Ankara Dans Kursu

Sonbaharın melankolisi ile birlikte ev, iş okul ekseninde bunaldıysanız, bir dans kursuna katılarak sıkıntınızı ya da enerjinizi, ritmik figürler ile dışarıya çıkartıp, hayatın rutininden kurtulabilirsiniz.

Ankara’da dans kursuna katıldığınızda, hem ilgi duyduğunuz bir dansı öğrenir, hem de sıkıntılarımızdan kurtulurken, kendinizi daha özgür ve rahat hissederek hayatınızın üzerinde bırakacağı pozitif etkileri hissetmeye başlayacaksınız.

Yaşadığımız dünya üzerindeki ilk iletişim araçlarından biri olan dans etmek, bu misyonu haricinde insanların gerek üzüntülü, gerekse neşeli anlarında hislerini dışarı vurmak için kullandıkları, vücutlarını ritim ile birlikte diledikleri gibi hareket ettikleri bir eylemdir. Eğer ki sizde artık bir dans türünü öğrenmenin vakti geldi diyorsanız, vakit kaybetmeden bir kursa katılmanız, yaşantınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Dansın Kökeni

Sanat dalları içerisinde en eğlenceli kollardan biri olan dans, Afrika kıtasında söylenildiği gibi; adım atabilen herkesin yapabileceği bir eylemdir ki tekerlekli sandalye ile dans gibi bir etkinlik, halihazırda bulunurken, “ben dans edemem” gibi bir düşünce kabul edilemez. Bu yüzden Ankara dans kursu arayışı içerisinde iseniz bu yazımız sizin için yol gösterici olacaktır.

Kendinize duyduğunuz bu önyargı dans dersinin ilk gününde kolaylıkla kırılacaktır ve bu sayede günlük yaşantımızda muzdarip olduğunuz negatif etkenler kolaylıkla bertaraf edilmektedir.

Dersini alacağınız dansın çeşidine göre, kendinizi daha zarif, asil hatta seksi hissedebilirsiniz. Çünkü sergilemiş olduğunuz figürler ile kendinize duyduğunuz saygı ve bakışınız değişmektedir.

Müzik ezgileri ile birlikte özgür bıraktığınız ruhunuz, dans  figürleri segilerken, aynadan kendinizi gördüğünüzde bu eşsiz görsel şölenden sonra, karşılaşacağınız zorluklarda “ben bunu yapamam” düsturunu aklınızdan çıkartacaksınız. Ankara dans kursu sanat merkezlerinde eğitim vermektedir. Oryantal, vals, salsa, tango, zumba, rumba, zeybek gibi dünyanın birçok kültüründen farklı dans kursu davetlisisiniz.

Dans Etmenin Faydaları

Dans ederek, gerek mental olarak, gerekse fiziksel olarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Ankara’daki dans okulları birçok yörenin dansını, kurs olarak sizlere sunduğu için, ilgi alanınıza uyan bir eğitimi alabilmektesiniz.

Ankara Tango Kursu: İçerisinde dramatik esintiler taşıyan, belki de dünyadaki en romantik dans olan tango, özellikle Arjantin kültürünü sevenler için, aşk ve melankoli üzerine kurulan, mükemmel bir sanattır. Erkek ve kadın arasındaki estetiği dans figürleri ile ortaya çıkaran tango ile Güney Amerika’nın ezgilerinin keyfine erişebilirsiniz.

Ankara Bale Kursu: Genellikle kız çocukları tarafından tercih edilen bale, bir dans çeşidinden çok sanat dalı denilebilecek zariflikle ve doygunluktadır. Rönesans dönemi ile ortaya çıkan bir dans türü olan bale, klasik müziğin vurucu etkisi ile jest ve figürlerin tiyatral bir şekilde sahnelenip, izleyiciye sunulmasıyla gerçekleşir. Çok uzun süreli alınması gereken bir dans olan bale eğitiminin, hem fiziksel yatkınlık hem de bu kültürü özümsemek için küçük yaşta alınması önemlidir.

Ankara Dans Kursu

Dans etmeyi öğrenmek isteyen ya da bu konuda kendini daha da geliştirmek isteyen kişileri bünyesine katmak isteyen Ankara Dans Kursu, müziğin içerisinde yer alan duyguları daha da hissedilebilir ve zevk alınır hale getiren eğitim şekli ile, küçükten büyüye herkese dansı sevdirmek istiyor.

Ankara Dans Kursu’nda, Dünya’nın birçok farklı bölgesinden dans eğitimi alarak, bu kültürleri öğrenmek ve yaşantısına renk katmak isteyenler ile kendini ifade edememekten şikayetçi olan kişiler, hislerini dışarı yansıtmakta zorluk çekenler, ekip çalışması ile birlikte sorumluluk duygusu kazanmak isteyenler ilk fırsatta kayıt olarak, hayatlarında yeni bir sayfa açabilirler.

Işte Ankara dans kursunda ulaşabileceğiniz eğitimler:

bachata dans kursu, bale kursu, cha cha kursu, çocuklar için dans sporu, düğün dansı kursu, fortrot dans kursu, funk dans kursu, hip hop dans kursu, jazz dans kursu, rocknroll kursu, merenque kursu, modern dans kursu, oryantal dans kursu, paso doble kursu, pop dance, quickstep kursu, rumba dans kursu, salsa dans kursu, samba dans kursu, swing dans kursu, tango kursu, waltz dans kursu, zumba

Sizin Yorumunuz