Canon LBP 6020 B Toner Dolumu

Lbp 6020b toner dolumu yapılması konusunda ideal makinelerden olduğundan, kullanıcılarının baskı maliyetleri çok ucuz fiyatlara gelmektedir. Ancak Canon lbp6020b toner dolumu yapılırken yalnızca hazne içine tok eklenmesi yerine, yenileme tabir edilen, drum, blade ve manyetik merdane isimli parçaların da değiştirilmesi gerekmektedir. Adı geçen bu parçalar kartuş içindeki toz bitene dek sürekli çalışarak yıpranmışlar ve kabiliyetlerinin büyük kısmını kaybetmişlerdir, yalnızca toz konulmak sureti ile yapılan dolum işlemine maruz kaldıklarında, bu yorgun parçaların becerileri hızla düşecek ve ortaya keyifsiz kopyalar çıkacaktır.

Canon lbp6020 yazıcı kartuşuCanon LBP 6020 Bna yenileme yapıldığı sürece her zaman kaliteli ve ekonomik fiyatlarla çıktı almanız yanında orjinal üründen farksız çalışacaktır. Yalnızca dolum yapıldığında ne kadar kaliteli toz kullanırsanız kullanın, nasıl özen gösterirseniz gösterin, çıktı kaliteniz asla orijinal gibi olmayacaktır.

Lbp 6020 toner dolumu yapılırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise, doldurma işlemi yapılacak kartuşun orjinal boş olmasıdır. Canon lbp6020b muadil toner (yan sanayi) kartuşlarına dolum yapıldığında, orijinal kartuştan alınan sonucun alınması mümkün değildir. Lbp 6020 b muadil toner kaliteleri orijinal kalitesinden oldukça uzak olduklarından, ikinci kez dolum yapıldıkları taktirde çalışma ihtimalleri çok zayıftır.

Ayrıca lbp 6020 muadil toner satın alırken dikkatli olunarak, çinden en ucuz fiyatlara getirilen kalitesiz ürünleri satın alarak paranızı çöpe atmayın. Özellikle hızlı satış sistemine dayalı internet üzerinden online satış yapan firmaların sattıkları ürünlerin bir çok kullanıcının canını acıttığı unutulmamalıdır.

13 thoughts on “Canon LBP 6020 B Toner Dolumu”
 1. acaba iş yerine bundan mı alsam yoksa bir hp yazıcı mı? toner dolumu açısından da rahatlık var mı

 2. Lbp 6020b toner dolumu yapılması konusunda ideal makinelerden olduğundan, kullanıcılarının baskı maliyetleri çok ucuz fiyatlara gelmektedir.

 3. Çok değerli bilgiler bunlar. Bilinçsiz şekilde alınıp sonradan sıkıntı yaşanıyor.

 4. daha önce bu konularda çok canım yandı ve değindiğiniz gibi internetten güvensiz olmasını istemediğimizden hep yüz yüze alışverişte gerçekleştirdik

 5. Yazıcı alırken en dikkat etmeniz gerekenlerden biriside tonerlerdir. Toner dolumları cihaz fiyatına gelebilir.

 6. toner konusu biz işyerleri kullanımında çok sıkıntılar yaşıyoruz çabuk bittiğinde yan sanayi kullanırsak çok sorunlar çıkıyor.

 7. bütün makinalarda orginal dolum olmadımı randıman vermiyor bu güne kadar hiç bir dolumdan sağlıklı randıman alamadım.

 8. bütün teknoloji ürünlerinde olduğu gibi yazıcı konusunda da iyi araştırma yapıp almakta fayda var. özellikle maliyet konusu önemli.
  canon lbp 6000 serisi yazıcılar bizim şirkette de var, ilk başlarda yani garanti süresince orjinal toner aldım ama şimdi garanti süresi bittiği için muadil ya da dolum toner kullanıyorum.

 9. Artık toner dolumundan ziyade bitmeyen tonerler daha bi ön plana çıkar oldu bu model içinde var mı ki acaba

Sizin Yorumunuz