İstanbul Lale Festivali Ne Zaman Başlıyor?

En sevdiğim günler geldi 🙂 Bu yaz da yine her yer renk renk lalelerle dolup taşacak, baktıkça içimiz açılacak. Ne güzeller bakmaya kıyamıyorum o dikilen lalelere. Her yer mis gibi, pırıl pırıl, ışıl ışıl.

Daha önce böyle şeyleri bilmezdik biz. Harcanan paraya acısam da her ne kadar bu işler bedava olmasa da yaşayamadıktan sonra ne yapayım ben parayı diyorum. En azından etrafı güzelleştirmek için harcıyorlar paraları.

İstanbul yine lale festivalleri sayesinde kalabalık hafta sonlarına hazırlanıyor. Her yer tıklım tıklım olur sanırım. İstanbul’un önde gelen koruları bu hafta sonu çok kalabalık olur diye düşünüyorum. Keyifli bir kalabalık ama bu.

Konya, Çatalca, Şile, Pamukova ve Geyve’de yetişen lale soğanlarıyla bu yıl ki Lale Festivali 6 Nisan’da başlayacak; yani bu pazar günü. Lale festivali bu yıl 9. kez düzenlenecek ve start Emirgan Korusu’ndan verilecek. Bu ay sonuna kadar yani Nisan ayı sonuna kadar kutlanacak.

Ayrıca;  Emirgan Korusu, Taksim Meydanı, Hidiv Korusu, Göztepe Gül Bahçesi, Büyük Çamlıca Korusu, Sultanahmet Meydanı ve Gülhane Parkı festival süresince çeşitli etkinliklere sahne olacak. Ebrudan, heykele lale temalı pek çok ürünün satışının yanı sıra resim ve fotoğraf sergisi ile müzik dinletileri gerçekleştirilecek. Ebru sanatçıları yapacakları canlı performans gösterileriyle sanatseverlerle buluşurken, En Güzel Lale Yarışması’nda en güzel lale fotoğrafını çeken kişiler ödüllendirilecek. Lale Festivali etkinlikleri kapsamında canlı lale satışı da yapılacak.

Bu yıl ki İstanbul lale festivali programlarına buradan ulaşabilirsiniz iyi gezmeler 🙂

 

One thought on “İstanbul Lale Festivali Ne Zaman Başlıyor?”
  1. festivaller her zaman çok güzel olmuştur ama lalae festivali oldukça renkli olur bilgilendirme için teşekkür ederiz

Sizin Yorumunuz