard, sol üst köşeyi kaplıyordu. Üstelik topa hakim olma oranları, ekranı kaplayacak şekilde ve maçın en önemli pozisyonlarını kesecek şekilde verildi. Star’da izlemek daha iyiydi bence. Sizin düşünceniz nedir bilmiyorum. Ama sonuçta, deplasman maçlarını da yine ücretli bir kanal olan tivibu verdikten sonra, keşke star tv’de kalsaydı daha iyiydi bence. Heyecanla maç saatini bekledik ve maç başladı. Ligde ne durumda olduğumuz ortada, ancak burası şampiyonlar ligi daha farklı oluruz sanmıştım. Fakat bırakın yenilmeyi, geleceğe yönelik her hangi bir umudum da kalmadı dünkü maçı izledikten sonra. Podolski, Burak ayakta durmakta zorlandı. Tek yaptığımız kendi defansımızda top çevirmekti. Oysa iki golün sahibi Griezmann çok boş bırakılmıştı.

Atlético-Madrid---Galatasaray-MaciGalatasaray yani nasıl olacak bilemiyorum ama bir an önce kendine gelmeli. Hamza Hamzaoğlu gibi beyefendi birinin istifa etmesini istemiyorum açıkçası. Yönetim istifa sesleri yankılandığını hepimiz duyduk ve bu işin sonu hiç de iyi değil. Bu sene de hüsran yaşamak istemiyoruz şampiyonlar ligi’nde. Saçma sapan bir sürü transfer yapılmış. Daha bizimkiler topu almayı bilmiyorlar, pas veremiyorlar nasıl olacak, nasıl düzelecek bu takım bilmiyorum. Tek tek futbolcu bazlı değerlendirme yapmak istemiyorum, ben futboldan anlayan süper biri de değilim. Ancak ne yapsınlar ne etsinler, çok çalışsınlar ve artık bir takım olsunlar.

Atlético-Madrid---Galatasaray

4 thoughts on “Atlético Madrid – Galatasaray Maç Yorumu”
  1. adamlar resmen oynamadı bile 2 gol attı yattı zaten bir nevi yedek kadroyla çıkmışlar zorlamadılar bile

  2. sanki ne oldu fenerde mallara yenildi dalga konusu oldu Türk takımlaı yazık gerçekten çok yazık

  3. Bu teknik yönetimle Galatasaray’ın işi çok zor. Dengelerin bozulmaması adına Hamza hocanın istifa etmesi lazım.

  4. herkesin yanlış düşündüğü bir olay var A.Madrid denilen takımı küçük görüyorlar ama hatırlatmak isterim Ş.L finalisti ve İspanya lig şampiyonu hemde R.Madrid ve Barcelona gibi takımların olduğu bir ligde bilmem anlatabildim mi büyüklüklerini

Sizin Yorumunuz