Kredi Kartları Hakkında Yapılan Düzenleme

10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26’ncı maddesinin yedinci ve sekizinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez.

Kuyumla ilgili harcamalarda bu süre dört ayı geçemez.

Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyonla ilgili harcamalarda ve yemek, gıda, akaryakıt ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.”

“(8) Yedinci fıkranın ikinci ve üçüncü cümlesi kurumsal kredi kartları hakkında uygulanmaz.”

2 thoughts on “Kredi Kartları Hakkında Yapılan Düzenleme”
  1. merhaba ben bu yeni düzenleme ile olan kredi çekenlerin dosya masraflarını ait bir soru sormak istiyorum.Ben daha önce kredi çekmiştim 28.000 bunun nerden anlayabilirim dosya masrafı olduğuna ve geçmiştede çekmişitim kredi onları nasıl araştırabilirm nası sorabilirim

    1. merhaba,
      hangi krediyi çektiğimde hangisine ne kadar dosya masrafı verdiğinizi nasıl araştırabilirsiniz bunu mu sormak istediniz ? Eğer öyleyse kredi çekmiş olduğunuz bankalara giderek bunu öğrenebilirsiniz. Çok çok eskiler çıkmayacaktır.

Sizin Yorumunuz