HP Laserjet Pro M1212nf Toneri

Toner doldurmak seçenekler içinde en ucuz maliyete sahip işlem olmasına rağmen hesaplı olmaktan çok uzak bir yöntemdir. Satın alırken ödenen ücret cazip olmakla beraber, alokirtasiye.com birim çıktı başına kaç para ödenmesi olduğundan, alım esnasında kaç para ödendiği ile ilgilenmiyor.

Dolum yaptırmanın birim maliyet fiyatlarının pahalı olması nedenini açıklamak gerekirse, Hp Pro M 1212 nf toner dolumu yapıldığında, dolumcuların yaptıkları işlem biten toz yerine toz eklemek olarak algılanabilir. Bu işlem mürekkep doldurmak gibi yapılmasında sorunlar başlamaktadır.

Lazer kartuşların üreticileri, doldurulabilmesini ön görmedikleri ve tek kullanımlık olarak çalışmasını planlayarak üretim yapmışlardır. Kullanıcı boş kartuş atar, yenisini alır mantığı ile üretilmiş bu malzeme içindeki toz bitene dek görevini tamamlamış ve sorun yaratmamıştır ve aynı parkuru ikinci kez koşacak performansı yoktur.

HP-Laserjet-Pro-M1212nfKoşması için zorlanması halinde koşamayacağı aşikardır. Yeniden dolumunu yaptırmak tekrar koşması için zorlamak olacağından, dolum yapılması ardından kısa süre sonra çıktı aldığınız kağıt üzerinde çizikler, derin çizgiler, kusma, püskürtme, toz dökme, siliklik, gölge gibi görsel görüntüyü etkileyen bozuk ve hatalı kopya yanında, yazıcının içerisine dökülen tozlar nedeni ile sıkışma yapan hareketli parçaların neden olduğu garip sesler, gürültü ve uğultular gelmektedir.

Dolum yapılması neticesinde hatasız baskı yapılamayacağı gibi kusursuz kopya almak hayalden öteye gidemeyecektir.

9 thoughts on “HP Laserjet Pro M1212nf Toneri”
  1. maalesefki toner dolumları çok masraflı geliyor bana. özellikle sürekli bir şeyler print eden biriyseniz

  2. Hassas olunması gerekilen bir nokta,kimisi düzgün dolum yapmıyor yazıcının kartuşundan ziyade yazıcıda bozuluyor böylece.

  3. Gayet güzel bir alet. Özellikleri de güzel. Lazım olduğunda bir adet edinmek istiyrum

Sizin Yorumunuz