Artık Tatil Günleri SGKlıya Özel Hastane Yok

Bizim yerimize herşeyin doğrusunu düşünen hükümetimiz, artık haftasonları hastalanırsak bir SGKlı olarak özel hastanelere gitmememiz gerektiğine karar vermiş. Tabii tatillerde de özel hastane artık yok.

Türk Tabipler Birliği hangi akla hizmetse dini ve milli bayramlarda, ayrıca Pazar günleri SGKlıların özel hastaneleri kullanabilmesinin kaldırılmasını istemiş, SGK da kabul etmiş. 1 Nisan itibariyle artık durum böyle ve maalesef şaka değil. Gene de insaflı davranmışlar ki SGKlılar hafta sonu ve tatillerde acil branşlar, hemodiyaliz ve onkolojik tedaviler için özel hastanelerden provizyon alabilecekler.

Tabipler Odası tatillerde ve Pazar günleri de SGKlılara hizmet verildiği taktirde hekimlerin fazla çalıştıklarını öne sürerek böyle bir talepte bulunmuş. Ben herhangi bir doktorun hizmetten kaçacağını düşünmüyorum. Yeter ki emeğinin karşılığını alsın.

Örneğin kurban bayramında ayağınızı kırdınız. Devlet hastanelerine gitmek zorundasınız. Gönül ister ki devlet özel ayrımı olmasın, devlet hastanelerindeki ekipmanlar da özel hastanelerdeki son teknoloji olsun. En basiti devlet hastanelerindeki röntgen masaları dikkat edin sabittir ve yüksektirler. Tırmanmak zorundasınız, bir engeliniz varsa karga tulumba kucaklanırsınız. İşte böyle bir durumda artik tatil günü basınıza bir şey gelirse özel hastanede rahat bir şekilde tedavi olabilmek için tatilin bitmesini bekleyeceksiniz.

Bir hükümetin vatandaşının sağlık hizmetine ulaşabilmesi için zaman sınırı koyması hasta haklarını ihlal etmektir.

Olsun devlet hastanesine gideriz tatilde de ne var? diyecek olan varsa bilgisine; devlet hastaneleri tatil günlerinde uzman doktor çalıştırmıyor. Kurban bayramı gibi uzun tatillerde ekstra dikkatli olun, bir yerinize bir şey olmasın.

2 thoughts on “Artık Tatil Günleri SGKlıya Özel Hastane Yok”
  1. nasıl ya pazartesini bekleyeceğiz şimdi özele gitmek için. her devlet hastenesi de hastane değil ki

  2. Çok saçma olmuş insanlar harbiden pazartesini mi bekleyecek ? Parası olmayan tedavi göremeyecek mi ? Bu uygulama gerçekten saçma.

Sizin Yorumunuz