Perma Saç Modeli Fiyatları

Saçları düz olan kadınların genellikle “Ah keşke benimkiler de böyle olsa” dedikleri saç modellerinin başında kıvırcık saç modelleri gelmektedir. Bir insanın yüz şekline ve yüzünün yapısına gidecek mutlaka kıvırcık bir saç modeli bulunmaktadır. Kimisi dalgalı, kimisi ise bildiğimiz bonus tipi kıvırcık saç modeli olabilir. Kadınlar saçlarını kıvırcık bir model yaptırmak istediklerinde kuaförler kendileri için uygun olan saç modellerini, alternatifleriyle sunmaktadırlar. Hünerli bir kuaför eğer ki tecrübeli ise bir kadına yakışacak olan perma modeli bulup, uygular.

Geride kalan senelerde bir diğer adı sık bigudi olan ince perma modelleri yapılıyordu. Kadınlar en çok kıvırcık saç olarak bu modeli tercih ediyordu. İnce perma, ismi ile müsemma saçı sık sık sararak, perma uygulama işlemine deniyor. İnce perma sayesinde çok daha kıvırcık ve çok daha yoğun bir görünüm alan saçlar, uzun saç seven kişiler için tercih edilmemelidir. Çünkü ince perma yapıldığında saçınız olduğundan kısa gözükür.

Zaman ilerledikçe, değişmeyen tek şey değişimdir mottosuyla perma modelleri de değişime uğradı. İnce perma ile yapılan bonus saç modelleri yerini, uzun perma saçı bıraktı. İnce permaya göre daha küçük aralıklarla ve bigudinin uzun bir şekilde saçı takılmasıyla yapılan bu perma modeli, kadınların saçlarının biraz daha uzun görünmesini sağlar. Kadınların tercihine göre günümüzde ince perma ve uzun perma yapılmaktadır.

Perma Fiyatları 2016

Eğer ki bir kadın perma yaptırır ve bakımını düzenli olarak sağlarsa, vazgeçilmez bir saç stili olacaktır. Permanın bakımını düzgün bir şekilde yapabilmek için birkaç hususa dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle banyodan çıktıktan sonra saç ıslakken köpük uyguladığınızda, difüröz isimli ucu geniş olan saç kurutma makinesiyle kurutursanız, permanızın ömrü daha uzun olacaktır. Perma saç fiyatları saçınızın boyuna, daha önce hiç işlem görüp görmediğine ve tabii ki kuaförünüzün bulunduğu yere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak saçınız çok uzun ya da çok kısa değilse, çok lüks olmayan bir kuaförde 100 TL gibi bir fiyata saçınıza perma yaptırabilirsiniz.

Sizin Yorumunuz