Ios 9 Güncelleme İle Mesajlardaki Değişiklik

Merhaba, iOS dokuzla beraber telefonumuzda bazı değişiklikler oldu. benim gördüğüm ve beni en çok rahatsız eden durum, mesajlarda meydana geldi. öyle ki bu güncelleme ile beraber mesaj yazarken telefonum Iphone 5 hafifçe donuyor. çok kısa bir süre de olsa sinir bozucu.

ayrıca geçmişte yazmış olduğum kelimelerin hepsi şu an bellekten silinmiş durumda. Bu da mesaj yazarken daha önce yazdığım kelimeleri hatırlamamasına ve saçma sapan kelimeleri karşı tarafa gitmesine neden olmakta.

iOS dokuzla beraber telefonlarımıza gelen bazı yeni özellikler mevcut. telefonumuzun mesajlaşma kısmında artık WhatsApp özelliğine sahip. yaniios-9-sms artık yazmış olduğumuz mesajın karşıya gönderilip gönderilmediği, karşı tarafın okuyup okumadığını,  saat kaçta okudu gibi özellikleri de bize sunulmakta. WhatsApp’ta olan bütün özellikleri artık cep telefonunuzun mesajlaşma bölümünde de karşınıza çıkıyor. böylelikle atmış olduğunuz mesajı karşı taraf okudu mu okumadı mı bunu rahatlıkla farkediyor olacağız.
aynı zamanda yazmış olduğunuz mesaja karşı taraf cevap vermeye başladığı zaman, yine aynı şekilde WhatsApp’ta olduğu gibi cep telefonumuzun mesaj bölümünde bize üç noktayla karşı tarafın mesajlarımıza cevap vermeye başladığını görebiliriz. bu aslında bir bakıma güzel ancak dediğim gibi telefonun çok donmasına ve yanlış yanlış kelimeler gitmesine sebep olmakta.

Samsung’da olduğu gibi klavyemizin hemen üstünde yazmış olduğunuz kelime bu mudur diye bize anımsatıcıları göstermekte. Bu da kısa mesajların donma olayını, ağırlaşma olayını arttırmakta diye düşünüyorum açıkçası. çünkü yazdığımız kelimeye yakın üç tane öneriyi klavyemizin hemen üstünde bize gösteriyor ve onlardan birine tıklamamız gerekiyor. halbuki eskiden kelimeyi yazdığımız zaman kendi otomatikman mesaj yazdığınız yere kelime yazardı, şimdi seçmemiz gerekiyor. Bu da bana zaman kaybı yaşatıyor. umarım yeni bir güncellemeyle bu sorunların üstesinden gelinir; donma sorunu halledilir ve iPhone’un kendine özgü mesajlaşma durumu eski haline gelir.

11 thoughts on “Ios 9 Güncelleme İle Mesajlardaki Değişiklik”
  1. ios 9 ile gerçekten güzel yenilikler geldi.Mesajlardaki değişiklik benim çok işime yaradı gerçekten.

  2. her güncellemede bazı özelliler zarar görebiliyor dikkat etmemiz iyiolacaktı

  3. Eskiden bir iPhone kullanıcısydım şimdikine dikkat etmedim eğer bu şekilde mesaja yenilik getirildiyse bencede yanlış bir hamle olmuş

  4. Bu sorun iOS 9.1’de de devam ediyor mu bilmiyorum. iPhone 6’da bir sorun yok. Ayrıca iOS 9.1 ile de yeni emojiler geldi.

  5. ios güncellemelerle kendini geliştiriyor Windowsphone kendini geliştirse iyi bir rakip olacak….

  6. Güncellemelerde bazen böyle sorunlar ortaya çıkabiliyor zamanla çözülecektir eminim.

Sizin Yorumunuz