Bim’e Playstation 4 Geliyor

BİM marketler zinciri yeni bir ürün satışıyla karşımız da. Şunu unutmayalım ki bazı insanların BİM’den alış veriş yapmaya çekindikleri bir gerçek var. Bazıları evlerine üzerinde BİM yazılı poşetlerle gitmekten çekiniyor nedense. Tamam, ilk başlar da ucuz olmak için, genelde kendi ürettikleri ürünleri satmakla ön plana çıktılar. Şimdilerde biraz daha iyi farklı markaları BİM’de bulmak mümkün olmaya başladı. Daha da ileriye giderek ilgi çeken ürünleri raflarına koyarak dikkat çekmeye başladı BİM. Ben son derece olumlu karşılıyorum bunları ve bu hareketleri ilgi çekme ve reklam kokan hareketler olarak nitelendiriyorum. Çoğu mağaza % 20-30-40-50 indirim yaptığında tuhafımıza gitmese de, hoşumuza gitse de nedense BİM bu davranışların içine girdiğinde garipseniyor.

Şimdi ise BİM yeni bir bombayla karşımızda. Yeni çıkan oyun konsolu olan ve Amerika’da çıktığından beri diğer oyun konsollarının satışlarının kat kat üstünde satış yapan, Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 4. Oyun meraklılarının ulaşmak istediği muazzam konsol. Belki de çoğu babanın oğlum karnenin hepsini 5 getir Haziran’da alalım dediği konsol. Bazılarının ise almayı çok istediği ama fiyatından dolayı çekindiği bir konsol olan Playstation 4 şimdilerde BİM mağazalarına gelmeye hazırlanıyor.

Bence acele etmeye gerek yok. Fiyatının biraz daha düşmesini beklemeliyiz. Varsın 3 ay sonra oynamaya başlayalım ne olur ki? Ozaman en azından biraz daha uygun fiyata sahip olabiliriz. Zaten bir oyunu 200 lira civarında. Çok fazla tadını çıkartacağımızı sanmıyorum.

Ben çocukluğumdan beri Playstation’la yatıp kalkan biri olarak BİM marketler zincirinin yapmış olduğu bu ataktan dolayı kendilerini kutluyorum. Fakat baktığınız zaman çok çok da bir fiyat farkı yok. Biraz araştırma yaparsanız Google’da siz de göreceksiniz. O yüzden heyecanlanmaya gerek görmüyorum. Onun dışında bazı insanlar ama yurt dışı garantili gibi bir şeyler söylüyor. Nereden garanti olursa olsun bence çok önemli değil. Zira ben  15 yıllık bir Sony takipçisi olarak daha Playstation’un bozulduğunu görmedim. O yüzden çok da önemli değil garanti olayı. Sadece ilk çıkan Playstation’larda bir zaman sonra gözde okuma sorunu oluyordu. Ama daha sonra çıkanlarda hiç bir sorun yaşanmadı. Tek tük olanları saymıyorum genel olarak söylüyorum. Ama yine de ne olursa olsun, böyle bir ürünü BİM’den almayı ben şahsen tercih etmem. İsterse 100 lira ucuz olsun gene almam. Bu konu başında belirttiğim BİM’den alışveriş yapmakla alakalı değil. Sadece benim için önemli bir şey olan ve elektronik bir ürün olan bu konsolu buradan almak pek sağlıklı gelmiyor bana. İşi sadece elektronik olan mağazalar var ve sanırım alırsam yine de oradan alırım. Çünkü insanda öyle bir intiba oluşturdular ki, sanki BİM’den alsan dandik olacakmış gibi geliyor insana. Bu satış bana göre Sabri’nin frikikten gol atması gibi bir şey. Alanlara hayırlı olsun, dediğim gibi. Hatta alıp kullananların yorumlarını bekliyoruz. Ama dediğim gibi zaten stoklarla sınırlı gireceğini düşündüğüm bu ürünü almak için bence acele etmeyin. Bir de şöyle bir durum var. Bozulma olayı olmuyor diyoruz. Ama aldık ola ki bir sıkıntı oldu. Buradan aldığımıza pişman olmayalım. Biraz daha fazla verip, sadece bu işle uğraşan yerden alalım kafamız rahat olsun. En azından benim düşüncem bu. Sabahın 6’sında hava baya ayaz oluyor arkadaşlar kalın giyinin 🙂

bim-playstation-4

10 thoughts on “Bim’e Playstation 4 Geliyor”
  1. valla kapış kapış gider o zman şimdi bim her yerde açılmaya başlandı zaten müşteri de çok 🙂

  2. Bim kalitesini artırmaya başladı ürün çeşitliliği ve kaliteli ürünlere de yönelmeleri çok iyi bir gelişme

  3. Bim şaka maka kendini çok geliştirmeye başladı. Bimcell’den sonra şimdide bu hareketi oldukça etkili..

  4. millet Migros kartı olana money card mı ne o varya ondan olana Migros ta ps4 1449 lira daha ucuz yani şimdi gördüm

  5. Abi yuh diyorum başka birşey demiyorum.. Türkiyeye gelmişmiydi bilmioyurm ama helal olsun BİM A.Ş

  6. Açıkça poşetlerde bim yazması beni alakadar etmiyor. benim için önemli olan ihtiyacımı karşılaması ve ucuz olması. Ki bunu da çoğu zaman başarıyor..

Sizin Yorumunuz