İş Görüşmesinde Ne Giyilir?

İş görüşmesine giderken, acaba ne soracaklardan sonra en çok kafamıza takılan şey ne giyip gitsem..

İki insan ilk önce birbirini görür ve kafasında bir intiba oluşur. Yani elinizi uzatıp merhaba demenizden önce göz teması kurulacağından iş görüşmesine başlamadan önce sizi nasıl göreceği önemlidir. Bakımlı, kendine özen gösteren, şık insan her zaman güzel bir etki yaratır.

Başvurduğunuz iş için en uygun aday olabilirsiniz, tüm vasıflara sahip olabilirsiniz ama hatalı giyim yüzünden o işi alamazsınız.

Kadınlar vücutlarına güvenip dekolteli bir kıyafet tercih edebiliyorlar. Dişilikleri ile etkili olmaya çalışabiliyorlar. Türk filmlerindeki sekreterlik gibi bir iş düşünmüyorsanız bu şekilde bir iş görüşmesinde başarılı olmanız pek olası değil. Dekolte gibi süper miniden de uzak durmanız yararınıza olacaktır.

Değişik kesimleri olan giysiler ciddiyetsiz olduğunuza dair bir etki bırakabilir. Klasik şekildeki kıyafetleri tercih edip gittiğinizde ciddi olduğunuzu gösterirsiniz.
Stil olarak da giydiğiniz kıyafet ne çok bol ne de çok dar olmalı. Vücut ölçülerinize tam oturan bir giysi seçilmelidir.

Takı ve aksesuar kullanıyorsanız aşırı büyük olanları tercih etmeyin. Görüştüğünüz kişi istemsizce takılarınıza takılacaktır. Tüm algısının sizde olmasını engellemekten kaçının.

Kesimi, stili, deseni derken tabii ki kıyafetlerin en önemli noktalarından biri de renk. Sade renkler en güvenilir renk tercihidir. Çok canlı, pastel renkler gene algıyı sizden ziyade kıyafetinize yönlendirecektir.

Hiçbir kıyafette karar kılınmadığı durumlarda blazer ceketler jokerdir. Her iş görüşmesine uyar. Kot kumasli giysiler pek tasvip edilmez aklınızda olsun.

Sizin Yorumunuz