DersEvi ile Özel Matematik Dersine Farklı Bir Bakış

Dünyada ve ülkemizde matematik önemli bir yere sahiptir. Matematik olmadan hayatımızı sürdürmemiz imkânsız gibi bir şey… Dünyada olduğu gibi ülkemizde de matematik dersi ilkokul sıralarında çocuklarımıza öğretilmektedir. Hatta bazı aileler çocuklarına, okuma yazmayı bebeklik dönemlerinde öğretmeye çalıştıkları gibi matematiği de öğretiyorlar.

Matematik hayatın her alanında işimize yaramaktadır. Dünyadaki en önemli maddelerden olan paranın üzerinde bile matematik işaretleri var ve onu bilmeden ticaret yapmak oldukça zor. Matematik bu kadar önemli iken okullarda en çok eğitim verilen dersler arasında yer alıyor diyebiliriz. Matematik dersi temel ana dersler arasında ilk sıralarda yer alır. Okullarda matematik dersine yeterli isteği göstermeyen ya da matematiğe karşı ilgisi olmayan kişiler özel matematik dersi almaktadır. Ülkemizde ve dünyada oldukça yaygın olan özel ders verme durumu genelde en çok matematik dersi için verilmektedir. Çünkü bölüm itibariyle ya da matematiğe yatkınlığı olmadığı için matematikten anlamayan yüzlerce hatta binlerce öğrenci olabiliyor.

Lise düzeyindeki öğrenciler bölüm seçerlerken genellikle derslerini, matematiğe olan ilgilerinin olduğu doğrultuda tercih etmektedirler. Matematik konusunda sevgisi olmayan, matematiği sevmeyen öğrenciler genellikle sözel bölümleri tercih etmektedirler. Ama bilinmelidir ki ÖSYM’nin yapmış olduğu sınavlarda belirleyici olan ders hiç şüphesiz matematik dersidir. Sözel bölüme giden öğrenciler için, matematik dersinden doğru cevap vermeleri doğrultusunda sınavdaki sıralarını belirlemede o kadar iyi olmaktadır. Nerede olursak olalım matematik sürekli karşımıza çıkacaktır. Özel ders almak isteyenler o kadar çoğalmaktadır ki ülkemizde her gün yeni ilanlar asılmaktadır. Okullarda, dershanelerde öğretmenlerin ya da matematiği iyi bilen kişilerin vermiş olduğu özel derslerle birlikte matematiğe olan ilgi ve başarı o derece artmaktadır.

ÖSYM sınav sistemlerinde puan sıralaması yaparken matematik dersini ilk sıralara vermektedir. Belirleyici sorular genellikle matematik dersi üzerinden belirlenmektedir. Üniversitelerde matematik dersi alan, bu derslerden başarılı olamayan kişiler, özel matematik dersi almak zorunda kalmaktadırlar. Özel matematik dersi verenlerin özelliklerini araştırmalısınız; kimler nasıl dersler veriyor, hangi konularda başarıları var, üniversite özel ders konusunda deneyimli mi?  bunlara göre matematik dersi için özel ders almalısınız. Ülkemizde özel ders talebi en çok matematik dersi için alınmaktadır.

  • Çocuğunuz ders çalışmayı sevse de uzun süre konsantre olamıyorsa,
  • Matematiğe ilginiz var ama temel matematik eğitiminiz yeterli olmadığı için başarılı olamıyorsanız,
  • Çocuğunuz kendi kendine ders çalışamıyor; telefon, bilgisayar, oyun gibi etkenlerden derse olan ilgisi dağılıyorsa,
  • Özel ders veren kişinin sadece konuları öğretmesini değil, arkadaşça yol gösterici olmasını istiyorsanız,
  • Sadece hızlı bir şekilde test çözmek değil, gerçekten matematik öğrenmek istiyorsanız,

bilimsel çalışmaların ve bir dersi öğrenme sürecinin birbiriyle ilişkili olması görüşünü savunan Esra ve Özgür Hoca ile her öğrencinin mizacına göre özel bir öğretim planı hazırlamaları sayesinde; matematiği artık korkulu rüya değil!

Öğreneceğiniz bu bilgiler ile sınavlardaki testleri hem pratik bir şekilde hem de en doğru yollarla zorlanmadan çözebiliyorsunuz.

4 thoughts on “DersEvi ile Özel Matematik Dersine Farklı Bir Bakış”
  1. Bu derste zayıf olanlar için matematik dershaneye giderek çözülmüyor en iyi yöntem özel ders bence.

  2. Matematik konusunda sürekli sorun yaşıyorum. LYS için ders almam gerekiyor. DersEvi güzel gibi görünüyor biraz araştırıp görüşmeyi düşünüyorum.

  3. Nasıl her yumurta aynı değil ise her öğrencide aynı değil bende bu yüzden birebir eğitim sistemini destekliyorum Dersevi harika bir fikir olmuş tebrik ederim

  4. Birebir ders harika bir yöntem bende tavsiye ediyorum sitede bu yönde iyi bir yatırım

Sizin Yorumunuz