Carrefour İnternetten Satışa Başladı

Carrefour marketler zinciri internete açıldı.

Aslında bu fikir Cem Yılmaz’ın da dediği gibi benim aklıma gelmişti. Böyle bir şey olsa benim gibi tembel insanlar için süper olurdu. Bunu hep düşündüm, yapmak için değil, “olsa süper olurdu” diye düşündüm. Ama nasıl olacağını bir türlü kestirememiştim. Ama Carrefour yapmış. Helal olsun; daha alış veriş yapmadım, bir şey diyemeyeceğim fakat öyle bile olsa süper bir proje. Düşünsenize, çok yoğunsunuz, hastasınız, engellisiniz, evden çıkamayacak durumdasınız… Girin netten market alışverişinizi yapın. Bu iş, bakkal amcaların olmayan işlerini daha da kötü etkiler gibi.

Nerede o eskilerdeki bakkal kokusu… Çok hoşuma gider ama kalmadı artık. Büyük bakkallar girdi hayatımıza. İyiliği kötülüğü tartışılır ama bu devrim niteliğinde bir olay.

Rakam olarak en az 35 liralık alış veriş yapmanız yeterli. En az bu kadarlık alışveriş yaparsanız evinize kadar ücretsiz getiriyorlar. Az çok işleyişini tahmin edebiliyorum. Belli saatleri var o saatlere kadar gelen siparişleri, bir kamyon yardımıyla dağıtmaya başlıyorlar. Sakın şey sanmayın, “tıkladım 10 dakika sonra gelecek” değil, o kadar da değil ama güzel bence. Ağa düşünsene Pazar sabahı ekmek almak için üstünü giymene gerek yok artık. Koy kahvaltılıkların yanına iki ekmek otur zamanını hesapla gelsin. Pazar gününü full evde geçirmek isteyenler için de süper. 35 liralık alışveriş yapmamız gerekiyor başka bir durum yok. Bir de belli saatleri var o saatlerden 1 saat önce alışverişinizi onaylarsanız 1 saat sonraki sevkiyata yetişiyor.

Bu saatler :

1) İlk sevkiyat : 11:00 – 14:00

2) İkinci sevkiyat : 14:30 – 18:00

3) Üçüncü sevkiyat : 19:00 – 22:30

Bu üç zaman diliminden bir saat önce tıklarsanız bu saatler arasında evinize teslimatınız gerçekleşiyor.

3 thoughts on “Carrefour İnternetten Satışa Başladı”
  1. Artık şirketler de internet üzerinden hamle yapmaya başladılar.Değişime ayak uydurmaya çalışıyorlar.

  2. ticaret artık manuel değil sanal olarak e ticarte dönüşüyor geç bile kalmış bence

  3. ilginç ama güzel bir uygulama. tabi daha sonra geç gelen pizza stressine sokmaması dileklerimle

Sizin Yorumunuz