Vadesiz – Kredili Mevduat Hesabı Kapatmak İçin Dilekçe Örneği

Merhaba sayın takipçilerim. Bir bankada hesabınız var ve o vadesiz mevduat hesabınızı kapatmak mı istiyorsunuz ? Yapmanız gereken şey çok basit. Basit bir dilekçeyi hesabınızın olduğu şubeye ulaştırarak, hesabınızın kapatılmasını isteyebilirsiniz. Bazı bankalarda bu işlem başka şubeden yapılmıyor. Yani örnek veriyorum hesabınız kadıköy şubede beyoğlu şubeden kapatamazsınız diyorlar. Ama çoğu banka hesabınız başka şubede de olsa, hesabınızın kapatma dilekçesini alarak, kendileri kapatamasalar bile, hesabın olduğu şubeye talimatınızı mail atabilirler. Böylelikle o talimata istinaden istemi olduğunuz kapama işlemleri gerçekleştirilebilir.

Sadece bir bankadaki hesabınızı kapatmak için değil, o bankada neyiniz var ise o ürünü sadece bir talimatla kapatabilirsiniz. Bazı kapama işlemleri diğer kanallardan da yapılabilmekte. Örneğin müşteri hizmetlerinden, atm’lerden, internet bankacılığından da hesap kapama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ama ben size en manuel yolunu anlatıyorum. Diğer yazılarımda onlara da değineceğim. Aşağıdaki talimatı bir A4’e yazıp altına isim soyisim ve imza atarsanız işlem tamamdır. Size verdiğim örneğini, kopyalayıp worde yapıştırıp düzenleyip yazdırın ve imzalayın.

Atmış olduğunuz imzanın hesaba açarken imzalamış olduğunuz sözleşmelerdeki imza ile aynı olması gerektiğini de unutmayın. Ufak farklar dışında çok farklı imza atılırsa işlem yapılmayacaktır. Böyle bir durumda sizden yeniden sözleşme alındıktan sonra ancak hesabınızı kapatabilirler.

 

………………….. Bankası
………………….. Şubesine                                                                                                            Tarih:

 

 

 

 

Şubeniz nezdindeki ………………………. nolu vadesiz mevduat hesabımın kapatılmasını rica ederim.

 

 

 

 

İsim Soyisim

İmza

 

İşte bankadaki hesabınızı kapatmak için yazmanız gereken dilekçe örneği, bu kadar basit. Hesabınızın dışında bir ürününüz var ve siz onu da kapatmak istiyorsanız, o zaman aşağıdaki talimatı yazmanız yeterli olacaktır.

 

 

………………….. Bankası
………………….. Şubesine                                                                                                            Tarih:

 

 

 

Şubeniz nezdindeki ………………………. nolu vadesiz mevduat hesabımın ve kredili mevduat hesabımın veya tüm ürünlerimin kapatılarak atm kartımın da iptal edilmesini  rica ederim.

 

 

 

 

 

 

İsim Soyisim

İmza

 

Yukarıda veya yazdığım dilekçe örneğindeki gibi eğer siz ne yapmak istiyorsanız, neyinizi kapattırmak istiyorsanız, oradaki kelimeleri silerek kendinize uygun olarak kelimelerle dilekçeyi süslemeniz yeterli olacaktır.

6 thoughts on “Vadesiz – Kredili Mevduat Hesabı Kapatmak İçin Dilekçe Örneği”
  1. Ziraat bankasından toki yapılandırması yaptım bu esnada kmh açmışlar bu hesaptan istedikleri sigortayı yapıp ücretini tahsil ediyorlar kmh kapatılmasını istedim kapatamayız dediler aynı bankaya kredi borç ödemesi yapıyorum kmh açılması yasal zorunlulukmu ?!

    1. Sigorta borcu olduğundan kapatamazsınız. Yasal zorunluluk değil ancak güzel kullanılması ve takip edilmesi durumunda sizin yararınıza olacak bir hesap türüdür. Çünkü krediniz gecikmeye girmesinden, sicilinizin bozulmasındansa, kmh hesabından ödenmesi size 1 ay daha zaman kazandıracaktır. Kredi işlemleri sırasında imzaladığınız evrakların içerisinde mutlaka bu hesapla ilgili bir sözleşme de imzalamış olmanız gerekiyor yani bu hesabı açmak için sizden gerekli imzaları almışlardır zaten. Genel olarak çoğu bankada kredi çeken müşterilere tanımlanır bu hesap ama zorunluluğu yoktur. Sigorta bedeli oradan tahsil edilmemiş olsaydı bile yine de yatırmanız gerekecekti değişen bir şey yok ki sizin açınızdan.

  2. Denizbank ilk emekli maaşimi aldığım banka olarak atanmış ssk tarafından. Bir yığın evrak imzaladım hiç açıklama yapmadan maaş alacağım diye. Kredi vs istemediğimi söylediğim halde kmh da açmışlar 19şubatta 1 ay olacak birikmiş paramı aldım kartla (paracard) işlem yapmadım sadece ilk alınca denedim kurtaran hesap da ozaman gördüm. Nitelikli dolandırıcılık resmen 300lira promosyon diye faizli vs . Kapatmak istediğimi söylicem maaş alırken umarım cam çerçeve indirmek zorunda kalmam

    1. Devlet tarafından promosyon için varılan mutabakata kredi kartı yada kmh açma zorunluluğu getirildi. İptal etmeniz durumunda promosyon iade alınabilir.

  3. Ben emekli bir vatandaşim maaş aldigim bankanin promosyonunu iade ettim baska bankaya kredi başvurusu yaptim kredim onaylandi ama kmh kapatmam gerektigini söylediyor bende kmh mı kapatarak bankadan çikti aldim kapandıgına dair ama henüz sisteme düşmemiş kredimi kullanamıyorum bunun için ne yapmalıyım acil cevabınizi bekliyorum saygilar

    1. Bankadan aldığınız çıktıyı kredi çektiğiniz bankaya götürmüşsünüz o yeterli oluyor. Orada zaten karşı bankaya borcun kapatıldığına dair bilgi veriliyor resmi olarak kaşeli imzalı banka tarafından. Bu yeterlidir. Kredi çektiğiniz bankaya sorun, borcum olmadığına dair yazı verdim. Neden olmuyor diye sorun, dediğim gibi yeterli normalde yaptığınız şey.

Sizin Yorumunuz