Konuşmayı Yazıya Çevirme Uygulaması: Aktif Ses

Merhaba ben Recep Ozan;

Bugün sizlere yeni bir mobil uygulamadan bahsedeceğim. Özellikle biz blog yazarları için tam bir bulunmaz Hint kumaşı.

Blog sahibleri paylaşacak birçok konuları olmasına rağmen yazmaya vakit ayıramamaktadırlar. Bu uygulama sayesinde müsait olduğunuz her an kafanızdakileri, aklınızdakileri kelimelere aktararak yazıya dökebilir, hızlı ve kolay bir şekilde güncel bir yazı oluşturabilir ve aynı anda sitenizde paylaşabilirsiniz.

Çoğunuzun bildiği üzere piyasada konuşmaları yazıya döken güzel programlar mevcut. Çoğu ücretsiz olduğu için çok da fazla verimli olduğu söylemez. Benim bugün size anlatacağım uygulama ios cihazlarda çok başarılı. Ben şu anda mesela yolda yürürken bu uygulamayı size yazarak anlatabiliyorum. Sanki telefonla konuşuyormuşum gibi, karşımda biri varmış gibi aklımdakileri seslendirerek yazıya dökebiliyorum.

Bu gerçekten çok güzel bir uygulama birçok ücretsiz uygulamayı denemiş olmama rağmen sesi algılamalarından memnun kalmadım. Fakat Aktif Ses bulup indirdikten sonra uygulamanın çok güzel olduğunu ve işe yarayabileceğini düşündüm.

Aktif Ses’in ücreti 5 TL. 5 TL gibi basit bir ücret karşılığında böyle güzel bir uygulamayı telefona indirebilir ve blogunuzu sürekli güncel tutabilirsiniz.

Uygulamanın kötü yanı imla kurallarına uyamıyor olması. umarım bir dahaki sefere uygulamayı geliştirerek bu adıma da dikkat ederler.

Aktif Ses uygulamasında yazmış olduğunuz yazıları e-posta yoluyla atabilir, kopyalayabilir, mesaj atabilirsiniz.

Aktif Ses uygulamasını yapan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.

6 thoughts on “Konuşmayı Yazıya Çevirme Uygulaması: Aktif Ses”
  1. Direkt bilgisayarda kullanılabilecek bir yöntem var mı acaba?
    Note 2 kullanıyorum ve oldukça memnunum ses algılamasından; ancak bilgsayara at, düzenlemesini yap derken kullanmak zor geliyor. Bilgisayarda kullanmak mümkün ise; çok güzel olur.

  2. Aslında yararlı bir program olabilir. Özellikle üniversite öğrencileri için. Not almakta sıkıntı yaşayanlar program ile hocanın ağzından çıkan her kelimeyi not eetmiş olur..

    1. yok o kadar degil maalesef, denedim kaydetmiyor. hocanın agzına 30 Cm mesafede olması lazım telefonun. ama baska sekılde derslerde yardımcı olabilir

  3. Başarı düzeyini test etmekte fayda var. Eğer program başarılı ise birçok alanda insanların işine yarar. Böyle yararlı uygulamalar gerçekten alkışı hak ediyor, yapanı tebrik ederim.

  4. Uygulama kolaylık sağlıyor. Bu tür uygulamalar artık arttı ücretsizde bulunuyor.

  5. Türkçe desteği var diye tahmin ediyorum görselden ama çok yararlı br uygulamaya benziyor özellikle meşgul olanlar için

Sizin Yorumunuz