Bitaksi İşe Yaramaya Başladı

İlk başlarda nasıl olur, olur mu öyle şey diye baktığım sistem çalışır olmuş. Üstelik insanların hayatlarını kolaylaştırmaya başlamış ne güzel. Umarım düşünenler ve yapanlar Türklerdir.

İlk gördüğümde, bu sistem Türkiye’de işlemez, taksici gelmez beklediğinle kalırsın, yok şöyle olur yok böyle olur dediğim hatta telefonuma bir kere indirip de hiç denemeden kaldırdığım Bitaksi uygulaması, hayatımı kolaylaştırdığın için teşekkür ederim sana.

Söylentilere kulak asmadım ve bitaksi uygulamasını bir kez daha telefonuma indirerek kullanmaya başladım. Yorumlara göre değil, yaşayarak notumu vermek istedim.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, hiç bilmediğiniz bir yerdeyseniz çok işinize yarıyor. Bir de gece olduğunu düşünürseniz, tek tıkla taksi bulup, kaybettiğiniz yolunuzu tekrar bulabiliyorsunuz. İnternetten yakın taksi durağı telefon numarası arayıp, boş taksi var mı diyene kadar, bulunduğun yeri tarif edene kadar (hele ki bulunduğun yeri bilmiyorsan) tek tıkla taksi seni buluyor.

Denedim ve sistem gerçekten işe yarıyor. En yakın taksi ile seni eşleştiriyor. Uygulama üzerinden taksinin konumunu canlı canlı takip edebiliyorsunuz, size ne kadar yaklaştığını falan. Gelen taksicinin resmini, telefon numarasını görebiliyorsunuz. İsterseniz arayabiliyorsunuz. Zaten eşleşmeden sonra genelde taksici sizi arıyor ve teyitleşiyor.

bitaksi-indiir

Bu uygulama ile seyahat ettiğiniz taksi şoförüne yorum ve not verebiliyorsunuz. Üstelik bitaksi ile kredi kartı da geçiyor. Ödemenizi isterseniz uygulamaya tanımladığınız kredi kartı ile de yapabiliyorsunuz. Böylelikle para üstü size kalıyor ve bozuk para derdi ile uğraşmıyorsunuz.

Sistem gerçekten çalışıyor. Tabii merkeze uzak yerlerde taksi sayısı daha az oluyor ve biraz daha uzaktan bir taksi bulabiliyor ama bu sorun da bitaksi’nin yaygınlaşmasıyla genişleyecektir diye düşünüyorum.

Evinizde hazırlanırken, taksi size doğru gelirken, üstünüzü giyip, hazırlanıp zamandan da tasarruf edebiliyorsunuz. Özellikle geç kalmayı seven çalışanlar için bulunmaz bir hint kumaşı. İner inmez boş taksi arayıp bulma derdine bitaksi uygulaması bu vesileyle ilaç olmuş durumda.

3 thoughts on “Bitaksi İşe Yaramaya Başladı”
  1. harıka bir uygulama gercekten çok fazla işe yarıyor özellıkle bilinmeyen semtler de biz bayanların yardımcısı oluyor

  2. önemli yatırımlar alan bir uygulama yanlış bilmiyorsam Hasan Aslanoba’da yatırımcılarından biri ve 2 milyon dolar kadar yatırım yapmıştı bi taksiye.

  3. İşe yarayabilir tabi ki. Ülkemizde internet kullanımı arttıkça alan da genişliyor.

Sizin Yorumunuz