Bobby Z

Tam bir film hastasıyım sanırım ben. Bu akşam yine bir tane patlattım. Ben kolay kolay film beğenmem. Arkadaşlarım da bu huyumu hiç beğenmez. Her film çıkışında bana nasıldı diye sorduklarında; beğenmediğimi ve nedenlerini söylediğimde bana kızarlar ama aslında onlar film seyretmiyorlar bence. 2 Kafadar olarak biz ikimiz bir filme gittiğimizde ben Okan’a bırakırım tercihi O da sağolsun beni hiç yanıltmadı bu zamana kadar. 2 kafadar olarak kafalarımız uyuyor sanırım.

BOBBY Z filminde rahmetli Paul Walker ve Laurence Fishburne oynuyor başrol olarak. İkisi de çok sevdiğim aktörlerden. Biri gitti malumunuz. Çok severdim Paul Walker’ı. Çok üzüldüm onu kaybettiğimize. Ben de onun özlemiyle nerede ona ait bir film bulsam alır izlerim. Çünkü beğeneceğim kesin. Nitekim aldım yine bir filmini, üstelik bu sefer bluray olarak. Bir mağazada kampanyadaydı kaçırmadım ve aldım. Dediğim gibi her filmi sevmem arkadaşlar ama bu film başka bir şeydi yahu. Acayip güzeldi, zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bile. Kesinlikle ama kesinlikle bu filmi izlemenizi tavsiye ederim. Film yorumları yaptığımız filmler bölümünden bizi takip edebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Böylece vaktiniz boşa gitmez diye düşünüyorum.

bobby-z-1

Bobby Z filmine gelince daha doğrusu konusuna gelince.. Tim yani Paul, hapishanede olan geçmişte olaylara karışmış eski bir komandodur. Filmde Bobby Z adında bir uyuşturucu baronu var ve bu adam artık peşindeki adamlardan sıkılıp, onlara bir oyun oynayıp onlardan kurtulmak istiyor. Öldüğünü piyasaya duyurup gizli gizli rahat rahat hayatını yaşamak istiyor. Çünkü bu zamana kadar parayı götürmüş zaten; bundan sonra rahat etmek istiyor. Bizim Paul de bu adama çok benziyor. Onun yerine Paul’u  öldürüp adamı refaha erdirmeye çalışıyorlar. Tabi baba yer mi? Adam filmde kim varsa paket yaptı gitti. Hem de boş gitmedi fıstığı da aldı gitti. Ne göz vardı anlamadım o kadında. Filmde çok güzel sahneler var. Baronlar, motosikletli haydutlar, polisler, oyunlar, dönen dolaplar ama aşkın kazandığı bir film. Fazla filmi anlatmak istemiyorum ama şunu söyleyebilirim ki, tadı damağınız da kalacak ve uzun bir süre bir şey yemeyeceksiniz ki tadı hep damağınızda kalsın. İzleyin de görün abartıyor muyum?

4 thoughts on “Bobby Z”
  1. Filmi 1 kere netten 1 kerede televizyondan izlemiştim izlemeyen varsa kesin izlesin tavsiye ederim.

Sizin Yorumunuz