Dacia Sandero Stepway Yol Bilgisayarı

Yol Bilgisayarı Nedir?

Yol bilgisayarı, aracınız hakkında size bilgiler veren bir sistemdir. Yine aynı şekilde gösterge panelinde karşınıza çıkar. Sinyal kumanda kolu yardımı ile sistemi kullanabiliriz. Sistem bize anlık yakıt tüketimi, depodaki yakıt ile ne kadar daha yol yapabileceğimizi göstermektedir. Kilometre bilgisi, sıfırladıktan sonra kilometre bilgisi, yüz kilometrede yaktığımız yakıt gibi daha bir kaç şeyi daha bize sunmaktalar. En çok işimize yarayan hiç kuşkusuz aracımızın ne kadar yaktığını tespit edebilmektir.

Dacia’larda ve Dacia Sandero Stepway’lerde yol bilgisayarı mevcuttur. Son modellerinden bahsediyorum tabi. Eski modellerinde durum nedir bilemiyorum. Fakat şöyle bir durum var ki yol bilgisayarı desteği olmasına rağmen araçlarda bu özellik aracı aldığınızda açık olmayabiliyor. Genellikle açık olmuyor.  Bunun için aracınızın yol bilgisayarı desteğini açtırmalısınız.

Aracınızı teslim aldıktan bir süre sonra servisten randevu alarak, yol bilgisayarı desteğini açtırmanızı şiddetle tavsiye ederim. Yokuş kalkış desteği kadar işinize yaramasa da yararları olacaktır.

12 thoughts on “Dacia Sandero Stepway Yol Bilgisayarı”
  1. Aracı sıfır alan kişiler neredeyse sonradan öğreniyor bu özelliği. Yetkili servisler aracılığı ile bu fonksiyonu açtıra biliyorsunuz.

  2. Aldığım araçta var iken ben 3 aydır kullanamıyorum servise gidecek vaktimin olmadığı için.

  3. dcianın bu kadar çok özelliklere sahip otomobiller üretmesinden işi sıkı tuttukları anlıyabiliyoruz.

  4. Çoğu araba da artık yol bilgisayarı var sırf dacia ya ait bir özellik değil

  5. dacia tasarım olarak harika bir araba fakat kalite olarak aynı düzeylere ulaşamıyor malesef..

  6. Dacia son zamanlarda sağlamlığı ve konfora da yavaş yavaş önem vermesi ile ön plana çıkıyor

  7. dacia insanların ne istediklerini biliyor ve hamlesini yapıyor bizede bravo daciaya demek düşüyor.

  8. Dacia yol bilgisayarı bence yerinde olmuş zaten rakiplerinin çoğunda artık yol bilgisayarı mevcut durumda.

  9. 2012 Model Sandero Stepway aracın Göstergesinde yol bilgisayarı resimleri görünüyor fakat serviste bunu açtırabilmek mümkünmü? ve Ücreti ne kadar?

  10. merhaba bende 2013 sandero stapway var yokuş kalkış desteğini açtıramıyorum servise gidiyorum açmıyorlar yasak diyorlar açıklama yapmıyorlar yardımcı olursanız sevinirim…

Sizin Yorumunuz